Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bilişim Öğretmenleri Müsteşar Yusuf Tekin'le Görüştü

Konu, 'Bilişim Haberleri - HABER' kısmında muallimtamer tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. muallimtamer

muallimtamer Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilişim Öğretmenleri Müsteşar Yusuf Tekin'le Görüştü

Afyonkarahisar Merkez’de Keziban Salman adında bir öğretmen adayı ,15 Bin öğretmen adayı adına ,Milli eğitim Bakanlığı Müsteşarı ile görüşme sağladı.

http://ogretmenhaberi.com/bilisim-ogret ... rustu/525/

2. botebocuu

botebocuu Aktif Üye

Tek çözüm ders saati artirilmis kodlama dersi. Siz olsanız mebin yerinde her okula bilişimci atarmiydiniz. Ben yapmazdim projenin astari yüzünden pahaliya gelir.
    Yine bos bizim icin anlamsız bir görüşme :-1: :-1: :-1:

3. sözbende

sözbende Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1:

4. sedat_44

sedat_44 Site Gezgini

Tek çözüm branş değişikliğini gündeme getirmek.

5. cronos23

cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

İyi de sayın hocam, branş değişikliği ile ilgili olarak MEB diplomaya dayalı alan değişikliğine bile sıcak bakmıyorken bizi hangi branşa geçirecek?

6. cexen

cexen Aktif Üye

F@tih projesi olsun olmasın okullarda bir BT öğretmenine ihtiyaç var. Hele ki teknoloji özürlü idarecilerin çokluğu göz önüne alındığında çok çok BT öğretmenine ihtiyacımız var. Bilgisayar firmaları(sözüm ona) 2 vida söküp takıp 100 tl alıyorlar. Sadece okulda durup bu işlere danışmanlık yapar gibi çözüm üretmemin bile MEB ve okula maddi katkısı olduğuna eminim. Kaldı ki inisiyatifimizle hepimizin yaptığı birçok önemli iş var. bu işler ister branşımızla alakalı olsun ister alakasız olsun. Sözün özü BT okullara gerekli.

hatta çok önceki yönetmeliklerde bilgisayar öğretmenlerine bir mdr yrd kadrosu verilir gibi bir ibare vardı yanlış hatırlamıyorsam. İşletildiği dönem var mı bilmiyorum ben yetişemedim o döneme. Ama idari işler için bile buna benzer bir ünvanla bt öğretmenleri değerlendirilebilir. Teknik mdr yrd olabilir ismi. Bilişime uzak olamyan bir idareci bence okullara iyi gider. Zararı olmaz karı olur. Hiç değilse e-okul kayıtları düzenli olur :)

Dersin gerekliliği ayrı bir konu. Önce bilişimde gelecek olduğuna inanmalı toplum. Nasıl oğlum - kızım doktor olsun rahat etsin mantığı yerleşmişse, Bilişim sektöründe de çok rahat edebilir , para kazanabilir demeli aileler. Bu zihinlere yerleşmeden bilişim dersi hiçbir yere gitmez gidemez. bir siteden ayda 5000 tl kazanan, youtube a video yükleyerek ayda binlerce dolar kazanan insanların var olduğu, bir oyun ile ayda 20000 tl kazanan insanların olduğu, şirketlerin sürekli bu alana yatırım yaptığı,bilişimin bir sektör olarak göz önüne alındığında geleceğin bu sektörde olduğu anlatılmalı.idrak edilmeli, ettirilmeli. Yazdığım rakamların abartı olmadığını biliyorsunuzdur. Buna göre ülke politakasından tutun da eğitim politikasına kadar her şey düzenlenmeli.

yaz yaz sıkıldım. Daha bir bu kadar yazarımda boşu boşuna burada kendimiz anlatıp kendimiz dinliyoruz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal