Bilgisayarlı tasarım uygulamaları

Kodla Büyü

Kuzgun81

Üye
Merhaba Değerli Arkadaşlar.

Bilgisayarlı tasarım uygulamaları dersi için ilk dönem Tinkercad ' den işledim. 2. dönem hangi uygulamayı kullanmak gerekiyor.

Kimlik doğrulama istiyor o aşama nasıl olacak. Öğrenci ve öğretmen bilgileri
Autodesk e öğretmen olarak 1 yıllık eğitimci lisansı alarak yapılabiliyor. Öğrenci için de ya her öğrenci ayrı ayrı lisans alacak öğrenci belgesi ile yada öğretmen olarak siz onlara kullanım hakkı verebilirsiniz. Sıkıntılı bir konu bu aslında. Bu uygulama dan konu işlemek.

Okulumuzdaki internet çok yavaş olduğu için Tinkercad sitesini kullanamıyoruz, bilgisayara kurup kullanabileceğim ortaokul düzeyinde 3d programlarından hangisini önerirsiniz. Bilgisayarlarımız yeni aidata i3 işlemcili all in one.

Okulumuzdaki internet çok yavaş olduğu için Tinkercad sitesini kullanamıyoruz, bilgisayara kurup kullanabileceğim ortaokul düzeyinde 3d programlarından hangisini önerirsiniz. Bilgisayarlarımız yeni aidata i3 işlemcili all in one.
Google Sketchup. Eski versiyonlarından birtanesini 2-3 yıldır kullanıyorum. c.r.a,c,k li bulunabiliyor.

fusion360 bu derste hiç olmamalıydı, ne bilgisayarda açabiliyoruz ne de ders işleyebiliyoruz, hesap işi de ayrı bir problem

fusion360 bu derste hiç olmamalıydı, ne bilgisayarda açabiliyoruz ne de ders işleyebiliyoruz, hesap işi de ayrı bir problem
fusion360 için çözüm bulabildiniz mi hocam ?
Bende bu yıl bu derse giriyorum ama fusion 360 lisanlama-kurulum vs.. çok uğraşılı. acaba korsan olarak bulunabiliyor mu ?

Geçen sene bu derse girmiştim. Önce AutoDesk’ten öğretmen hesabı açtım. Bu aşamada Mebbis’ten görev kaydının fotosunu, bir de okul web sitesinden kadromuz bölümünden adımın olduğu bölümün fotosunu belge olarak yüklemiştim diye hatırlıyorum. Sonra en geç 1 gün içinde cevap geliyor. Öğretmen hesabına girip öğrencilere mailleri ile ilintili kullanım hakkı tanımlıyorsunuz. Bu sayede öğrencilerin de 1 yıl kullanım lisansı oluyor. Bu lisans işini hallettikten sonra asıl önemli olan; bilgisayarlar donanımsal olarak kötüyse program hiç kullanılamıyor neredeyse. Bilgisayarların iyi olması gerekiyor; örneğin server sistemli labda kaldırmamıştı.

Nispeten eski bilgisayarlarda 123D Design programını kullanabilirsiniz. Fusion 360'ın eski ücretsiz halidir.

Geri