Bilgisayar sınıfı olmayan bir okulu istemek mantıklı mı

Kodla Büyü

bilgisayarmı

Site Gezgini
İliçi tayinlerde bilgisayar sınıfı olmayan bir imam hatip ortaokulu var da çok kararsız kaldım istemek mantıklı mı?

bt rehberi olamazsınız ve ders işlemek zor olur ama diğer taraftan bt sınıfı olan okul sayısı da oldukça az

ortaokullarda bile BT sınıfı yok hocam. Arıyorum bakanlık kaldırdı diyor müdür yrd.. nasıl ders işlyecez peki ?? herşey muammada.

Bu karışıklık içinde yer değiştirmek mantıklı değil mi acaba. Bu okulum çok uzak ne yapcam bilmiyorum.

ya bir de ilkokul olan okullarda bt sınıfı kaldı. onları en yakın bt sınıfı olmayan ortaokullara aktarsalar ya...

öyle de mesafe öğretmen için en büyük sorun yol... 2 sene yola gittim bilgisayar sınıfı olmayan okulda en kötü ihtimalle yola vereceğim parayla kendi cebimden projeksiyon alırım, diz üstüne bağlar oradan bir şeyler yaparım... yola gitmek kadar bela bir durum yok

ya ben de çok kararsızım istediğim ilçede 2-3 okul labı bozmuş ama tayin de istemem gerekiyor. labsız yapabilir miyim, nasıl ders işlenir ki :( labı olmayan arkadaşlar illaki vardır ne yapıyorlar?

bilgisayarmı' Alıntı:
İliçi tayinlerde bilgisayar sınıfı olmayan bir imam hatip ortaokulu var da çok kararsız kaldım istemek mantıklı mı?
Hangi ilde bu bahsettiğin okul hocam. Her ilde böyle okullar var gerçi....

bilgisayarmı' Alıntı:

hocam hangi ilçedesiniz:) bende sizin gibi durumdayım, iliçinde bts sınıf olmayan ancak sınıf için yer ayrılmış bir imam hatip ortaokulu var, bende çok kararsızım, siz yazcak mısınız?

imam hatiplerin bt sınıfı kurması sorun olmaz. hayırseverlere ulaşmak da kolay oluyor. hele bazı müdürler var ki siz derse başlamadan sınıf kurabilecek durumda. bazı velilere okul aile birliğine esnafa duyurular yapın her önünğze gelene söyleyin bilgisayar gelmeye başlıyor sağdan soldan.

Hocam ben eski bilgisayar sınıflarında sorunlu bilgisayarlarla uğraşmaktan bıktığım için özellikle bt sınıfı olmayan yeni yapılan bir okul seçtim. Bence ya sıfır bt sınıfı olsun ya da bt sınıfı sıfır olsun :+1:
Eski makinalarla kalabalık sınıfları BT sınıfında yönetmeye çalışmaktansa, sınıf ortamında işlerim dersi. Defter tutturup, fotokopi dağıtıp işleyeceğim dersleri, sınav da kolay olur böylece. Zaten hepsinin evinde bilgisayarı var ilgilenen evde uygulama yapar. Geçen sene çok kalabalık olan bir sınıf ile dersleri kendi sınıflarında işledim çok daha keyifli idi hem benim hem onlar için. Stand up gibi işledik dersleri, herkes ilgiliydi, benim için de verimliydi. Çocukları BT sınıfına alıyorum enselerini izlemekten, kırılan koltuklardan, arızalı makinalardan... bıktım, biraz da onlar beni ağırlasın sınıflarında...

Hocam ben eski bilgisayar sınıflarında sorunlu bilgisayarlarla uğraşmaktan bıktığım için özellikle bt sınıfı olmayan yeni yapılan bir okul seçtim. Bence ya sıfır bt sınıfı olsun ya da bt sınıfı sıfır olsun :+1:
Eski makinalarla kalabalık sınıfları BT sınıfında yönetmeye çalışmaktansa, sınıf ortamında işlerim dersi. Defter tutturup, fotokopi dağıtıp işleyeceğim dersleri, sınav da kolay olur böylece. Zaten hepsinin evinde bilgisayarı var ilgilenen evde uygulama yapar. Geçen sene çok kalabalık olan bir sınıf ile dersleri kendi sınıflarında işledim çok daha keyifli idi hem benim hem onlar için. Stand up gibi işledik dersleri, herkes ilgiliydi, benim için de verimliydi. Çocukları BT sınıfına alıyorum enselerini izlemekten, kırılan koltuklardan, arızalı makinalardan... bıktım, biraz da onlar beni ağırlasın sınıflarında...
peki teorik olarak işleniyor mu konular ya uygulama yapmanız gerekirse?

Uygulama yapmak gerektiğinde tahtayı ikiye bölüyorum.. öğrencileri tek tek yanıma alıp mouse ve klavye ile uygulamayı yaptırıp.. (zaman alsa da)
Tahtanın diğer yarısında ilgilerini çekecek bir video açıyorum..
Tabii her uygulamada geçerli bir yöntem değil...

çok sıkıntı olmaz bt sınıfın oluncada başka dertler baş gösteriyor yani başa baş gidiyor sorunlar çok bi fark bekleme. okulun öğretmen/idare ortamına bak güzelse hiç sorun yok.

Geri