Bilgisayar her açıldığında neden donar?

Kodla Büyü

duayen

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayarımı her açtığımda masaüstü ekranı geldiğinde donuyor. fare hareket etmiyor. Kapatım açtığımda çalışıyor. ama ilk açtığımda herseferinde donuyor. Sebebi ne olabilir?
Teşekkür ederim... :roll:

B.T sınıfındaki bazı bilgisayarlar için benim de başıma geldi bu olay. Avast ın son sürümünü kurup tarattım, autorun falan kaldırdım düzeldi. Ancak donanımsal bir sorun varsa oda işlemcinin fazla ısınmasına neden olabilecek bir sebeptir. kasanın sıcak bir yerde duruyor olması dır. Bu hadise de başıma geldi. Öğretmenler odasında pc sürekli donuyordu. oda çok sıcak olduğundan kasanın kapağını açtım dirdaha kapatmadım artık donma olmadı. terledi :)

Hocalarım gorunen donanımsal bir probleminiz var, ilk aklıma gelen ram.

baska makinanın ramiyle degistirin de oyle acın bakalım!

sürekli olsaydı ram derdim ama bir defa olup belli bir süre olmuyorsa yazılımsal sorun veya virüs diyebilirim tahminimce

Bilgisayarınızda virus vardır bencede
anıvırus programı da bılgısayarınızı kasıyor olabılır viruso lmasından dolayı

Başlat çalıştıra sfc /scannow yazıp entere basın. XP CD'sini isterse takın. (Win 7 kullanıyorsanız, yönetici yetkisi ile bir komut satırı açmayı unutmayın) Olmazsa ram'inizi değiştirerek deneyin. Kesinlikle iyi bir virüs programı ile tarama yapın. Kolay gelsin.

başlat / çalıştır / msconfig den başlangıçta çalışan program ayarlarına bakıp bi de combofix le taratmak çözüm olabilir belki

BENİM BİLDİGİM BİLGİSAYARI KASINTI HALİNE GETİREN VİRÜS YAZILIMIDIR AMA SÖYLE BİŞEY SÖYLİM SORUN VİRÜS PRORGRAMINDA DEİL SİSTEM DOSYALARINA BULAŞMIŞ VİRÜS YAZILIMINDAN KAYNAKLANIOR BUNUN ÜZERİNE LAVASOFT FİRMASININ GELİŞTİRDİĞİ AD-AWARE PRO 3 KİŞİLİK VE 15 İLE 18 AYLIK KULLANIM SÜRESİ TANIYAN BU VİRÜS YAZILIMI KASINTIYI BIRAK BİLGİSAYARIN PERFORMANCESINI 100%100 ARTTIYOR

hocam ben deepfreeze tarzıbir program (Drive_Vaccine_PC_Restore) kullanıyordum son zamanlarda dediğiniz gibi donmaya başladı donmadığı zamanlardada en az 15 dk bekliyordum işlem yapabilmek için bende virüsten yüklü olan programlardan şüpelenip denemediğim şey kalmadı son çarw eormat derken söylediğim programı kaldırdım ve donma, yavaşlık, bekleme vs bitti. bir ara deepfreezedede olmuştu virüs değilse ve bu tarz programlar kullanıyorsan birde buna bak

Kaspersky 7.0 kurmayı bi denersin eğer güncellemede sorun yaşarsan bilgisayarın yedeklerini alıp formatlaman gerekir. Formattan sonrası yedek aldığın disli bir kere dahil olmak üzere hiç açmazsan kurulumdan sonra En iyi olarak bilinen "KAV" yazılımını yükleyip tarama yaptırırsın sonrasında sıkıntı olmaz. Fakat güncellemeye izin veriyorsa şahsen senin system dosyalarında bir sorun oluşmuştur ve sen yinede önce bir virüs taramsı yaptır garanti olsun sonrasında yine format atman gerekebilir. Yada eğer systemine yanlış donanım yüklemesi yaptıysan eğer o yüzden de kasma oluşabilir. Kolay gelsin..

idari bilgisayarda 3-5 kez aynı sorun oldu win7 idi , geri yükleme vs ile düzeltebilmiştim sonrasında tarama yaparak kurtulmuştum. şimdi labda 4-5 bilgisayarda aynı sorun var bugün birisine format atmayı denedim ama fare hala hareket etmiyor üstelik bu sefer tamamen kayboldu :p , denedim birkaç defa mause değiştirip labda zaman geçirmeye sabır kalmadı ama yarın tekrar uğraşacağım :(

kimisi hiç açılmaz kimi açılır donar kalır labda çalışan bilgisayar kalmadı. Bir bigisayarın başına beş altı öğrenci yığıyorum didişmelerini seyrediyorum :p :p

Arkadaşım Buyuk ıhtımal arkadaslarında demiş Ramda da olabılır Ekran kartı hafıf zarar almıssada olabılır cunku hafıf zarar aldımı işlevini görmeye calısır ama bıyere kadar buda böle olabılır acılısı yapar sonra calısmaya bılır ama Ramda olabılır..

Geri