bilgisayar hiç açılmıyo lütfen yardım!!!

Kodla Büyü

akif_van

Aktif Üye
arkadaşlar bilgisayarın düğmesine basıyorum. ışık yanıyo ama dıt dıt dıt sesi geliyo ekranada hiç görüntü gelmiyo o ses öylece devam ediyo. donanım hakkında bilgim yok. ekran kartından dedim. ekran kartıda anakarta bağlı.
ltfn yardımcı olun.

RAM ı kontrol etmelisin.Yuvasından çıkmış olabilir veya bozulmuş olabillir.Dıt dıt dıt sesi 3 defa kesik kesik geliyosa kardeşim.RAM denilen Parça Uzun ,Siyah Ucu ve kesikli parçadır.(Donanım Bilmiyorum dediğin için)Kal sağlıcakla.

hocam kasayı aç ram ve ekran kartını sök tozunu felan temizle bu arada statik elektrik mi ne gidiyormuş sonra her ikisinide yuvalarına tam oturacak şekilde yerine tak. ben öyle yapınca işe yaramıştı.İnş seninde işine yarar. Kolay gelsin...

Hocam işlemci hariç anakartın üzerinde bulunan tüm parçaları sökk ve yeniden tak, sorun devam ederse bilki donanımlardan biri muhtemelen yanmıştır veya işlevini yitirmiştir.Gelen bip sesi kesinlikle bir donanımın tanınamadığını ve bulunamadığının işaretidir. Sorun devam ederse diğer makinalarda ram, ektran kartı sok ve sırası ile dene. sorunu tespit edeeceksindir.

Ekran kartı onboard demişsiniz bence de ramden oluyor. Yerinden çıkartıp tekrar takın.

Geri