Bilgisayar belli bir süre sonra kapanıyor

Kodla Büyü

SubstantiaL

Site Gezgini
Merhabalar bilgisayarım normalde kapanmıyor fakat oyun oynarken 15 dakika gibi bir sürede kapanıyor ve mavi ekran felanda çıkmıyor, formatta attım sonuç vermedi. Sürücülerimde güncel, önceden böyle bir hatayla karşılaşmıyordum.

Bu hatayla karşılaşan veya çözümü hakkında bilgi sahibi olan varsa takipteyim. Ayrıca bilgisayarı yeniden başlattığımda şu hata geliyor;

Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı
C:\Windows\Minidump\061113-16317-02.DMP
C:\Users\asdf\AppData\Local\Temp\WER-52790-0.sysdata.XML
C:\Windows.Memory.DMP

Aynen öyledir hocam işlemci fanı temizliğini yapın Termal Macunu temizleyip yeni sürün sorun çözülür...

okuldaki öğretmen bilgisayarında da böyle bir sorun vardı, içini açıp bi güzel temizledim, sorun kalmadı.

@kelebeketkisi Hocam bende tozdan olabilir diye düşünüp temizledim ama sonuç değişmedi.
@pcogretmen Hocam programla analiz ettim 13 tane hata buldu ve yollarını verdi, bu yoldaki dosyaları silmeli miyim?

Sanki ısıdan çok ram hatasına benziyor. Ccleaner tarzı bir program ile bi temizlik yapmayı ve ramlarini kontrol etmeyi denemekte fayda var.

SubstantiaL' Alıntı:
@kelebeketkisi Hocam bende tozdan olabilir diye düşünüp temizledim ama sonuç değişmedi.
@pcogretmen Hocam programla analiz ettim 13 tane hata buldu ve yollarını verdi, bu yoldaki dosyaları silmeli miyim?
Evet silin

Normalde kapanmıyor oyun oynarken kapanıyor demişsiniz bana göre ekran kartından kaynaklanan bir sikinti olabilir onboard ekran karti varsa ekran kartınızı çıkarın onboardu kullanın kapanacak mi bilgisayar denemiş oluruz yada imkanınız varsa baska bir ekran karti ile deneyin

hocam geçen hafta ev arkadaşımın bilgisayarıda açıldıktan sonra 5 10 dakika içinde reset atıyordu.Ama özellikle Kopyalama yada Cd takıp onu açarken reset atıyordu benim aklıma ilk Power Supply geldi ve başka power deneyince problem çıkarmadı.bizde yenisini aldık şu an sıkıntı yok.Bence sizde bir başka bir Power Supply le deneyin

Evet bir gün geçti ve bilgisayar kapanmadı, aynı sorunu yaşayanlar için çözümü yazayım;

http://www.tamindir.com/whocrashed/ programıyla bilgisayarımızı analiz ediyoruz ve hatalarla birlikte hatanın yolunuda veriyor, o yola gidip dosyayı siliyoruz ve sorun çözülüyor, iyi forumlar, iyi geceler.

SubstantiaL' Alıntı:

hocam konuyu görmedim, sorunuza cevap veremedim ama sanırım silmişsiniz zaten. Win7 ultimate kullanıyorsanız home premium kullanmanızı tavsiye ederim..

Geri