Bilgisayarım KApanıyor.

Kodla Büyü

dodo2

Üye
Merhabalar...

Ben bilgisayarımı açtıgım zaman Windows Xp yazısına kadar geliyor sonra bilgisayar kapanmadam bütün işlemler devam ediyor..
Yani il önce ekran kartının özellikleri yazan bir yazı geliyor >>> sağ üstte "-"işareti yanıp sönüyor. (normalde arka plan rengi mavi olup HP yazısı gelmesi lazım)
>>> Widows başlatılamadı

Güvenli Mod
Ağ sistemi le güvenli mod
(vs.)
Windowsu olağan şekilde başlat

20sn sonra windows kendi başlatılacak

Gibi bir yazı geliyor... Herhangi bir komuta (Güvenli mod,Windowsu olağan şekilde başlat) seçtiğim zaman Yine "-" işareti yanıp sönüyor ve Windows Xp yazısı gelip
yükleniyor... Sonra 1 sn duruyor ve mavi bir yazı çıkıp (aniden çıkıp kapanıyor) İşlemler en başa dönüyor...
Ayriyetten Disk bölmesi düğmesine bastığım taktirde açılmıyor. Sorunun harddiskten oldugunu duşünüyorum kablolarını kontrol ettim ama olumlu bir sonuç
alamadım inşallah bana yardım edersiniz... Şimdiden size teşekkür ederim (Bilgisayara format atmak istemiyorum önemli bilgilerim var).

dodo2' Alıntı:
Malesef işime yaramadı... :( Yardımlarınızı esirgemeyiniz...

:idea: yardım olarak gaz verebilirim, işine yararsa kullan..

"yaparsın sen onu.. başarırsın bu işi.. ha gayret.."

Merhaba;

-Bilgisayarınız güvenli modda da açılmıyor ise; Repair programları ile kontrol edebilirsiniz.
- Diskinizin AHCI ayarını değiştirdiğinizden kaynaklanabilir. Ideye çekiniz.
- Başlangıç onarma programları var onları deneyebilirsiniz.

Ama açık konuşayım sistem eğer güvenli modda da açmıyorsa ben yedek alınacaksa bir pc yetakarım hdd yi alırım yedeğimi atarım temiz formatımı geçerim o tarafa. İyi çalışmalar.

Bilgisayarım açılmıyor diyorum benim nasıl komut yazıp vs. yapmamı beklersiniz???

Eror şu;

Stop 0x000000ED or UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME
7u6bv.jpg

dodo2' Alıntı:
Bilgisayarım açılmıyor diyorum benim nasıl komut yazıp vs. yapmamı beklersiniz???

Eror şu;

7u6bv.jpg

Hocam öncelikle önyargılarınızdan kurtulun derim. Eğer buraya sordu iseniz ya bilmiyorsunuz yada atlıyorsunuz bazı şeyleri.

İşletim sistemi açılmadan komut satırı kullanılabilir. Bu yukarıda yazmış olduğunuz yazıya hitabendir.
Size yazmış olduğum çözüm önerileri vardı. Onlardan sonuncusunu denediniz mi? Başlangıç onarma programları var iso halinde indirin. cd ye yazın veya bootable bir
flash oluşturun sonra açın ve çalıştırın programı o başlangıc ı onarsın. Çözüm olmazsa tekrar bakalım. İyi çalışmalar.

burhansenyuva' Alıntı:
dodo2' Alıntı:

Eror şu;

7u6bv.jpg

Hocam öncelikle önyargılarınızdan kurtulun derim. Eğer buraya sordu iseniz ya bilmiyorsunuz yada atlıyorsunuz bazı şeyleri.

İşletim sistemi açılmadan komut satırı kullanılabilir. Bu yukarıda yazmış olduğunuz yazıya hitabendir.
Size yazmış olduğum çözüm önerileri vardı. Onlardan sonuncusunu denediniz mi? Başlangıç onarma programları var iso halinde indirin. cd ye yazın veya bootable bir
flash oluşturun sonra açın ve çalıştırın programı o başlangıc ı onarsın. Çözüm olmazsa tekrar bakalım. İyi çalışmalar.

Şu an Dediğiniz işlemi yapıyordum yararı olursa teşekkür ederim.

obsearchverim' Alıntı:
Bir live cd bulup(mini xp vs.) bilgisayarı bu cd'den boot edip disk denetimi yapın.
evet katılıyorum. Forumda mini xp vardı dün ben onu indirdim. çok kullanışlı :+1:

Geri