Bilgisayar açılırken kapanıyor ... Karşılaşan var mı ?

Kodla Büyü
aynı sorunu dün ben de yaşadım, fakat sınıf çok soğuk sabah ilk açtığımda bütün bilgisayarlar çok geç açıldı, iki tanesi de sürekli açılıp kapandı. günlerce açılmadıkları için ve soğuktan diye düşündüm, bugün hepsi gayet iyi çalışıyor

bote2011' Alıntı:
aynı sorunu dün ben de yaşadım, fakat sınıf çok soğuk sabah ilk açtığımda bütün bilgisayarlar çok geç açıldı, iki tanesi de sürekli açılıp kapandı. günlerce açılmadıkları için ve soğuktan diye düşündüm, bugün hepsi gayet iyi çalışıyor
Mazotlu mu hocam makinalar :D Esprinin iğrençliği için kusura bakma hocam. Soğuktan ziyade power supplylarla ilgili sorunlar oluşmaya başlamış gibi geldi bana sayın hocam.

anakartların ve powerin içindeki kondansatörlerde şişme yok, fanlar gayet iyi toz tıkanma yok ama arada bir 15+1 bt sınıfımda 7 bilgisayar aynı anda 2 dk sonra farklı 7 veya 8 pc aynı anda reset atıyor... sebeb ne olabilir. bunu da her zaman yapmaz... belki saçma gelebilir ama yağmurlu karlı buzlu havalarda yapıyor... bt sınıfından bahçeye topraga bi topraklama kablosu iniyor ve bazı yerler soyulmuş gibi topraklama ile alakalı olabilirmi??? :roll:

Aynı sorunu aynı markada olan bizim bilgisayarlarda çıkardı.Sorunun Anakartta olduğu anlaşıldı.

abicim bendede aynı sorun exper kasa 2gb ram ve win vista ama bilgisayar birtürlü açılmıyor. Aslında bi kısadevre yapmaya çalış öyle olur belki

Geri