"bilgisayarım yavaşladı" diyene naparsınız?

Kodla Büyü

mysybl

Aktif Üye
ben bana bu ifade ile gelen öğretmenlerden çok sıkıldım artık, geçenlerde yine bir öğretmen arkadaş geldi insani ilişkilerimin iyi olmadığı onun bana karşı doğru yaklaşımlar sergilemediği bir arkadaş daha öncede gelmişti, yine geldi çok yavaşladı hiçbişey yapamıyorum diye, bilgisayarında ücretli anti vir var, bilgisayarını çok sık kullanıyor, ve eline ne geçerse masaüstüne atıyor, masaüstü bildiğin depo gibi. şimdi ben gidip bu bilgisayara ne bakımı yapayım hadi temp dosyalarını sileyim explorer geçmişini temizliyim. başka ne yapmamı önerirsiniz?

AVG PC Tuneup 2012 10.0.0.26 portable yükleyip tarama ve temizleme özelliklerini bi deneyebilirsin hocam...

hocam seninkinin problemini ben çözemem ama bi arkadaş var 30 liraya halelder dedikten sonra eve götürüp format atar parasını alırdım.

Hocam atın formatı kurun deepfreezi ve D: sürücüsünü hariç tutun. indirdiklerini d ye indirsin. Bikaçkere yanlış yaparsa silinir aklı başına gelir. Birde imajını alın her ihtimale karşı. D: sürücüsüne. 2 sene kafanız ağrımaz..

Ben bi ara formatördüm tüm sınıflara 98 yüklü pc leri bu şekilde kurdum. Hiç sorun yaşamadım.

evrim0626' Alıntı:
occuplus' Alıntı:
Aşağıdaki makaleyi okuyup özet çıkarmasını isteyin.
http://windows.microsoft.com/tr-TR/wind ... up-your-pc
:+1:
hocam yazıyı okudum ancak katılmadığım bazı noktaları belirtmek istiyorum.

otomatik güncelleme
windowsu güncelleme yi açık tutmayı kesinlikle hiç kimseye önermiyor ve kendimde kullanmıyorum. güvenlik açıklarını kapattığı doğru olabilir ancak kesinlikle bilgisayarı yavaşlatıyor. ister XP ister Win7 farketmez.bilgisayarım yavaşladı diyen kişiye ilk tahkikatım otomatik güncellemelerin açık olup olmadığıdır. format attığım her bilgisayar da otomatik güncellemeleri kapatır ve teslim ederken otomatik güncelemenin açık olup olmadığını sürekli denetlemesini tavsiye ediyorum. çünkü bazen kurduğunuz programlar kapalı olan otomatik güncellemeleri aktif edebiliyor.
Not: Tüm Windows sürümleri için denendi test edildi

geçen bir öğretmenin 3 kez bilg.nı değiştirdim bu yüzden. yine eski bilg.na döndük

üç maymun' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:
occuplus' Alıntı:
Aşağıdaki makaleyi okuyup özet çıkarmasını isteyin.
http://windows.microsoft.com/tr-TR/wind ... up-your-pc
:+1:
hocam yazıyı okudum ancak katılmadığım bazı noktaları belirtmek istiyorum.

otomatik güncelleme
windowsu güncelleme yi açık tutmayı kesinlikle hiç kimseye önermiyor ve kendimde kullanmıyorum. güvenlik açıklarını kapattığı doğru olabilir ancak kesinlikle bilgisayarı yavaşlatıyor. ister XP ister Win7 farketmez.bilgisayarım yavaşladı diyen kişiye ilk tahkikatım otomatik güncellemelerin açık olup olmadığıdır. format attığım her bilgisayar da otomatik güncellemeleri kapatır ve teslim ederken otomatik güncelemenin açık olup olmadığını sürekli denetlemesini tavsiye ediyorum. çünkü bazen kurduğunuz programlar kapalı olan otomatik güncellemeleri aktif edebiliyor.
Not: Tüm Windows sürümleri için denendi test edildi
+1

BİODİZEL koy diyorum iyi gelmezse kral formatöre kralından bir 30luk tosladın mı makineniz sadece 8 dkda hazır ben bekletmem.Format attığım tüm makinelerin image ını alma huyum vardır isim isim

mysybl' Alıntı:
ben bana bu ifade ile gelen öğretmenlerden çok sıkıldım artık, geçenlerde yine bir öğretmen arkadaş geldi insani ilişkilerimin iyi olmadığı onun bana karşı doğru yaklaşımlar sergilemediği bir arkadaş daha öncede gelmişti, yine geldi çok yavaşladı hiçbişey yapamıyorum diye, bilgisayarında ücretli anti vir var, bilgisayarını çok sık kullanıyor, ve eline ne geçerse masaüstüne atıyor, masaüstü bildiğin depo gibi. şimdi ben gidip bu bilgisayara ne bakımı yapayım hadi temp dosyalarını sileyim explorer geçmişini temizliyim. başka ne yapmamı önerirsiniz?

Çeşitli nedenlerle yardımcı olmak istemediğiniz birisinin kişisel bilgisayarı ile ilgili problem var ise ben bilgisayara bakmadan "Zamanla yavaşlar, olağan bir durum, bir bilgisayarcıya format attırırsanız düzelecektir" der geçerim. O bilgisayarcı ben değilim tabii ki. Eğer sorun okulun bilgisayarında ise, msconfig komutuyla açılan sistem yapılandırması penceresinden başlangıçta açılan programları kontrol etmek gerekir. Bunun yanında disk birleştiricisi ve disk temizleme programlarını da öneririm. Windows XP de otomatik güncelleştirmeleri mutlaka kapatırdım ama windows 7 de otomatik güncelleştirmeler nedeniyle bir sorun yaşamadım, ve sürekli açık bende. Bunlar da yeterli değilse; format c: /q :)

arkadaşım ister xp kullan ister windows 7 ister vista pc yavaşladı ise sana adventec sistem çare programını öneriririm fazlasıyla memnun kalacağından süpen olmasın. ama tam sürümünü bulman gerek..

ccleaner
msconfig
performans ayarları
disk temizleme
disk birleştirme
masaüstü yüksek boyutlu dosyaları d ye taşıma

paylaştığınız bilgileri inceledim okudum çoğunu yaptım(format c: hariç). hepinize teşekkürler. bir parça düzelme olsada istenen kıvama gelememişti bilgisayar değerli(!) öğretmen arkadaşıma masaüstünü temizleyin ısrarlarım neticesinde 20gb lik masaüstü verisini temizlemeyi başarmış ve bilgisayarı rahatlamış(kendi ifadesi ile)

STORMM' Alıntı:
arkadaşım ister xp kullan ister windows 7 ister vista pc yavaşladı ise sana adventec sistem çare programını öneriririm fazlasıyla memnun kalacağından süpen olmasın. ama tam sürümünü bulman gerek..
bunu denemeddim hocam ilk fırsatta bakacağım teşekkürler

Hocam de ki: Sen muhakkak kırmızı sitelere girmişsindir. Yoksa öyle kolay kolay yavaşlamaz bilgisayar. Daha yanına yaklaşmaz. Yaklaşırsa ceza olarak konuyu öğretmenler odasında da açarsın... :puhaha:

Geri