bilgisayara güç gelmiyor

Kodla Büyü

neo0121

Site Gezgini
casper masaüstü bilgisayar power tuşuna basıldığı halde ışık yok
bütün parçalar değişti ama çözüm olmadı
güç kaynağı 230 w
sorun ne olabilir?

power tuşu bozulmuş olabilir anakart üzerindeki pinlerden tornavida yardımıyla tetiklemeye çalışın bakalım çalışacak mı. Eğer imkan varsa farklı bir powerlada deneyin.

hasari' Alıntı:
power tuşu bozulmuş olabilir anakart üzerindeki pinlerden tornavida yardımıyla tetiklemeye çalışın bakalım çalışacak mı. Eğer imkan varsa farklı bir powerlada deneyin.
exper kasadan söktüm farklı power denedim olmadı :(
pinleri bir dah kontrol ederim.
birde gelen casper'daki ram i exper deki anakarta uymadı uzunluğu küçük geldi bu hangi ram çeşidi ?

neo0121' Alıntı:
hasari' Alıntı:
exper kasadan söktüm farklı power denedim olmadı :(
pinleri bir dah kontrol ederim.
birde gelen casper'daki ram i exper deki anakarta uymadı uzunluğu küçük geldi bu hangi ram çeşidi ?
Exper kasaların powerları sorunlu sen farlı bir power dene. :)

Ramde şununla karşılaştır hangisi olduğunu anlarsın.

Ekli dosyalar

• ram-300x250.jpg
    ram-300x250.jpg
    26.5 KB · Görüntüleme: 420
tamam hocam teşekkürler
acaba anakarta mı sorun var diye lab taki anakartı kullanıp idareye onu verecektim ama ram anakarta uymamıştı
tabii lab.taki ramlar 2*512 mb olunca exper kasalı bilgisayarı kabul etmediler. onlardaki 4 gb ram di
ram ddr3 müş
bu ddr3 ram o anakarta uydurabileceğimiz bir aparat var mıdır yoksa benim hayal gücüm mü yüksek :)

neo0121' Alıntı:
tamam hocam teşekkürler
acaba anakarta mı sorun var diye lab taki anakartı kullanıp idareye onu verecektim ama ram anakarta uymamıştı
tabii lab.taki ramlar 2*512 mb olunca exper kasalı bilgisayarı kabul etmediler. onlardaki 4 gb ram di
ram ddr3 müş
bu ddr3 ram o anakarta uydurabileceğimiz bir aparat var mıdır yoksa benim hayal gücüm mü yüksek :)
Uymaz soket ve frekansları farklıdır anakart desteklemez.

Power supply'nin 24 atx konnektorunu anakarttan cikar ve kablo ile yesil siyahi kisa devre yap power fani donuyorsa saglamdir. Olcu aletin varsa cikislarin voltajini da olcebilirsin power saglamsa 24 atx konnektoru anakarta tak tornavida ile anakartaki on panel baglantilardan pwr sw pinlerini kisa devre yap bu pinleri bulamadiysan anakartin kullanma kilavuzunda bulabilirsin pinleri kisa devre yaptigin halde yine power tetiklenmiyorsa anakartinda sorun var demektir. Muhtemelen regulator cipindedir sorun. Iyi calismalar...

halilhocax' Alıntı:
Power supply'nin 24 atx konnektorunu anakarttan cikar ve kablo ile yesil siyahi kisa devre yap power fani donuyorsa saglamdir. Olcu aletin varsa cikislarin voltajini da olcebilirsin power saglamsa 24 atx konnektoru anakarta tak tornavida ile anakartaki on panel baglantilardan pwr sw pinlerini kisa devre yap bu pinleri bulamadiysan anakartin kullanma kilavuzunda bulabilirsin pinleri kisa devre yaptigin halde yine power tetiklenmiyorsa anakartinda sorun var demektir. Muhtemelen regulator cipindedir sorun. Iyi calismalar...
Eğer bu aşamada ölçü aleti ile ölçmezse gene sıkıntı çünkü bazen power çalıştığı halde bazı pinlere voltaj gitmiyor olabilir budurum da çalıştığı sanılan power gene arızalı olacağı için bilgisayarı açmayacaktır.

Hocam dogru doyluyorsun ama o dedigin 3.3 v cikisi olan turuncu renkli kabloda meydana gelir ama diger konnektorlerden cikis alabilirsin 24 atx konnektoru anakarta bagladiginda voltaj yaklasik 2.8v gibi volta duser ama pc acmaz. Elektronik bilgisi olan power icinden 3.3 voltu veren kondansatoru degistirdiginde bu sorunda ortadan kalkar.

halilhocax' Alıntı:
başka kasada denedim power supply çalışıyordu.
ayrıca şurda da konusu açılmış
http://www.bilgisayarbilisim.net/bts-destek-f52/bilgisayara-elektrik-gelmiyor-t126253.html
anakart sorunlu dedim teknik servise gönderdiler

tavsiyeleriniz için teşekkürler

Geri