Bilgisayarı belirlediğimiz saatte kapatan program lazım

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarın açık unutulursa her gün saat 18.00 gibi kapanmasını istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Bana önerebileceğiniz bir program var mı?
NOT: Görev Zamanlayıcısında yapmaya çalıştım ancak normalde bilgisayarda şifre olmamasına rağmen benden şifre istedi. Yani burada olmadı.

Programsız da oluyor. Windows un kendi yapılandırmasından oluyordu. Bi ara öğrenci bilgisayarlara o şekilde ayarlamıştım.

Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarın açık unutulursa her gün saat 18.00 gibi kapanmasını istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Bana önerebileceğiniz bir program var mı?
NOT: Görev Zamanlayıcısında yapmaya çalıştım ancak normalde bilgisayarda şifre olmamasına rağmen benden şifre istedi. Yani burada olmadı.
şifre koymadığınız için olmuyor zaten hocam, şifre koyarsanız zamanlanmış görevlerden kapatma işlemini yapabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar,
hocam bunda birşey yok. c#ta kodlarısınız 10 dakikada. geçen sene öğrencilere yaptırmıştım bunu. bakayım bilgisayarımda varsa atayım. yoksa okuldaki bilgisayarda vardır.

buradan bakın

Ekli dosyalar

• alarm.rar
    117.8 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
c# için

herhangi bir console uygulamasının main özelliğine
Kod:
DateTime dt = DateTime.Now();
        if(dt.Hour == 18){
            ProcessStartInfo psi = new ProcessStartInfo();
            psi.FileName = "shutdown.exe";