bilgisayar kendı kendıne reset atıyor..

Kodla Büyü
ramlarda, işlemcide olabilir hocam. Svchost virüsü de yemiş olabilirsin eğer resetleme sürekli aynı zaman içinde oluyorsa...

ya bir kerede benim başıma geldi kasayı düşürmüşler reset düğmesi arızaya uğramış kafayı yicektim neden reset atıyor diye
format atayım falan diye düşünüyordum sonra dedim bu reset düğmesinden yapıyor olmasın ana karttan düğmenin kablosunu çektim düzeldi :++:

Hocam fanların çalışmaması, işlemci üzerindeki olabilir. ama benim bilgisayarda ekran kartının üzerindeki fanın çalışmamasından kaynaklanıyordu. tozdan çalışmıyor olabilir yağlarsanız çalışır (eğer başka bir arızası yoksa)

ilk açılışta resetlıyorsa hocalarımın da dedıgı gıbı işlemci fanında bır temasızlık var.(çıkar tak bence işlemciyi)

benimde başıma gelmişti kasayı açıp öle çalıştırdım baktım fan çalışmıyor yağladım falan düzeldi.

hocam ilk şüphe işlemcidir. Bilgisayar açılırken biosa girip bir süre işlemcinin sıcaklığını kontrol edin. Eğer sürekli yükselen bir değer varsa termal macun sürün, yok eğer işlemci ısısı normalse ram bellekten şüphelenin, eğer bellek değişimi de aynı sonucu veriyorsa muhtemelen virüs ya da ufak donanımsal sıkıntıdır.

bunu tek nedeni yok bi sürü olabilir...
mesela son zamanlarda svchost virüsü var (yukarıda bi arkadaşta söylemiş zaten), bi arkadaşta olmuştu. sürekli bişeyler güncellemeye çalışıyo. ben ctrl + al + delete tuşuyla svchostu çalışmasını durdurdum ve otomatik güncellemeyi kapatınca resetleme bi daha olmadı olmadı..

eğer mümkünse sistem geri yüklemeyi dene. daha önceki bi güne yükle. belki son zamanlarda kurduğun programların birinde bi uyumsuzluk yaşıyo olabilirsin..

eğer donanımsal ise: ramlerin yerini değiştir, işlemci ısınıyo olabilir, sistemde sıcaklık problemi olabilir, kasayla biraz uğraş yani, direk olarak bişey söylemek imkansız...

birde mbr demiş bi arkadaş ama mbr'den olsa bilgisayar hiç açılmaz diye biliyorum..

tesekkurler arkadaslar ... sistem geri yuklemeyı deneyemıyorum cunku 1 dk bile acık kalmıyor bilgisayar. acılıp hemen reset atıyor..

bu tarz sorunların tek nedeni vardır denilemez.
önce yazılımlarda uğraşın format denedinimi bilmiyorum deneyin hiç bir proğram sürücü dahi kurmadan kullanın bir süre sonra tekar resetliyorsa donanımlarla ilgili yazarız.

Geri