Bilgisayar birkaç işlemde hemen kendine reset atıyor...

Kodla Büyü
Okulumda Müdür Başyardımcısının bilgisayarı önceden yapmazken yeni yapmaya başladığı bir arızası var.
Windows kullanımında 4-5 işlemi aynı anda yapmaya çalışıp uğraşınca makine kendine reset atıyor. 2-3 kopyalama, 2-3 program kurulum yapınca reset atıyor. Windows XP yi 3-5 kere yeniden kurduk. Antivirüs taraması yaptırdık 2-3 programda...

Bilgisayarın özellikleri İntel Core Duo işlemci, 3 GB RAM, 160 GB HDD, 256 MB Ekran Kartı

Yardımlarınızı bekliyorum.

hocam işlemcinin sıcaklığını kontrol edin. bence sorun işlemcide gözüküyor.. soğutma işlemi tam olarak yapılmıyor olabilir.

windows açılırken F8 tuşuna bas güvenli kipte AÇMA. orada başka bir seçenek var hata durumunda otomatik olarak yeniden başlatma diye.

Sonra çalıştır. tam reset atacağı sırada reset atmayacaktır. sana mavi ekranda hata mesajı verecektir. oradan birşeyler bulabilirsin.
Ama bence hata donanımsal. Çünkü 3-5 defa xp kurdum diyorsun. o zamna sorun donanım çakışması olabilir. Driverlardan kaynaklanabilir.

igzemel' Alıntı:
hocam işlemcinin sıcaklığını kontrol edin. bence sorun işlemcide gözüküyor.. soğutma işlemi tam olarak yapılmıyor olabilir.

yaw hocam hep merak ettim hiç başıma gelmedi. Isınmadan dolayı bilgisayarı kapatıyor mu yoksa reset mi atıyor. Aslında reset atması mantıksız. Çünkü ısınmas durumunda soğusı için dinlenmesi gerekmiyor mu?

hocam işlemcinin ısınınca bil resetler.Biostan ısıyı bi kontrol edin.Sorun fanda da olabilir.Dönüş hızına falan bakın.

Geri