Bilgisayarın her gün saat 18:00 de kapanmasını nasıl ...?

Kodla Büyü

yyavuz07

Aktif Üye
Bilgisayarın her gün saat 18:00 de kapanmasını istiyorum.Bunu hangi program veya komutla sağlarım?

Ben güç seçeneklerinden 2 saat işlem yapılmazsa bilgisayarı kapat ayarını yapıyorum.

deepfreeze enterprise serisinin seçeneklerinde böyle bir seçenek mevcut. lab için kendi deepfreeze setup dosyanızı oluştururabilirsiniz.

Wise Auto Shutdown İndir Türkçe v1.54.81 PC Kapatma
Ücretsiz
Programı var. Okuldaki tüm tahta ve bilgisayarlarda mevcut
Akşam 19:00'a kurdum ve sağlıklı çalışıyor :+1:

:+1: :+1:
kafkas' Alıntı:
Ücretsiz

kafkas' Alıntı:
Ücretsiz
Benzer programı bende kullanıyorum okul zili için :+1:

Daha önce bilgisayarı istediğiniz saatte açma ve kapatma işleminin programsız olarak nasıl yapıldığını anlatmıştım buraya da yapıştırıyorum.

Bilgisayarı açmak için:

1. Bilgisayarı çalıştırın ve BIOS'a girin. Genellikle DEL tuşudur değilse de başlangıçta Press DEL to Enter Setup gibi bir yazı bulunur o tuşa basın.
2. BIOS'da Power Options'a girin. Eğer BIOS'unuz destekliyorsa orada otomatik olarak başlatmanızı sağlayacak bir bölüm olacak örneğin "Resume by Alarm" gibi ama sizinki farklı olabilir.
3. Ayarları aktif edin ve bilgisayarın her gün hangi saatte açılması gerektiğini belirleyin. Ayarları kayıt edip BIOS'tan çıkın.

Bilgisayarı kapatmak için:

1. Başlat'a girin ve arama bölümüne "görev zamanlayıcı" yazın. Sonuçlardan Görev Zamanlayıcı'yı açın.
2. Açılan pencerede sağ kısımda bulunan Görev Oluştur...'a tıklayın. Genel sekmesinde Ad kısmına bir isim yazın, Kullanıcı oturum açmışsa da açmamışsa da çalıştır'ı seçin ve En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır'ı seçin.
3. Üst taraftan ayarlar sekmesine gelin Görevin çalışması şu süreyi aşarsa görevi durduru işaretleyin ve 1 saat yapın.
4. Eylemler sekmesini açın Yeni.. seçin Program Başlat'ı seçin program bölümüne shutdown bağımsız değişkenler kısmına -s yazın.
5. Son olarak tetikleyiciler kısmına girin ve Yeni.. diyin. Ayarlardan günlük'ü seçin ve saat bölümüne her gün hangi saatte kapanmasını istediğinizi yazın. Tüm pencerelere tamam diyerek çıkın.

kafkas' Alıntı:
Ücretsiz
:+1:

Saat 19:00'da ve bir saat boyunca kullanılmayınca bilgisayarı kapatan görev zamanlayıcı dosyaları ekte.
Dosyaları Görev Al ile alınacak, ve ardından kullanıcı/grup değiştir, gelişmiş, şimdi bul seçenekleri ile bir yönetici hesabı seçilecek, onaylamalar yapılarak görev eklenecek. Kendinize göre saat ayarını ve süreleri değiştirebilirsiniz. Yalnız bilgisayar uyku moduna geçince görevler çalışmıyor, çözümü var mı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Yeni klasör (2).rar
    2.1 KB · Görüntüleme: 97
Wise Auto Shutdown
Öğretmen Odasındaki bilgisayarlar için bu programı kullanıyorum. Şimdiye kadar problem çıkarmadı.

Bu program çok iyi. Belli bir saatte kapatmaya ayarlıyorsunuz. Kapatmadan önce uyarı veriyor. Kapatma işlemi uyarı verince iptal edilirse, sizin yaptığınız ayara göre istediğiniz kadar süre sonra işlemi tekrar etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

• Pwr.On.Shtdwn.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 304
Geri