BİLGİSAYAR AÇILIRKEN KENDİNİ RESETLİYOR YARDIM!!!

Kodla Büyü

sonkale

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar bilgisayar açılırken kendi kendini resetliyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim...

ilter in dediği gibi. bazen ramler statik elektrikle yükleniyo. sistem ramleri %100 tam kapasiteyle çalışır görüyor. o nedenle reset atıyor olabilir. ramleri çıkarıp takmam sorunu çözeblir. o da olmazsa güvenli kipte başlatıp bir virüs taramasından geçirilmesinde fayda var.

Hocam bizim labtada iki bilgisayarda aynı sorun oldu. Önce geri yükleme yaptık ikigün sonra aynı sorun devam etti. Yeniden kurmanızı öneririm.

benim bilgisayarımda da bir hafta boyunca aynı sorun oldu format attım düzeldi bencede en iyii sistemi yeniden kurmak

bilgisayar ne zaman reset atıyor kendine o önemli açılır açılmaz mı yoksa XP kendini boot ederken mi ?

XP kendini Boot ederken resetliyor.

Bu resetleme olayı format attıktan sonra olmaya başladı...

hocam bilgisayarda güvenlik kartı kullanıyorsanız eğer; güvenlik kartı aktif durumdayken belli bir kapasiteye kadar dosya yükleme işlemeni gerçekleştiriyorsunuz. Şayet bu miktarı aşarsa bilgisayar açılmıyor. Boot ederken sürekli reset atıyor. Bunun için güvenlik kartı ayarından ön belleği boşaltmak gerekiyor. Bizim başımıza böyle bir olay geldi. Bir ihtimal tabiki değerlendirirsiniz belki...

benim de başıma gelen zaman zaman,bilgisayardan deepfreeze unfreeze deyip bi değişiklik yapmak istediğimde tekrar başladığında restart atması, bu neden kaynaklanıyordur acaba ? :roll:

hocam ram den kaynaklanıyor olabilir bazan ramler tozlanıyor yada yerinden çıkıyor bir takıp çıkaqrın bakayım olucak mı olmadı format atarsınız yeniden bilgisayarlarda güvenlik kartı varsa da olabilir

Hocam Harddiskin MBR kısmı zarar görmüştür. Elinizde Hiren Boot CD si varsa açılışta önce MBR araçlarından bootfix aracını çalıştırın. Sonra NTFS araçlarından NTFS dos professionalı çalıştırın sorununuz düzelecektir.

ARKADAŞLAR BENİMDE BİR SORUNUM VAR. BİZ OKULDA HER SINUFA LCD TV ALDIK HEM PROJEKSİYON HEM MONİTÖR GÖREVİ GÖRSÜN DİYE ÖĞRETMENELRİN BİRİNDE CASPER MARKA LAPTOP ALINDI. LAPTOPLA TV ARASINDA BAĞLANTI YAPINCA GÖRÜNTÜ İKİSİNE BİRDEN GELMİYO YA BİLG. YA LAPTOPA GELİYO. GÖRÜNTÜ ÖZELLİKLERİNDEN GİRDİM MONİTÖR ÇOĞALT FAİLAN YAPTIM AMA OLMADI SİZİN BİR ÖNERİNİZ VAR MI ÇOK ACİL LÜTFEN YARDIM

Geri