Bilgisayara hergün ip verme sorunu

Kodla Büyü

albatros44

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okuldaki sınıfıtaki bilgisayara her gün ip vererek internete giriyorum, otomatik verdiğimde bağlanmıyor, bu işkenceden kurtulmanın bir yolu var mı acaba ?

2.faz okullarda tahminimce aynı sorun var...bizde eskiden otomatik ip ile sorunsuz girerken alt yapı değiştikten sonra giremez olduk...hepsi statik şu an

o gün yazdığınız sabit ip ertesi güne aynı yerde yazılı kalıyor ama bağlanmıyor öyle mi? yoksa siliniyor da tekrar mı yazıyorsunuz?

altyapısı tamamlanıp, fiber'e geçen okullarda sabit ip verilmeyecek denilmişti. Biz otomatik kullanıyoruz.
Diğer taraftan bizim 2. faz olan okullarımızda henüz altyapı ve fiber tamamlanmadı. Normal meb hattı ile bağlanıyoruz.

modeminizin markası nedir hocam? bizim okuladada bilgisayarlarda benzer sorun vardı modem en fazla 10 bilgisayara otomatik ıp veriyormuş diğerlerine kendi elimle verince giriyordu internete. müşteri hizmetlerini aradım modemin modemin modelini söyleyince o medem desteklenmiyo demişti 10dan fazla bilgisayar veya telefonu otomatik olarak dedi

bizim okulda bazı hocalar akıllı tahtalara telefonlarından internet bağlamak istiyolar ama olmuyor sınırlı bağlantı hatası alıyorlar nedeni ne olabilir bilgisi olan var mı*

Fibere geçtikten sonra bilgisayar laboratuvarında bilgisayarların çoğu sınırlı bağlantı gösteriyordu. Bir süre elle ip verdim. İp adresi 10.43.41.xx gibi idareye giden uçlarla aynıydı. Sonra kabinetten laboratuvara gelen portu değiştirdim. 192 havuzundan ip almaya başlayınca sorun düzeldi.

Geri