Bilgisayar Teknik Servis Dalı Atölye Hakkında

Kodla Büyü

dobradobra10

Site Gezgini
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar.
Bu sene çok programlı liseye tayinimi çıktı.okulda bilgisayar teknik servis dalı var ben daha önce web tasarım dalı olan okulda çalıştım ancak teknik servis te ilk defa çalışıyorum..
Okula bölüm yeni olduğu için 30.000 tl civarı para gelmiş malzeme alınması için..Teknik servis dalı için nasıl bir malzeme alabilirim..Bir adet laboratuar var ulaştırma bakanlığının yaptıklarından..
Tamir atölyesi gibi bir sınıf oluşturabilirim ancak ne gibi malzemeler alabilirim şu anda aklıma hepsi gelmiyor..
Teknik servis dalında çalışan arkadaşlar yardım ederse sevinirim..

Hocam hayırlı olsun. Ben de çok programlı lisede teknik servis dalında görev yapıyorum. Öncelikle modülleri incelemeni tavsiye ederim.
Ben bir elektronik sınıfı kurdum. Havya, lehim, çeşitli direnç, kondansatör, vs. Pic serisi mikrodenetleyici modelleri, DC güç kaynakları, Osilaskop, Baskı devre malzemeleri şeklinde liste hazırlayabilirsin. Elindeki para ile çok güzel bir laboratuar kurabilirsin. Hayırlı olsun

tornovida seti,pense,yankeski,kargaburun,rj45 pensesi,rj45 ,utp kablo,rj45 için test cihazı, şarlı tornavida, matkap, toner, lehim,havya çeşitleri,pasta, elektronik elemanlar(direnç kondansatör vb.),baskı devre için plaket,asit,board, multimetre, bilgisayar parçaları(güç kaynağı,klavye,fare,ram,...) mikrodenetleyici için programlayıcı, deney setleri, osilatör, cd,dvd, asetatlı kalem, kompresör, ütü,
aklıma gelenler bunlar hocam

Hocam Bence ilk önce bir labaratuar daha oluşturmaya bakın.. İleriki senelerde çok ihtiyaç olacak.. ve almak için para bulamayacaksınız.. 15 bilgisayar alırsınız 1000 er TL den en fazla 15 000 TL tutar en fazla( ihale usuluyle alacağınız için uygun bilgisayar bulabilirsiniz)..
Daha sonra Teknik servis odası oluşturup içerisine malzeme alabilirsiniz.. Elektronik dersleri için lehim aleti, havya felan alabilirsiniz.. Bir top Ağ kablosu alabilirsiniz. RJ45 ağ konnektörleri, Ağ ölçüm aleti, Ağ pensesi, Harici harddisk, Harici dvd, fazladan güç kaynağı, ram, haddisk, Yazıcı alınabilir..

Para olduktan sonra çok şey alınır hocam.Keşke bizde de para olsa.. Çok şey yaparım ama yok malesef.. :)

Bende çpl deyim daha önce web programcılığı alanında çalıştım şimdi teknik servis var müdür malzeme listesi oluşturmamı istedi.Labımız çok eski bilgisayarlar dökülüyor.Yeni bir sınıfı elektronik tamir işleri için kullanmayı düşünüyorum.Bakalım artık.

Arkadaşlar ben de Teknik Servis alanı açmayı düşünüyorum yakın zamanda atölye kurmuş arkadaşlar varsa nerden hangi malzemeyi aldılar nerelere bakmalıyım işi ucuza kapatmak için alım önceliğim ne olmalı yardımcı olursanız sevinirim.

Bunu yakın zamanda almış kimse yok mu ya bana bi telefon numarası verebilecek olan İstanbuldayız acil iletişime geçmem lazım.

Geri