bilgisayar atölyesi nasıl yenilenir...

Kodla Büyü

yusufsemi

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar.

Yeni alan şefliği aldım ve bölümde iki tane bilgisayar laboratuarı var. İkisi de çok eski. Son geleni 2004 yılında gelmiş. Bu bilgisayarları yenilemek istiyorum. Veya komple yeni laboratuar kurmak istiyorum. Bununla ilgili ne önerirsiniz. Nasıl bir yol izlemek lazım. Bakanlıktan yeni laboratuar talebi nasıl yapılıyor. Bakanlıktan istesek alabilir miyiz? Bilen var mı?

Bir de eski bilgisayarların demirbaştan düşürülmesi diye bir şey var mı? Depoda yatan 286 bilgisayarlar var vedemirbaşta kayıtlı duruyor. Bunlarla ilgilii ne yapabilirim...

Bilgisayar türü elektronik demirbaşlar, 5 yıllık olunca idareniz tarafından tefbisten düşürülebilirler. Ardından da ihtiyaç olarak laboratuar gösterilebilir.
Kendi okulumda böyle yaptılar. Ayrıca bu iş sizin uğraşmanızla zor, idarecilerinizin özellikle müdürünüzün Ankara'ya gittiğinde bol bol ağlaması ve ödenek istemesi oldukça işe yarıyor.

hocam öncelikle kayıtlı bilgisayarları demirbaştan düşmeyecekseniz, her sene size ayrılan bütçeden 3-5 pc toplayıp eskilerinin üzerinde gösterebilirsiniz.
yani eskisi yenilenmiş olur.
ayrıca müdür baş yrd. ile ikinci dönem sonu bakanlıktan isteniyor. başvuru yapacaksınız.

en önemlisi de adamın olacak bakanlıkta. onu devreye sokup getirteceksin..

Geri