Bilgisayarın Toplam Çalışma Süresini Bulabilir miyiz ?

Kodla Büyü

mystreous

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşım teknosadan toshiba notebook almış. Ancak bunun vitrin ürünü olabileceği sonradan aklına gelmiş ve şüpheleniyor.
Bilgisayarın toplam açık kalma süresini gösteren bi program bulabilir miyim. Bunu anlamanın başka bir yolu var mıdır?

kutusunu gözünün önünde açmamışlar mı? Bende teknosadan almıştım.. Vatandaş kutuyu getirdi. birlikte açtık... sistem kurulumunu bile benim yanımda yaptı... bu şekilde değilse kuşkulanmakta haklı arkdaşın...

hocam bi kere en büyük hatayı teknosadan almakla etmiş. bi arkadasımın da basına gelmişti. kullanılmıs bilgisayarı satmıslar. eve geldiğinde sistem geri yükleme noktaları olduğunu farketmiş. siz de bakabilirsiniz sistem geri yükleme noktası var mı diye. bu şekilde sıfırlıyorlar kullanılmış bilgisayarı.

aradığım programı buldum.
ihtiyacı olan arkadaşım varsa programın ismi HddLife
Toplam çalışma süresini ve hddnin ısısını falan gösteriyor.

Gösteriyor tabiiki ama nereye kadar format saatine kadar formatlama öncesi yok.
Benim bilgisayarı 3 haftalık gösterdi
halbuki 3 yıllık.

HDD Life programının çok da güvenilir olduğunu düşünmüyorum hocam, bende verdiği sonuca bakılırsa...

:++:

hdd.jpg

Hocam O PROGRAM ı öncelikle dil seçeneklerinden türkçeleştirin
daha anlaşışılır oacaktır
Bu program benim hard disk sata1 olduğundan bilgilere erişemedi bile sizin harddisk ne

COBOL' Alıntı:
Hocam O PROGRAM ı öncelikle dil seçeneklerinden türkçeleştirin
daha anlaşışılır oacaktır
Bu program benim hard disk sata1 olduğundan bilgilere erişemedi bile sizin harddisk ne

Hocam, dili değiştirdim yazılar Türkçe oldu ama sonuç değişmedi. 3066 yıl önce üretilmiş bir HDD kullanıyorum programa göre
:)

Diğer taraftan MÖ 1000 yıllarında üretilmiş bir HDD kullanıyorum şu an, tarihi eser kaçakçılığından içeri atmasınlar beni :p

HDD dizüstündeki standart 100 GB lık SATA disk hocam bu arada.

teksosa ya da markanın müşteri hizmetlerini arasın. vitrin ürünlerinden farklı bi garanti oluyor diye biliyorum..

Geri