Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BİLGİSYAR AÇILMIYOR (SORUN SABİT DİSKİ GÖRMÜYOR)

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında byvector tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. byvector

byvector Seçkin Üye Seçkin Üye

ARKADAŞLAR CASPER NİRVANA BİLGİSAYAR VAR VE NE AÇILIYOR NEDE CD DEN YENİDEN KURMAMIZA OLANAK SAĞLIYOR.CD DEN YENİDEN KURMAYA ÇALIŞINCA ŞU HATAYI VERİYOR "KUR, BİLGİSAYARINIZA TAKILI HİÇBİR SABİT DİSK BULAMADI"
    SİZCE NE YAPILMASI GEREKİYOR.BAZI FORUM SİTELERİNDE BU KONU İÇİN BİLGİSAYARA YENİDEN XP KURULDUĞU ZAMAN YÜKLEME SIRASINDA 3.PARTİ ANAKART DOSYALARINI YÜKLEYEREK HALLEDEBİLİRSİNİZ DİYOR AMA FLOPPY DİSKTEN TABİ.BENDE DE FLOPPY DİSK OLMADIĞI İÇİN SİZİN DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZE BAŞVURAYIM DEDİM.ACABA NELER YAPILABİLİR BU KONUDA Bİ FİKRİ OLAN VARMI
    SAYGILAR SELAMLAR

2. egemn

egemn Üye

bilgisayar powerına basınca hiç açılmıyorsa harddisk gitmiş olabilir. Olası sebep bilgisayar düşmüş yada darbe almıştır.

3. teac

teac Site Gezgini

Hocam bizim de vestel öğrenci bil. çöktü format atmıyoruz.Sata tantım disketinde bir sorun var sanırım.Bu sataları nasıl tanıtırız. Ya da başka yoldan nasıl format atabilirim.

4. mumy81

mumy81 Site Gezgini

arkadaşlar sata ları bios ayarlarından ayarlamanız gerekir...biosun bir yerinde sata seçeneğini aktif yapmanız gerekir ama şu an tam olarak hatırlamıyorum neresindeydi.

5. byvector

hocam zannederse sata ların zaten saçilmiş olması gerekmiyormu.Bunun bizim ekstradan yapmamızmı lazım

6. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam sataları kapatıyorlar biostan ayarını yapın

7. onozkara

onozkara Aktif Üye

hocam bende aynı sorunu yaşadım, harddiskinin sata olmasından kaynaklanıyor. setuptan advaced'a gir, AHCII configiration seçeneğini disabled yap. tekrar kurmayı dene.

8. mumy81

mumy81 Site Gezgini

biosta sata+pata bölümünü bulursan oradan ayar yapman gerekir ama bu seçeneğin biosun neresinde olduğunu şimdi çıkartamadım...

9. anticode78

anticode78 Aktif Üye

HOCAM KASANIN İÇİNDEKİ HARDISK KABLOSU YERİNDEN ÇIKMIŞTIR,OYNAMIŞTIR
    HEM ELEKTRİK HEM DATA KABLOSU OLARAK KONTROL EDİN,BIOSTA ILK MENUDE HARDISKIN MARKASI HALA GORUNMUYORSA HARDISK BOZULMUŞTUR GARANTIYE GITMELI

10. mostwanted

mostwanted Seçkin Üye Seçkin Üye

harddiskte sorun yoksa harici bir floppy takarak sorunu halledebilirsin o da olmazsa nlite programıyla xp cd sine sata driverları gömebiliyorsun bir de onu dene

11. byvector

hocam floppy imkanımız yok zaten bilgisayar dizüstü olduğu için takamıyoruz.Galibi bu iş setup- advaced den olacak gibi bi deneyeyim

12. algoritmax

algoritmax Aktif Üye

Harddisk'in kablolarını söküp yerine tekrar taktığında sorunun hallolduğunu göreceksin.

En azından aynı hadise benim başıma geldiğinde öyle çözmüştüm sorunu.( :

13. teac

teac Site Gezgini

Hocam anlayamadım biraz açarmısın bu konuyu??

14. default

default Üye

Aynı problem bende de var. Yoksa sizin laptop da mı HP?
    Servisi aradam hdd bozulmuş bize gelmesi gerekiyor dedi. Sataları disable enable yapıp denedim sonuç vermedi bi türlü...

15. teac

teac Site Gezgini

Bizim vestel öğrenci bilgisayarı. Format atacaktım Ancak sataları tanıtamadım.Disketlerde bir sorun var galiba.Çözemedim ben. Vestel promega bil aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı acaba?

16. nupelda

nupelda Üye

Bu proğramı nasıl kullanacağın(n lite) www.ogren.tv de yeralıyor,güzel bir video var anlatımlı,tavsiye ederim.

17. mostwanted

nupelda arkadaşın anlattığı siteye bak hocam ordanda olmazsa bende resimli anlatımı var gönderirim sana

18. byvector

AYNISINI YAPTIM HOCAM AMA OLMUYOR BU ARADA BİLGİSAYAR CASPER NİRVANA DİZÜSTÜ

19. byvector

saygıdeğer hocam bu paylaşımı herkese yapmanız mümkünmü acaba tbai rapite atmadan

20. mostwanted

yaparım ama başka forumdan alıntı yapmaya yöneeticiler ne diyor bilmiyorum izin varsa linki koyarım buraya

21. yolcu9

yolcu9 Site Gezgini

Hocam vestel bilgisayarlar ile gönderilen xp kurtaram cd leri problemeli. Aynı problemi bende yaşadım cd den aşlatım sata sürücüsü yükleme sırasında satayı yüklüyor daha sonra kurulumda bilgisayar açılıp kapanınca aynı problem sil başatn başlıyordu. Ayrıca biosta bahsedilen ayarlarda yok.
    service pack 2 li başak bir cd ile kurduğumd sataları kurdu. şimdi sadece o cd ile format atabiliyorum.

22. skaplan09

skaplan09 Üye

hocam benim okulda da vestel var aynı sorunu bende yaşadım. ana kartın sataraid dosyalarını windowsu kurarken f6 ya basarak kurmaya çalışıyorum kurulumun ilerleyen aşamalarında bu bileşenleri yükleyemiyor. Diskette sorun olabilir diye nlite programıyla sata drivelarını xp cd sine gömdüm yinede aynı sorunu yaşıyorum. Vestel bilgisayarı olup biostan sata ayarlarını yapıp düzelten varmı?. Casper ı olan arkadaş bu denemeleri bi denesin belki onda olur. kolay gelsin...

23. stan007

stan007 Seçkin Üye Seçkin Üye

selam arkadaşlar bizim okulda öğrenci bilgisayarında(exper)şöyle bi sorun var.açıyorum bilgisayarı simsiyah bir ekran sadece bir imleç yanıp sönüyorbaşka hiçbişey yapamıyorum
    yardımcı olursanız sevinirim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal