Bilgisayar dergileri kapanıyor

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Chip 2017 yılından itibaren üç ayda bir çıkacacak. PcNet ise artık çıkmayacak. İntrrnetin karşısında durmak zor. Basılı yayın maliyetleri ve azalan satışlar sonucu kaçınılmaz son gerçekleşti. Şahsi olarak ben de bu tür sevdiğim dergileri artık telefonuma indirip öyle okuyorum. Basılı materyalin yerini tutmaz ama avantajları da çok. Artık alışmamız gerektiğini düşünüyorum

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son pcnet kasım sergisini okudum. Keşke basılı hayatına devam etseler. Guncel Bilg dergilerini indirebilecegimiz link var mi

Dergilik Android uygulamasından bir de ıssue diye bir uygulama var ordan arattırınca çıkıyor,

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hadi ya.. İşte bu hiç iyi olmadı.. Okulumuza yeni bir kütüphane oluşturuyoruz ve bir bölümünü de Chip, Pcnet, Atlas vb. gibi süreli yayınlara ayırmıştım.. üzüldüm.. ancak şu da bir gerçek ki dijital okuma ile geleneksel birbirinin yerini asla tutmaz..

Re: Ynt: Bilgisayar dergileri kapanıyor

Pdfdergi diye bir site vardı.
Duruyor sa bir bakın

Eskiden alırdım, her eve internet geldikten sonra satışları zaten çok düşmüştür. Zararına da iş yapmak saçma olur. CHIP kaliteli bir dergi idi, PCNet basit kalıyordu. Son sayılarını bilmem. Ta lise yıllarındaki halinden bahsediyorum.

byte ve chip le başlamıştım dergi hayatıma. byte kapandı şimdi chip te azaltmış. dijitaller tutmaz bunların yerini. :(

Hocam biraz bizim biraz da onların yüzünden kapanıyorlar.

Her sene aynı aylarda aynı içeriklerlerle ne kadar devam etmeyi düşünüyolardı.

Ayrıca adı üstünde teknoloji; chip'in kendi sitesinde dergisinden daha güzel bilgiler varken,programları lisanslı hale getirmek çocuk oyuncağı iken hackerların 100 sırrı kapakları ile iyi bile dayandılar.

pc den ya da telefondan okumak basılı yayından okumak gibi olmasada gelişen teknolojinin sonucu bu.yapacak birşey yok ne yazıkki

aynı hissi vermiyo muhabbeti bitsin artık :shock:

Okumak isteyen her zaman okur. Tamamen alışkanlık meselesi bence.

Sonuçta basılı yayın çıkarmanın maaliyeti internet medyasına göre çok daha fazla.

10 TL ye bir dergi alıp okuyacağıma 1 gb internet ile yüzlercesini okurum ve çevreye daha az zarar veririm.

SeA_' Alıntı:
Hocam biraz bizim biraz da onların yüzünden kapanıyorlar.

Her sene aynı aylarda aynı içeriklerlerle ne kadar devam etmeyi düşünüyolardı.

Ayrıca adı üstünde teknoloji; chip'in kendi sitesinde dergisinden daha güzel bilgiler varken,programları lisanslı hale getirmek çocuk oyuncağı iken hackerların 100 sırrı kapakları ile iyi bile dayandılar.

Uzun zaman Pcnet aldım okudum. Ama hocamın da dediği gibi hep aynı konuları temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp yazıyorlar. Birkaç ay önce yine bakayım dedim Dergi başlığı " Windowsunuzu Uçurun" 10 sene öncede konu aynıydı.

Bilgisayar dünyası her gün değişiyor. Basılı derginin şimdiye kadar dayanması bile mucize.
Bilgisayarla ilgili bir sorunla karşılaştığında aaa! Dergide okumuştum diye sayfaları karıştırana kadar. İnternete anahtar kelimeleri yaz diyer çözüm önünde.
Birde dergi fiyatları son dönemlerde çok yükseldi 3-5 tl birşeylerdi şimdi ne olmuşlar. İnternette öğreneceğin birşeye de o kadar para vermek pek işime gelmiyor işin açığı.

Xperia Z3

Geri