Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BİLGİSAYARIMIN KONTROLÜ HACKER TARAFINDAN ELE GEÇİRİLDİ

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında Jan169 tarafından paylaşıldı.

1. Jan169

Jan169 Üye

Merhaba arkadaşlar internette derdime çare ararken sizin forumu gördüm ve üye oldum. İnşallah bana yardımcı olursunuz. Fazla uzatmadan ne gelirse insanın başına meraktan gelir diye bir atasözü var ya çok doğru. İnternet üzerinden bir programa tıkladım. Başta bilgisayar herhangi bir işlem yapmadı gibi gözüktü o arada bir süre bilgiyarın başından kalktım ve geldiğimde bilgisayara internet üzerinden girirlerek team wier kurulduğunu ve bilgisayarımdaki kayıtlı bütün şifrelerin (email dahil) alındığını ve bilgisayarımın kontrolünün uzak PC bağlantısındaki hackerin elinde olduğunu ve kendi bilgisayarımda 192.168.1.2 gibi bir şey oldu zannedersem modem ayarları ile oynadı. Bilgisayarı kaç defa formatlasamda hep aynı şey oluyor. Meail adreslerinin şifresini değiştiriyorum ama yinede giriliyor. Bunun bir çözümü var mı ne yapmalıyım. Uzak PC$ bağlantısını kapatamıyorum. Şu an kullandığım işletim sistemi win7 Home Premium 64 bit.

Ekli Dosyalar:

2. muzo696

muzo696 Seçkin Üye Seçkin Üye

kandırmıslar senı kankı mumkun daalll

3. 2011bilgisayar

2011bilgisayar Aktif Üye

bence Teamweawer dışında başka programlarda kurulmuş.

4. Jan169

Jan169 Üye

Evet bende öyle zannediyorum. Çünkü ne kadar format atsamda yine aynı oluyor.

5. Jan169

Jan169 Üye

Ha birde şunu söylemek istirorum eğer site ve programı vermek yasak değilse siteyi yazabilirim. Ama sizinde aynı sıkıntıları yaşamanızı istemem.

6. neyzen44

neyzen44 Aktif Üye

format atarken ağ kablosunu sök :) aynı liste ile karşılaşırsan demek ki senin Win 7 CD sinin içine girmiş demektir adam. CD yi tarat ve o virüsü bul hemen öldür

7. msconfig

msconfig Seçkin Üye Seçkin Üye

YASAK DEĞİL VEREBİLİRSİN.

8. mobile

mobile Seçkin Üye Seçkin Üye

formattan sonra girmesi mümkün değil, ayrıca modemide resetle ve aarayüz giriş şifresinide değiştir. ayrıca mail şifrelerinle birlikte güvenlik sorularınıda değiş

9. 2011bilgisayar

2011bilgisayar Aktif Üye

birde sanal klavye kullan .çünkü büyük ıhtımalle basılan tuşları kaydedıp kaşı tarafa ileten bir program kurulmuş.Teamweaver olsa sadece program çalışırken bir şifre üretiliyor ve karşı taraf bu şifresız erişemiyor.Bu hak olaylarında ava gıden avlnır hesabıyla bu tarz programları yayıyorlar

10. Jan169

Jan169 Üye

11. obsearchver

obsearchver Seçkin Üye Seçkin Üye

Eğer bir virüs ise varsa diğer sürücülere de bulaşmıştır, formattan sonra ilk işiniz bir antivirüs kurmak olsun ve d: sürücünüzden birşey kurmayın. henüz tanınmayan bir virüs olabilir o yüzden rapor edip bekleyin biraz.

Bu indirdiğiniz dosyayı bir başka bilgisayardan çalıştırmadan kulllandığınız antivirüs'e rapor edin, incelenmesi için gönderin. o dosyayı virüs olarak tanıyan bir antivirüs kurun. d: sürücünüzü taratın ve ondan sonra d: sürücünüzden program çalıştırın.

mail adresleriniz için güvenlik sorusu, şifre ve alternatif e-mail adreslerini ve tüm bilgilerinizi değiştirin.

modeme reset atın reset düğmesine 10 sn basılı tutup ışıkların yanıp sönmesini bekleyin, tüm ayarlarınızı bağlantı ayarlarınızı daha önceden not etmiş olun ve tekrar girin, yönetim paneli şifresini değiştirin.

12. hergunsince83

hergunsince83 Aktif Üye

Araştırdım biraz...
    IPC = inter processing communication.
    paylaşılan programların senkronizasyonunu sağlaması için gereken mekanizmaymış.
    ağ veya internete bağlı iken çalışıyor Microsoft uygulaması aslında, virüs yada hacker kaynaklı değil, Microsoft kaynaklı.
    Ama şöyle dersek de oluyor gibi: Microsoft'un uzaktan yardım bahaneli truva atı :)

"...The IPC$ share is used with temporary connections between clients and servers by using named pipes for communication among network programs. It is primarily used for to remotely administer network servers. ..."

13. BaRaNaY

BaRaNaY Seçkin Üye Seçkin Üye

sizin gönderdiğiniz resimdeki ekran benim bilgisayarda da mevcut, ama kontrolle ilgili bir sıkıntı yok umarım da olmaz... Bu arada geçen hafta bir seminerde dos ekranında "net share" komutu verildiğinde çıkan sürücü harfleri yanında $ işrareti varsa sisteme virüs bulaşmış yani hacklenebilirsin diye söylemişlerdi... Şimdi bu işten kurtulmak için ne yapmak gerekir...
    Aslında ben kararımı Lisanslı bir virüs programı alma yönünde verdim... McAfee almayı planlıyorum Türk Telekomda bunu öneriyor...

14. transistor

transistor Seçkin Üye Seçkin Üye

lisanslı kaspersky kullanıyorum..aynı ekran bende de var .tam yatacaktım paranoyaya bağlayıp şifreleri değiştiriyorum gece gece. :?

15. ozknn

ozknn Üye

bende de kaspersky var lisanslı. ve bende de aynı işaretler var. normal bi durum bence bu :sleep:

16. Jan169

Jan169 Üye

Bildiği kadarı ile başlat -cmd. den "net share" yazdığında paylaşıma açık sürücülerini görürsün

17. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

bu hack se benim pc hack kın rahmetine kavuştu demektir
    ..
    D ve E bile paylaşımda görünüyor :puhaha:

18. empati52

empati52 Seçkin Üye Seçkin Üye

kis 2012 internet security kullanıyorum. benzer ekran görüntüsü bende de var. kullanımdan kaynaklı bir anormallik görmedim

19. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hddyi sok baska bir makinada level format at.tak baska bir sistem kur win server 2008.sonra firewall kur.baska bir modem tak yapilandir.hadi bir daha girsinde gorelim

20. Internet

Internet Süper Üye Süper Üye

aslında, konuyu açan bu yeni üyenin, o koyduğu resmin arkasında bir program gizli olması muhtemeldir, dikkat :idea:
    paranoyak mı oldum ne_ :wink:
    bakmayın o resme, indirmeyin, eğer indirir ve boyutunun 3-4 Mbyte olduğunu görürsenin bir sıkıntı vardır. :!:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal