Bilgisayarımda bluetooth görünmiyor?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bilgisayar sistemine baktığımda bluetooth görünmiyor, netten driver buldum yükledim "sisteminizde bluetooth kurulu" değil diyor. Sizce ne yapabilirim?

Doğru sürücüyü kurduktan sonra fn+f2 gibi bir tuşla açılıyor da olabilir.

@Unis ve @hiboz hocamlarım doğru driver i nasıl öğrenebilirim?
Sistemde bluetootht ile ilglili hiçbir bilgi yok da

Bunun Bir kaç yolu var.
1- bilgisayarınızın (laptop) alt kisminda modeli yazıyordu o modele göre aratın
2- Vendor- Dev numarasına bakın (Donanım yöneticisnden)
3- Everst tarzı bir program yukleyin orda tüm donanım model ve isimleri yazar ordan bakın.

Driver pack online sürümünü bilgisayarınıza kurduktan sonra otomatik olarak bulmasını ayarlayın. Yalnız driver pack online kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken özel ayarları kendinize göre ayarlayın yoksa bilgisayarınıza gereksiz programlar yükleyebilir. Bunları ayarlamak için ise programı açtıktan sonra altta bulunan ayarları özelleştir gibi bir yazıyı bulmak ve tıklamak. Daha sonra solda bulunan sekmeler arasında gereksiz olan programları kaldırdıktan sonra sisteminiz için gerekli olan ayarları yapın ve otomatik olarak yüklemesini bekleyin. Bu işlem sonunda halen daha bir sonuca varamadıysanız bluetooth için gerekli olan donanım kimliklerini arama motorlarından aratmak olacaktır. Bunları da yapmanıza rağmen bir sonuç bulamadıysanız laptop marka modeline göre Örneğin: MSI marka GE73 7RD gibi aratıp çıkan sonuçlarda www.msi.com.tr gibi bir site olacak buradan ürün modelinize göre arama yaptığınızda işletim sisteminize göre uygun olacak driverlar listelenecektir. Bunları bilgisayarınıza kurmanız yeterli olur.

Geri