Bilgisayardaki bazı dosya isimlerinin rengi mavi oldu.

Kodla Büyü

ibrahimdemircan

Site Gezgini
:?: BİLGİSAYARA KURULAN BİR PROGRAM SONRASI BİLGİSAYARDAKİ BAZI DOSYA İSİMLERİ (Özellikle WORD ve EXCEL gibi OFFİCE dosyaları) MAVİ renge dönüştü.

OFFİCE YAZILIMINI yeniden kurdum ama sonuç değişmedi. Klasör seçeneklerinden varsayılan ayarları yükledim ama yine sonuç yok.

Sebebi hikmeti nedir? Ayrıca nasıl bu problemi çözebilirim?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum...Teşekkürler....

okulun vestel bilgisyarında yazılar(dosya ve klasor isimleri) koyu bold siyah renkte görünmeye başlamıştı sebebini tam olarak bilemiyordum ama sistem geri yükleme çözdü bu işi

bu aslında bence problem değil çalışmaya engel bi durum yok bence. yanlış bilmiyorsam bu tür yazıları drive space, defrag gibi programlar yapıyor. mavi renkli dosyalar bu şekilde oluşuyor. bunu hangi programın yaptığını net olarak bilemiyorum ama. umarım yardımı olur

Hangi programı kurduktan sonra oldu, programı bi inceleyebilirsek belki problemi çözebiliriz.

Kardeş

Bu benim başıma daha önceden kendi bilgisayarımda gelmişti. Bunun sebebi büyük ihtimalle virüs. Sağlam bir Antivirüs işi çözer herhalde.

Bizim okulda da böyle bir şey oldu. Bazı klasörlerin ve dosyaların adları yeşile döndü. O dosya ve klasörlerin içeriğini göremedik, bir türlü kullanamadık. En son sildik gitti düzeltememiştik.

arkadaşlar benim bildiğim c-d sürücülerini SCAN DİSK yaptığınız taktirde fazla kullanmadığınız dosya veya klasörler mavi rengini alıyor.

Yanılmıyorsam sorun sıkıştırılmış veya şifrelenmiş NTFS dosyaları sorunu. Bu dosyaların isimleri farklı renkte görünür.
Bunu iptal etmek için malum dosyaya sağ tıklayıp Özellikler'den Gelişmiş'i seçerek karşımıza çıkacak olan menüden sıkıştırma ve şifrelemeyle ilgili kısımda bir onay işareti varsa onu iptal etmemiz gerekir.
Veya sorunun kökten çözecek bir çözüm de şu olabilir. Herhangi bir penceredeyken Araçlar'dan "Klasör seçenekleri"ni seçin. "Görünüm" ksımına gelerek altlarda yer alan "Şifrelenmiş veya sıkıştırılmış NTFS dosyalarını farklı renkte göster" seçeneğinin onayını kaldırın. Eğer doğru teşhisse sorununuzun çözülmesi lazım...

Arkadaşlar kusura bakmayın bana verilen bilgiye göre bu sorunu sizlerle paylaştım. Program yükledikten sonra dosya isimleri mavi olmuştu demiştim. Ama öyle değilmiş.

A.R.C isimli arkadaşın söylediği gibi olmuş. Ama yapılan işlem disk birleştirme. Bu işlemden sonra yazılar maviye dönüşmüş.

A.R.C isimli arkadaşın söylediği işlemi zannedersem dosya özelliklerindeki gelişmiş bölümünü kontrol ederek yapmıştım. Hatta normal olan diğer dosyalarla karşılaştırmıştım.

Yinede bu işlemi bir kez daha gözden geçireceğim. Tüm arkadaşlara ilgilerinden dolayı çok teşekkürler.

Geri