Bilgisayar sınıfında counter oyunu oynanmasını nasıl engelleriz?!

Kodla Büyü

erden60

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba, öğrencilerden bilgisayar sınıfında counter kuranlar oluyor boş bırakmaya gelmiyor. nasıl bir yöntem geliştirsemde oyunu kuramasalar? fikirlerinizi bekliyorum.

netsupport kurulu ise istemci pclerde istenen exe dosyaların çalıştırılması engellenebiliyor. Benzeri ufak programlar da var.

Hocam eğer netsupport kullanıyorsaniz USB suruculeri cd-dvd romlari kilitleyip kullanmalarını engelleyebilirsiniz. Ayrıca yine netsupport icinde istediğiniz exe dosyalarını belirleyerek çalışmasını engellersiniz. Yine netsupport içinde ağ bağlantısını devre dışı bırakarak ağ üzerinden oynamalarını onleyebilirsiniz ama internete de giremezler

Ya da @realhalil hocamın dediği gibi kullanici denetiminden admin hesabını sifreleyip yeni bir öğrenci oturumu açarak program vs kurmalarını engelleyebilirsiniz. Fakat kurulumsuz portable calisiyorsa oyun işe yaramayabilir. En son secenek regedit uzerinden @omd hocamin dedigi gibi flash bellek okuma yazmayı kapatabilirsiniz ama bilgisayarın herhangi bir yerine dosyalar kopyalanmissa bu yöntem ise yaramayabilir

Çok önceleri Inter filtre ile belirli exe dosyalarının çalışmasını engellemiştim. İşinize yarayabilir. Uzun zamandır kullanmadım.

Ayrıca gpedit.msc --> Kullanıcı Yapılandırması --> Yönetim Şablonları --> Sistem --> Sağ tarafta - Belirlenen Windows uygulamalarını çalıştırma --> Etkin --> Göster... --> Counter.exe --> Tamam --> Uygula --> Tamam

Son düzenleme:
ÇÖZÜM : PARDUS !

Hocam gençler pardusta da CS oynuyor tecrübe ile sabit :)
cocukların bilgi ve becerileri ile orantılı farklı çözümler mevcut yukarıda hocalarım anlatmışlar, exe engelleme, flash engelleme, hatta cs nin kullandığı portlar neyse onları engelleme gibi farklı çözümleri var ancak yerine göre daha ileri çözüm Layer 3 switch takıp bilgisayar sayısı kadar vlan oluşturmak

Çok önceleri Inter filtre ile belirli exe dosyalarının çalışmasını engellemiştim. İşinize yarayabilir. Uzun zamandır kullanmadım.

Ayrıca gpedit.msc --> Kullanıcı Yapılandırması --> Yönetim Şablonları --> Sistem --> Sağ tarafta - Belirlenen Windows uygulamalarını çalıştırma --> Etkin --> Göster... --> Counter.exe --> Tamam --> Uygula --> Tamam
teşekkür ederim işe yaradı..

Hocam en iyi projeyi yapanı takımıma alırım proje çıkaran herkes oyuna girebilir derseniz projeler çok iyi olur kalan zamanda da çocuklarla karşılıklı counter oynayın hem eğlenin hem öğretin

takip

+1

Geri