Bilgisayar kendiliğinden açılıyor.Sorun ne olabilir ?

Kodla Büyü

Tarik_Turan

Aktif Üye
Merhabalar arkadaşlar...
Labda her öğrenci PC'sinde Deepfreeze yüklü ve herbirinin bir diskinde ghost imajı alındı.Ayrıca Netsupport 10 ile yönetimi sağlıyorum.Sorunum 1 öğrenci bilgisayarıyla ilgili ; Akşam iş çıkışı tüm pc leri kapattıktan sonra labın genel sigorta panosundan şalterleri kapatıyorum önlem olarak.Ertesi gün sabah açıyorum.Sadece 1 bilgisayar şalteri açınca direkt açılıyor.Diğerleri power düğmesine basılmadan ya da netsupportu kullanmadan açılmıyor.Doğrusu aslında açılmaması lazım. ama bu KEYSMART PC lerden bir tanesinde böyle ilginç bir durum söz konusu...Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı ? Ya da sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?

hocam

bilgisayarın bios ayarında elektrik sinyali güç kaynağına gelince direk bilgisayarı açan bir ayar var.onu biostan girip kapatırsan iş çözülür.ama yerini hatırlayamadım biraz biosu incelersen bulursun.

cevap için sağolasın hocam...Hemen bakıyorum.Sanırım benden önce labda imaj alanlar buraları karıştırmışlar :)

Tarik_Turan' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar...
Labda her öğrenci PC'sinde Deepfreeze yüklü ve herbirinin bir diskinde ghost imajı alındı.Ayrıca Netsupport 10 ile yönetimi sağlıyorum.Sorunum 1 öğrenci bilgisayarıyla ilgili ; Akşam iş çıkışı tüm pc leri kapattıktan sonra labın genel sigorta panosundan şalterleri kapatıyorum önlem olarak.Ertesi gün sabah açıyorum.Sadece 1 bilgisayar şalteri açınca direkt açılıyor.Diğerleri power düğmesine basılmadan ya da netsupportu kullanmadan açılmıyor.Doğrusu aslında açılmaması lazım. ama bu KEYSMART PC lerden bir tanesinde böyle ilginç bir durum söz konusu...Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı ? Ya da sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?
Aynı sorunu bende yaşıyorum artı benimkinde birde kapandıktan sonra kendi kendine açılma var.(Akşam kapatıyorum şalteri felan indirmiyorum sabah geldiğimde pc açılmış) :)

Hocam power management te olması lazım o ayar.

wake up on lan mıydı neydi, orda bulursun ama onu disable yapman yeter sanırım!

biosta Power Managament kısmındaki seçenekleri değiştirin

Ne güzel işte.Normalde kendiliğinden kapanıyor diye şikayet ederiz bak senin makina kendiliğinden açılıyormuş.Bilgisayar ya akıllı ondandır. :shock:

aynı sorun benim bilgisayarlardan birindede vardı. kapattıktan yaklaşık 5 dk. sonra tekrar açılıyordu. biosun tüm ayarlarına baktım, default ayarı çektim olmadı. sonra ben tayin oldum, o ne yaptı bilmiyorum...

Takılıyordur kafasına göre ne yapsın.Doktora gitse bir hasta söylüyor şuramda şu var, buramda bu var diye.Ama bilgisayar öyle değil bazen hiç bir mesaj vermiyor çöz çöze bilirsen.

Ferhat' Alıntı:
Takılıyordur kafasına göre ne yapsın.Doktora gitse bir hasta söylüyor şuramda şu var, buramda bu var diye.Ama bilgisayar öyle değil bazen hiç bir mesaj vermiyor çöz çöze bilirsen.
Şamarlamak lazım aslında ama makine işte ne yapalım mecbur huyuna gidicezz.. :D de bu arada dediklerinizi denicem bakalım İNŞALLAH sorun hallolur. :(

aynı sorun bizim bir bilgisayarda da vardı. hocalarımın dediği gibi biostan hallettik.

Geri