Bilgisayar kendini yeniden başlatma sorunu

Kodla Büyü

mavimali

Aktif Üye
Mrb arkadaşlar bir bilgisayar kendini bazı zamanlarda belli olmuyor yeniden başlatıyor Reset atıyor.sorunun neden olduğunu anlamak için sırasi ile hangi işlemleri yapmak gerekir.siz sorunu nasıl deneyip anlıyorsunuz nereden başlamam gerekir çok teşekkür ederim

Reset atıyor derken? Doğrudan kapanıp, yeniden mi çalışmaya başlıyor yoksa windows kapanıyor uyarısı verip, normal şekilde kapanıp, yeniden mi başlıyor?
Doğrudan kapanıp, açılıyorsa; güç kaynağından şüphelenmek gerekir.
Ancak öncesinde kasa üzerindeki reset düğmesini iptal edin (kablosunu anakart üzerinden çekin), belki düğme bozulmuş ve küçük bir sarsıntıda etkin oluyor olabilir.
Güç kablosunun yerine tam oturduğundan emin olun. Bazen güç kabloları gevşek olabiliyor, yine sarsıntı olduğunda elektriği kesip verebiliyor.
Mavi ekran hatası verip, birden kapanıp/açılıyorsa ekran kartı ve RAM bellekten şüphelenilebilir.
Kasanın içerisini bir temizleyin, işlemci ısındığı için anakart koruma amaçlı sistemi yeniden başlatıyor olabilir.

Hocam akıllı tahtaların birinde ben bu sorunu yaşıyorum. Kapat diyorum kapanıyor yeniden başlıyor.

ekran kartı+ram öncelikle işletim sistemi sorunu. ya da en son kurulan programı kaldırın

Geri