Bilgisayar bölümü ne yapar??

Kodla Büyü

tanzzz1

Site Gezgini
arkadaşlar kız meslekte çalışıyorum.
okul açıldığından beri müdürümüz bilgisayar bölümü bişey yapmıyor,
diğer bölümler(giyim-nakış-yiyecek içecek gibi) sürekli birşeyler üretiyo
ama bilgisayar bölümü neden bişey yapmıyor ? diyor.
Bütün okulun atelyedeki bilgisayarları bize bakıyo
atelye sayımız 13
idarecilerin bilgisayarları
internet sitesi
bunların çalışmasını 1 gün dahil aksatmıyoruz.

gerçekten soruyorum. bizden farklı ne yapıyorsunuz bilgisayarcı öğretmen arkadaşlarım.

bilgisayar bölümü etek kazak dikmez müdür efendi..bilgisayar bölümü programlama yapar..veri tabanı ağ işletmenliği gibi elle tutulmayan şeyler üretir...acaba sizin müdür bayanmı

Arıza talep formu hazırlayın. Her arıza için bu formu doldurmalarını isteyin. Siz ne yapıyorsunuz deyince dolu formları gösterirsiniz.

hocam bayanı erkeği değilde gerçekten
eylülden beri hiç bişey yapmıyorsunuz diyor başka hiç birşey demiyor.
6 bilgisayarcı bişey olduğu an geç olmuş cumartesiymiş demeyip anında sorunu çözüyoruz
ama gene yaranamıyoruz.
3 kere sadece beni aradılar diye gittim okula dersim olmadığı halde
harbi siz ne yapıyorsunuzda sorun yaşamıyorsunuz.

Cemal TANER' Alıntı:
Arıza talep formu hazırlayın. Her arıza için bu formu doldurmalarını isteyin. Siz ne yapıyorsunuz deyince dolu formları gösterirsiniz.

normalde yöntem budur ama belli süre sonra yemeze geçiyor o yüzden siz napıyosunuz dedirtmemek lazım yani ,bol bol yaptığınız işlerin reklamını yapın,bir yaptıysanız 5 anlatın,eğer siz olmazsanız bütün bilgisayarların çökeceğine inandırın , ağzınız laf yapsın arkadaşlar.Tabi birazda eliniz iş yapsın.

tanzzz1' Alıntı:
hocam bayanı erkeği değilde gerçekten
eylülden beri hiç bişey yapmıyorsunuz diyor başka hiç birşey demiyor.
6 bilgisayarcı bişey olduğu an geç olmuş cumartesiymiş demeyip anında sorunu çözüyoruz
ama gene yaranamıyoruz.
harbi siz ne yapıyorsunuzda sorun yaşamıyorsunuz.
Sıkıntı burda gizli hocam. Bir sorun olduğunda anında çözerseniz, müdür fıkralarının haklılığını gösteren geçen bin yıldan kalma müzelik fosil zat-ı şahane de hiç bir iş yapmadığınızı düşünür. En basit iş için gelen makinayı bile bir kaç gün beklettikten sonra gönderirseniz böyle yorumlarda bulunamazlar. Aksayan işlerini halledebilmek için size muhtaç olduklarını hissetsinler.
Gelen her makinanın önce imajını alıp DVD ye yedekleyin. Bir süre sonra özellikle de müdüre hanım hazretlerinin pc sine antivirüs kapalı iken sality türevi virüslerden bulaştırın. Bazı klasörleri yazma izni vererek paylaşıma açık bırakabilirsiniz. Bazı makinaların parçası yanabilir, dışarıdan sipariş etmeleri gerekebilir ? Bios tan hdd yi disable edip harddiski bozulmuş yenisini alın deseniz kimse aksini iddia edemez :)

Çoğumuz ilköğretimlerde benzer söylemlere tek başına cevap vermek zorunda kalıyoruz. 6 tane bilişim öğretmeni bir yolunu bulup müdüre hanıma ne kadar zor işlerle uğraştığınızı ispatlayabilir.

Aynı sorun bizdede var yakın zmanda mdr.yardımcısı en işlevsiz bölümün bilişim bölümü olduğunu söyledi.Sebebi ortada somut birşey görememeleri.Bwnde baktım olacağı yok onların zihniyetiyle hareket etmeye başladım.Koridora sınıflara panolar vs istettim.Kapıları pencereleri tamir ettiriyorum.Sonra bol bol temizlik için baskı yapıyorum.Böyle olunca biraz daha bakış açıları değişiyor:)))))Denemelisiniz....

tanzzz1' Alıntı:
sayın hocalarım gerçekten siz ne anlaşıyorsunuz.
bizdeki yanlış ne??
..
Sizdeki yanlış burda hocam...
tanzzz1' Alıntı:
...
Bir bölümde herşey tıkırında yürürse orda bişey yapılmıyor diye düşünülür.
- İdare bilgisayarlarını ASLA yerinde tamir etmeyin. Tamir edilecek bilgisayarı Bilişim Alanına getirtin. Kullanıcı adını bile değiştirecek olsanız üşenmeden getirtin. Ama ASLA gitmeyin

- Yapacağınız her şeyde ONAY İSTEMEYİN ama BİLGİ VERİN. Labdaki bilgisayarlar bozulmuş tamir ediyorum haberiniz olsun. İnternet web sitesinde yeni gelen öğretmenlerin resmi yok ekliyorum bilginiz olsun. çay demliyorum bilginiz olsun :D

- Okul idaresinden bolca istekte bulunun. Yeni bilgsayarlar isteyin. programların kurulmadığından çok yavaş çalıştığından yakınarak ödenekle bilgisayar alınmasını isteyin. Bol bol PANO isteyin. (http://www.displaymarketi.com/asp/produ ... do-Kose-B2) İçeriğini bölümle ilgili görsellerle doldurarak atölye ve koridorlara asın

- Tamir ettiğiniz her bilgisayarla ilgili bir TAMİRAT FİŞİ doldurtun ve saklayın. Belirli periyotlarla (Ayda 1 mesela) Bu dönem 10 pc tamir edildi, web stesine 20 haber eklendi, 3 bilgisayar labındaki yazılımlar güncellendi şeklinde bir pano hazırlayarak müdürünüzün göreceği bir yere asın....

Alternatif 2
...
Size hak ettiğiniz değeri vermediğini düşündüğünüz insanların düşüncelerine de siz değer vermeyin ve alın elinize bir barkda çay / kahvenizi afiyetle için ve hiç bir şey yapmayın. Nasıl olsa yaptıklarınıza değer verilmiyor :++:

maddi olarak bişey bekliyorlarsa yapacağınız şey okul bünyesinde bir servis açın okulun işlerinide aksatın bilgisayar bozulduğunda geciktirin sitenin güncellemelerini aksatın o zaman anlarlar kıymetinizi

Bir kız meslek lisesinde ağzınızla kuş tutsanız yine hiçbirşey yapmıyor konumundan kurtulamazsınız. Ticaret Meslekler içinde farklı şeyler söyleyemem. Bilişim Teknolojileri Alanı nın tek başına üretmiş olduğu projeler çok kıymetli olmasına rağmen çok fazla görünür ve anlaşılır değildir.(Tabi kabiliyetsizlik örneğidir bu durum). Devasa bir veritabanı mimarisi oluşturursunuz, ancak hepsini bir ekrana sığdırırsınız. Yetkili kişi gelir ve sadece bu mudur yaptığın der. Çünkü kafası o kadarını almaya müsait değildir. Bu durumu Endüstri Mesleklerde aşmak biraz daha kolay. Diğer bölümlerle birlikte yapılan çalışmalar, ortaya daha gözle görülür(Körlerin dahi görebileceği) projeler çıkmasına neden oluyor. Tek başınıza geliştirebileceğiniz örnek proje önerisinde de bulunayım sizin için: İşletmelerde Mesleki Eğitimi web ortamına taşıyabilirsiniz, İşletmeler öğrenci taleplerini bu sistem üzerinden bildirip, kendilerine gönderilen öğrencilerin tüm bilgilerini anlık olarak güncelleyebilirler.(Devamsızlık, not gibi) Yılar yılı bu uygulama sayesinde müthiş bir işletme veritabanı da oluşturmuş olursunuz. İşletmeye giden öğrencilerin genellikle oralarda devam ettiği düşünülürse mezun izlemeyede katkı sağlayacaktır.

Hocam bilgisayarları hemen yapmayacaksınız. Naz yapacaksınız. Bir de şunusöyleyeyim. Haklarınızı iyi bileceksiniz. Okulun tüm atölyelerinin sizin üzerinizde olduğunu yazmışsınız. Kesinlikle tüm atölyeleri yapmak zorunda değilsiniz. O atölyelerin AlanŞefleri ve Atölye şefleri yok mu? Mesela Giyim Alanının bilgisayar atölyesi var diyelim. Oradan giyim alan şefi veya atölye şefi sormludur. Kullanılan cihazlar bilgisayar olduğu için siz yapmak zorunda değilsiniz. Mesleki Teknik Öğretim Yönetmeliğinde Şeflerin Görevleri bölümünü okuyun. Kimin atölyesinde ne varsa o şef sorumludur. Siz değil. Ayrıca ek ders yönetmeliğini de okuyun şeflikle ilgili alınan ekdersin neden verildiği orada da yazar.Makine ve techizatın bakımı onarımı hazır hale getirilmesi. Burada bilgisayar diye ayrılmamış. Gerekirse ilgili yönetmelik maddelerini içeren bir dilekçe yazın.

Geri