Bilişimle üret projesi hk.

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bu sene bilişimle üret projesi devam ediyor mu yoksa rafa mı kalktı?

Devam etmeyeceği yönünde birtakım duyumlar var. Resmi bir açıklama görmedim. Yanlış bilmiyorsam pilot uygulama süresi geçen Haziran'da bitmiş.

Bilişimle Üretim pilot uygulaması sonlandırıldı. bu sene pilot uygulama artık yok.

Bizi heveslendirip geçip giden projelerden biriydi bu da. Geçti gitti...

Sonlanmış, çok iyi olmuş. Bt öğretmenleri de bir zahmet proje ayağına kendilerine geçici çıkar yol bulmaktan vazgeçsin, cs dersini istesin, öğrensin, kendini geliştirsin.

Sonlanmış, çok iyi olmuş. Bt öğretmenleri de bir zahmet proje ayağına kendilerine geçici çıkar yol bulmaktan vazgeçsin, cs dersini istesin, öğrensin, kendini geliştirsin.
Geliştirelim tamam ama, öğretmen olarak nerede kime öğreteceğiz bahsettiklerinizi? Nerede,hangi okulda?

Öğrencilere, bt sınıfında. Bu robotlara para akıtılacağına bt sınıflarına para ayırsalardı her okulda bt sınıfı açılmıştı çoktan.
O konuda haklısınız. Geleceği olmayan küçük çaplı projeler hep boş işler...
Gelecek ülkenin bütününü görerek iyi hazırlanmalı(bt sınıfı) + bilişim öğretmenleri norm kaygısı olmadan ciddi bir şekilde dersine hakim olabilmeydi.

2 sene önce Haziran ayında zoom üzerinden toplamışlardı bizi. Ankara'dan yetkili biri de vardı hatta. Soru sormak istemiştim ama söz hakkı verilmedi. Yaptım demek için yapılan, hiçbir anlamı olmayan bir projeydi. Fiziksel ve öğretmen şartları tamamlanmamıştı en temelinde ve çöp olması normal.

Bu projeden pek ümidim yoktu. Sonunun böyle olacağı belliydi . Eba daki bilişimle üretim içerikleri çok güzel. hazırlayanların emeklerine sağlık. İnşallah içerikleri eba dan kaldırmazlar. Derslerimde kullanıyorum.

Daha etkileşimli tahtası olmayan okullar var. Fatih projesi 2010 yılında mı başlamıştı? Tam 12 yıl olmuş. Koskoca 12 yıl. Ne oldu tabletler? Fiber internet, sunucu odası vs... Tahtalara uzaktan etkilesimli içerikler yüklenecekti her yıl. Nerede bu içerikler? 12 yılda istese sıfırdan işletim sistemi yazılır. Neyse daha çok şey yazılır çizilir bu konuda... Aslında herkesin bildiği şeyler bunlar, malumunuz.
Sözün özü günlük siyasi işler bunlar. Aynı hükümet ama bakan değişince her şey sil baştan. Eski projeler rafa kalkıyor, ömrü birkaç yıllık yeni projeler başlıyor. Hele bizim branş para işi. Ödenek kesildiği anda proje bekler ya da rafa kalkar. Kasada para azalınca da ilk teknoloji ile doğrudan bağlantılı projeler beklemeye alınır. Çünkü o teknolojiyi biz üret(e)miyoruz malum. Sonuçta bu ve benzeri pek çok proje olacak, bir iki yıl bir iki okulda uygulanacak ve rafa kalkacak. Biz emekli olana kadar böyle devam eder bu devran.

Eba daki Bilişimle üretim bölümündeki etkinlikleri nasıl indirebiliriz ? Toplu olarak nasıl ulaşabiliriz ?

Geri