Bilgisayarı TV'ye Bağlama Sorunu

Kodla Büyü

oyes

Üye
Arkadaşlar Samsung Smart TV ile bilgisayar arasında bağlantı problemi yaşıyorum. Samsung Smart TV'de HDMI girişleri var 3 tane (MHL, ARC ve DVI). Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. XP işletim sistemim var. Ati Radeon 4650 ekran kartım var. Üzerinde HDMI çıkışım mevcut. Smart TV'nin HDMI DVI girişine kabloyu taktım. Diğer ucunu ise ekran kartının üzerindeki HDMI çıkışına taktım. Tv kumandası ile de Source arama ile HDMI çıkışını seçmeme rağmen görüntü gelmiyor. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Monitorude kullaniyorsaniz ekran karti ayarlarindan goruntuyu cogaltmaniz lazim. Sadece tv ekranini kullanacaksaniz kablo baglantisini yaptiktan sonra bilgisayari yeniden baslattiginizda otomatik olarak goruntuyu hdmi ya vermesi lazim (monitor takili olmasin)

Dediğiniz oldu. Kabloyu çıkarınca tv görüntüyü aldı. İkisini aynı anda kullanmak için ne yapmam lazımdı üstadım. Bilgisayar ve Televizyon farklı odalarda. Menü içinden ikisinin de yan yana onay butonları var ama izin vermiyor ikisini de seçmeme.

win7 için söylüyorum. başlata projektöre bağlan yaz çoğalta bas ikisinde de gözükür.
win xp nasıl olduğunu hatırlamıyorum.

Geri