bilgisayar usb yazıcıyı görüyor ama usb belleği görmüyor

Kodla Büyü

cakilcik

Aktif Üye
usb portları çalıştığı halde pc usb belleği tanımıyor. bellek diğer bilgisayarlarda çalışıyor, ama bu pcde hiç bir flash bellek çalışmıyor. aygıt tanınmadı mesajı çıkıyor. bilgisayarda usb yazıcı var sorunsuz görüyor. bu sorunun sebebini ve çözümünü bilen var mı?

Usb aygıtınızın versiyon sorunu var .Anakart usb tanımlamanızı gözden geçirin.Varsa güncelleyin

usb bellek dışında her şeyi görüyor hocam. önceleri ön panelde görmeyip arka portlarda görüyordu. sonra arkada da görmemeye başladı. format attıktan sonra da değişmedi. flash bellek hariç diğer usb cihazlarını kullanıyorum sorunsuz :?

Sayın hocam anakartın usb 2.0 ve 3.0 sürücülerini yükleyin.Üst versiyonlar alt versiyonlarda çalışmaz.

muhtemelen usb yazıcının takılı olduğu port çalışıyordur. flaş belleği taktığın usb port çalışmıyordur. aynı sorun benim de başıma geldi. usb portlar sırayla çalışmamaya başladı. şu an sadece bir tanesi çalışıyor sebebini bilmiyorum. ne takarsam takayım "USB aygıtı tanınmadı" diye bir uyarı alıyorum. ama birtanesine de yazıcı, USB bellek hepsini tanıyor. çözüm ne olabilir bilen varsa yazsın lütfen

diğer usb bağlantılarını çıkarıp sadece flash diski takmayı denediniz mi?
Bir defasında bende de aynı sıkıntı olmuştu. USB girişli tüm bağlantıları çıkardım. Sadece USB flashdiski taktım. Görmüştü.

ilhan79' Alıntı:
Bir defasında bende de aynı sıkıntı olmuştu. USB girişli tüm bağlantıları çıkardım. Sadece USB flashdiski taktım. Görmüştü.
hocam ihtimal vermiyordum ama dediğiniz gibi yaptım, şu an bütün portlar her şeyi görüyor. ön portlar bile çalışıyor. :++:

cakilcik' Alıntı:
ilhan79' Alıntı:
hocam ihtimal vermiyordum ama dediğiniz gibi yaptım, şu an bütün portlar her şeyi görüyor. ön portlar bile çalışıyor. :++:
:+1:

Geri