bilgisayar açılmıyor

Kodla Büyü

ekicimert

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar dizüstü bilgisayarım tamirde olduğundan dolayı eski masaüstü bilgisayarım bazen çalışırken kapanıyordu ama çatpat idare ediyordu,geçenlerde yine çalışırken kapanmış ve birdaha açılmadı. Elektriği verdikten sonra power tuşuna basıyorum bastığım an fan biraz kımıldıyor sonra çalışmıyor. power tuşu arızalanmış olabilir diye anakarttan kısa devre yaptırdım pinlere yine durum aynı.Ramleri, bios pilini söktüm taktım sonuç aynı. Ekran kartını söktüm değişen bişey yok işlemciyi söktüm taktım yine yok. Sorun sizce nedir bilen veya fikri olan var mı acaba ...

Eğer power düğmesine bastığında fan bir müddet döndükten sonra duruyorsa problem power supply dadır.Power supply değiştir dene bakalım

yok mause klavye bağlantılarına varana kadar hepsini söktüm sadece güç kablosu takılı alette

fan tam tur bile dönmüyor arkadaşlar sadece kımıldıyor. eski powerlar uyarsa deneyecem inşallah teşekkürler

Çalışan bir power taktım sorun yine aynı çeyrek tur dönüyo fan sonra tık yok :cry: :cry: :cry: :cry:

İşlemci fanını kontrol et yerine oturmamış veya tozlanmıştır.
Bir ihtimalde power düğmesi basılı kalıyor.

hasari' Alıntı:
İşlemci fanını kontrol et yerine oturmamış veya tozlanmıştır.
Bir ihtimalde power düğmesi basılı kalıyor.

işlemcinin fanını söktüm tozlarını temizledim tekrar taktım olmadı.Düğme arızasına karşı zaten anakart üzerinden pinleri kısa devre yaptırdım yine aynı bu sefer bilgisayar elden gitti galiba hocam laptop arızadan gelsin parçalarını tek tek satmayı düşünüyorum :cry: :cry:

Geri