Bilişim Öğrencilerinin Tercih Edebileceği Bölümler(YGS-LYS)

Kodla Büyü

SHİFT+DEL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilişim Teknolojileri Öğrencilerinin(Sınavlı ve sınavsız) Tercih Edeceği Bölümleri biraz araştırma yaparak öğrencilerinizi bilgilendirmeniz amacıyla toparladım..

1-BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRENCİLERİNİN YGS(İLK SINAV) PUANI İLE TERCİH EDEBİLECEKLERİ 4 YILLIK BÖLÜMLER

2-BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRENCİLERİNİN MF‐4(İKİNCİ SINAV) PUANI İLE TERCİH EDEBİLECEKLERİ TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDEN TERCİH YAPABİLECEKLERİ MÜHENDİSLİKLER

3-BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRENCİLERİNİN SINAVSIZ YERLEŞEBİLECEKLERİ 2 YILLIK BÖLÜMLER

http://www.erkandos.com/bilisim-teknolo ... -bolumler/

çocukları hala bilgisayr öğretmenliğine yönlendiriyor musunuz?

yönlendirmeyin manasında söylemiyorum bu iş doğrumu değilmi yoksa başka bölümlere mi yönlendirmek daha mantıklı

şahsi fikrim bence gitmelerinden yana kendini geliştirirlerse kesinlikle ilerde sıkıntı çekmeyeceklerini düşünüyorum

bir başka açıdan bakınca da bunların çoğu polislik falan diyorlar bende en azından kendi bölümünüze gidin ek puan var yaa üniversiteye başka bir bölüme gitmelerinden daha kolay olacağını düşünüyorum kendi bölümlerine gitmeleri bitince baktın olmadı gene polislik en azından üniversite mezunu diyorum

acaba yanlış mı düşünüyorum

Hocam çocuklara bilgisayar öğretmenliği cazip gelmiyor bizimkiler hocam atanmaları zor diyorlar.Ben şaşırıyorum derslere bu kadar ilgili olmayan öğrencilerimin bu konudaki bilinç düzeylerine:).Genelde sağlık sektörüne yönlendiriyorum.Tabi en sonunda sevdiğiniz yapabileceğiniz mesleği tercih edin diyorum.

Şehir dışında geleceği olmayan bir bölüm okumaktansa paraları yetiyorsa uzaktan eğitim , yetmiyorsa açık öğretim bölümleri düşünsünler. Bir işe girip odaklandıkları bir alanda kendini geliştirmeye çalışsınlar. 4 yıl şehir dışında okuyacak bir kişinin en asgari şartlarda bile 20 bin TL yi geçen masrafı olur. O parayı ve zamanı kendilerini geliştirmekte harcasalar daha iyi.

bende bilgisayar öğretmenliğini tavsiye etmiyorum onlara.. sosyal hizmetler veya hemşirlik iyi meslekler diye düşünüyorum.. kendi bölümlerinde de ikinci sınavla gidebilecekleri mühendislikler iyi..sadece meslek lisesi öğrencilerinin gidfeceği fakülteler var. belli kontenjana göre alıyorlar.. puanlarıda yüksek değil...onlara gitmelerini tavsiye ediyorum...

Biz hep ogretmenlik penceresinden bakiyoruz.
unity 3d bakin meslek pozisyonlarina.ne isler var.turkiyede oyun tasarimi da gelisiyor.

Buzkırıcı' Alıntı:
Biz hep ogretmenlik penceresinden bakiyoruz.
unity 3d bakin meslek pozisyonlarina.ne isler var.turkiyede oyun tasarimi da gelisiyor.
zaten bu senede üniversite tercihlerinde öğretmenliğe ilgi yoktu hocam.. gitgide de azalıyor.. Artık herkes öğretmenliğin farkında... Oyun tasarımını ilk defa duydum... İyi bir bölüm olabilir..

bende bilgisayar öğretmenliği yerine bilgisayar programcılığına gelin daha iyi diyorum.

Bu arada okulumunda reklamı olsun :) Sinop Üni. Ayancık MYO Bilgisayar programcılığı, ayancık güzel şehir tavsiye ederim bu tercih döneminde :D

Geri