BİLGİSYAR AÇILMIYOR (SORUN SABİT DİSKİ GÖRMÜYOR)

Kodla Büyü

byvector

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR CASPER NİRVANA BİLGİSAYAR VAR VE NE AÇILIYOR NEDE CD DEN YENİDEN KURMAMIZA OLANAK SAĞLIYOR.CD DEN YENİDEN KURMAYA ÇALIŞINCA ŞU HATAYI VERİYOR "KUR, BİLGİSAYARINIZA TAKILI HİÇBİR SABİT DİSK BULAMADI"
SİZCE NE YAPILMASI GEREKİYOR.BAZI FORUM SİTELERİNDE BU KONU İÇİN BİLGİSAYARA YENİDEN XP KURULDUĞU ZAMAN YÜKLEME SIRASINDA 3.PARTİ ANAKART DOSYALARINI YÜKLEYEREK HALLEDEBİLİRSİNİZ DİYOR AMA FLOPPY DİSKTEN TABİ.BENDE DE FLOPPY DİSK OLMADIĞI İÇİN SİZİN DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZE BAŞVURAYIM DEDİM.ACABA NELER YAPILABİLİR BU KONUDA Bİ FİKRİ OLAN VARMI
SAYGILAR SELAMLAR

bilgisayar powerına basınca hiç açılmıyorsa harddisk gitmiş olabilir. Olası sebep bilgisayar düşmüş yada darbe almıştır.

Hocam bizim de vestel öğrenci bil. çöktü format atmıyoruz.Sata tantım disketinde bir sorun var sanırım.Bu sataları nasıl tanıtırız. Ya da başka yoldan nasıl format atabilirim.

arkadaşlar sata ları bios ayarlarından ayarlamanız gerekir...biosun bir yerinde sata seçeneğini aktif yapmanız gerekir ama şu an tam olarak hatırlamıyorum neresindeydi.

mumy81' Alıntı:
arkadaşlar sata ları bios ayarlarından ayarlamanız gerekir...biosun bir yerinde sata seçeneğini aktif yapmanız gerekir ama şu an tam olarak hatırlamıyorum neresindeydi.
hocam zannederse sata ların zaten saçilmiş olması gerekmiyormu.Bunun bizim ekstradan yapmamızmı lazım

hocam bende aynı sorunu yaşadım, harddiskinin sata olmasından kaynaklanıyor. setuptan advaced'a gir, AHCII configiration seçeneğini disabled yap. tekrar kurmayı dene.

biosta sata+pata bölümünü bulursan oradan ayar yapman gerekir ama bu seçeneğin biosun neresinde olduğunu şimdi çıkartamadım...

byvector' Alıntı:
ARKADAŞLAR CASPER NİRVANA BİLGİSAYAR VAR VE NE AÇILIYOR NEDE CD DEN YENİDEN KURMAMIZA OLANAK SAĞLIYOR.CD DEN YENİDEN KURMAYA ÇALIŞINCA ŞU HATAYI VERİYOR "KUR, BİLGİSAYARINIZA TAKILI HİÇBİR SABİT DİSK BULAMADI"
SİZCE NE YAPILMASI GEREKİYOR.BAZI FORUM SİTELERİNDE BU KONU İÇİN BİLGİSAYARA YENİDEN XP KURULDUĞU ZAMAN YÜKLEME SIRASINDA 3.PARTİ ANAKART DOSYALARINI YÜKLEYEREK HALLEDEBİLİRSİNİZ DİYOR AMA FLOPPY DİSKTEN TABİ.BENDE DE FLOPPY DİSK OLMADIĞI İÇİN SİZİN DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZE BAŞVURAYIM DEDİM.ACABA NELER YAPILABİLİR BU KONUDA Bİ FİKRİ OLAN VARMI
SAYGILAR SELAMLAR

HOCAM KASANIN İÇİNDEKİ HARDISK KABLOSU YERİNDEN ÇIKMIŞTIR,OYNAMIŞTIR
HEM ELEKTRİK HEM DATA KABLOSU OLARAK KONTROL EDİN,BIOSTA ILK MENUDE HARDISKIN MARKASI HALA GORUNMUYORSA HARDISK BOZULMUŞTUR GARANTIYE GITMELI

harddiskte sorun yoksa harici bir floppy takarak sorunu halledebilirsin o da olmazsa nlite programıyla xp cd sine sata driverları gömebiliyorsun bir de onu dene

hocam floppy imkanımız yok zaten bilgisayar dizüstü olduğu için takamıyoruz.Galibi bu iş setup- advaced den olacak gibi bi deneyeyim

Harddisk'in kablolarını söküp yerine tekrar taktığında sorunun hallolduğunu göreceksin.

En azından aynı hadise benim başıma geldiğinde öyle çözmüştüm sorunu.( :

mostwanted' Alıntı:
harddiskte sorun yoksa harici bir floppy takarak sorunu halledebilirsin o da olmazsa nlite programıyla xp cd sine sata driverları gömebiliyorsun bir de onu dene

Hocam anlayamadım biraz açarmısın bu konuyu??

Aynı problem bende de var. Yoksa sizin laptop da mı HP?
Servisi aradam hdd bozulmuş bize gelmesi gerekiyor dedi. Sataları disable enable yapıp denedim sonuç vermedi bi türlü...

Bizim vestel öğrenci bilgisayarı. Format atacaktım Ancak sataları tanıtamadım.Disketlerde bir sorun var galiba.Çözemedim ben. Vestel promega bil aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı acaba?

teac' Alıntı:
mostwanted' Alıntı:

nupelda arkadaşın anlattığı siteye bak hocam ordanda olmazsa bende resimli anlatımı var gönderirim sana

default' Alıntı:
Aynı problem bende de var. Yoksa sizin laptop da mı HP?
Servisi aradam hdd bozulmuş bize gelmesi gerekiyor dedi. Sataları disable enable yapıp denedim sonuç vermedi bi türlü...
AYNISINI YAPTIM HOCAM AMA OLMUYOR BU ARADA BİLGİSAYAR CASPER NİRVANA DİZÜSTÜ

mostwanted' Alıntı:
teac' Alıntı:
mostwanted' Alıntı:

nupelda arkadaşın anlattığı siteye bak hocam ordanda olmazsa bende resimli anlatımı var gönderirim sana
saygıdeğer hocam bu paylaşımı herkese yapmanız mümkünmü acaba tbai rapite atmadan

yaparım ama başka forumdan alıntı yapmaya yöneeticiler ne diyor bilmiyorum izin varsa linki koyarım buraya

teac' Alıntı:
Bizim vestel öğrenci bilgisayarı. Format atacaktım Ancak sataları tanıtamadım.Disketlerde bir sorun var galiba.Çözemedim ben. Vestel promega bil aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı acaba?
Hocam vestel bilgisayarlar ile gönderilen xp kurtaram cd leri problemeli. Aynı problemi bende yaşadım cd den aşlatım sata sürücüsü yükleme sırasında satayı yüklüyor daha sonra kurulumda bilgisayar açılıp kapanınca aynı problem sil başatn başlıyordu. Ayrıca biosta bahsedilen ayarlarda yok.
service pack 2 li başak bir cd ile kurduğumd sataları kurdu. şimdi sadece o cd ile format atabiliyorum.

hocam benim okulda da vestel var aynı sorunu bende yaşadım. ana kartın sataraid dosyalarını windowsu kurarken f6 ya basarak kurmaya çalışıyorum kurulumun ilerleyen aşamalarında bu bileşenleri yükleyemiyor. Diskette sorun olabilir diye nlite programıyla sata drivelarını xp cd sine gömdüm yinede aynı sorunu yaşıyorum. Vestel bilgisayarı olup biostan sata ayarlarını yapıp düzelten varmı?. Casper ı olan arkadaş bu denemeleri bi denesin belki onda olur. kolay gelsin...

selam arkadaşlar bizim okulda öğrenci bilgisayarında(exper)şöyle bi sorun var.açıyorum bilgisayarı simsiyah bir ekran sadece bir imleç yanıp sönüyorbaşka hiçbişey yapamıyorum
yardımcı olursanız sevinirim

Geri