Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

bilgisayar sınıfı kurma tavsiyesi

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında ctrl+z tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ctrl+z

ctrl+z Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba arkadaşlar sponsor bulduk gibi bt sınıfını yenilemek istiyoruz masaüstü bilgisayar mı tavsiye edersiniz (masaüstü ise hangi sistem) yoksa tavsiye edebileceğiniz başka sistemler var mı?20+1 bir sınıf olsun istiyoruz teşekkürler.Bütçe de 20-25 bin arası...

2. ctrl+z

3. ceenbay

ceenbay Aktif Üye

eğer sitede yazdığı gibiyse yani işlemci 1.nesilse en son 2012 nin sonunda üretilmiş.

4. ctrl+z

işlemci filan 2. el midir o zaman hocam

5. caglanismail

caglanismail Üye

6. ctrl+z

tek sıkıntısı power mı hocam genel performansı nasıl?

7. radicalbrain

radicalbrain Seçkin Üye Seçkin Üye

daha önce atm bilişimde lab kurdum. gayet ilgililer ve garanti olayi da çok guzel. be batmanda görev yapıyordum elektrik kesintileri malum. powerlar ya da anakartlar gidiyordu. sağolsunlar her seferinde aynında değişim yaptılar.

8. ctrl+z

Siz hangi pc yi almıştınız hocam ve istanbula mi gonderiyordunuz değişim için

9. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

10. inanin.ozu

inanin.ozu Aktif Üye

robkod.org atölye kurulumu için destek alabilirsiniz hocam bütçenize göre en uygun modeller ile atölyenizi kurabilir veya teknik destek verebilirler..

11. klebsiella

klebsiella Süper Üye Süper Üye

kesinlikle kasa almayın yako bilgisayardan teklif alabilirsiniz.

12. cgg*seco

cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

Yako Teknoloji yada NComputing den teklif alın. Canavar gibi bir kasa yapın. Gücünü ağ üzerinden terminallere dağıtın. Çok mantıklı. Kasa derdi yok. Yönetim kolay. Tavsiye ederim

13. ctrl+z

siz kullandınız mı hocam böyle bir sistem avantaj ya da dezavantajları nedir acaba?

14. sambal

sambal Seçkin Üye Seçkin Üye

Biz kullanıyoruz, ağ baglantiniza güveniyorsanız (sinif içi kablolama, switch) gözünüz arkada kalmaz. Yakodan teklif alabilirsiniz dolar artmadan.

15. cgg*seco

Evet geçen sene çalıştığım okulda ağ kablolamasından, öğrenci masalarını bilgisayar masasına çevrilip kaplanmasına, elektrik işlerine kadar içeriye kimseyi sokmayıp okulumuz teknisyeniyle birlikte kendimiz yaparak bir laboratuvar kurduk. Dojoptan NComputing L300 terminaller aldık. i7 7700 işlemci, 32 Gb DDR 4, işletim sisteminin kurulu olduğu bölüm için ssd harddisk olan bir server aldık. 5 sn de açılıp kendine gelen bir makine varmış dediğimi hatırlıyorum. Terminallerde de monitör çözünürlüğü gayet iyi oranda kullanıyordum. Program olarakta visual studiodan photoshopa, phyton ve ilgili editörlerine, diğer temel programlarına kadar yüklü olmasına rağmen hiçbir zorlanma olmadan kullandık. Bizim en büyük sorunumuz şuydu. Switchimiz eski laboratuvardan kalma 2. el bi switchti. (Gerçi sadece laboratuvarda kasa ve terminaller yeniydi. Diğer monitör masa vb aletlerin hepsi geri dönüştürüldü diyebilirim.) Yani switch bize bir problem çıkardı. Switchi güzel bi switch alırsanız hiçbir problem olmaz.

ras ve sambal bunu beğendi.
  16. sambal

Kesinlikle hocama katiliyorum, portlarından bir kaçı arızalı megabit switch imiz vardi. Yeni bir Gigabit switch alınca senkronizasyon mukemmel oldu.

17. ctrl+z

Hocalarım kaça mal oldu bu sistemler size bir de kac terminalli bir sistem kirdunuz? 20+1 45 bin gibi fiyat verdiler bize bu bütçemizin çok üstünde

18. sambal

45-50 bin arasiydi 20+1, dolar yuksekti tabi biz alirken, bence iyi fiyat.

19. cgg*seco

Ben 15 terminali alırken dolar 3.65 di :) Tanesi 800 TL civarına geldi. Kasa içinde 5000 TL ayırmıştık. 20 tanede klavye fare aldık. Toplamda o zaman 17.500 TL'ye halletmiştik. Çok değil Kasım 2017'den bahsediyorum. 1.5 yıl dahi olmadı. Monitör çıkma bulursanız sadece terminal için fiyat alın. Birde Yako Teknolojiden Seval hanımdı sanırım bağış konusunda okullara çıkma terminallerde yardımcı oluyordu. Fakat serverı onlardan almanız karşılığında. O dönem fen liselerine laboratuvar kurmaları için 45.000 TL göndermişlerdi. Ders zorunlu olduğu için. 20+1 değil 15+1 üzerinden değerlendirin. Bütçeniz tekrar elverirse sonrasında ekleme maliyeti daha ucuza gelir.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal