Bilgi Yarışması- Tabletler Yardım :)

Kodla Büyü

alley_upp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar öncelikle iyi günler.

İlçemizde bilgi yarışması planlanmaktadır. Bilgi yarışmasında bizim istediğimiz her yarışmacı okula bir tablet verip soruları aynı anda baska yonetıcı bır tablet uzerınden yarışmacı gruplara iletmek. Bu ıstedıgımız olayı hangı program ya da yontemle gerçekleştirebiliriz.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim...

İlçe bazlı olduğundan V sınıf olmayacaktır.
Böyle bir uygulama en azından Türkçe bir uygulamaya bulabileceğinizi açıkçası sanmıyorum. Özel olarak yazılması gerekir diye düşünüyorum.

yakuphan' Alıntı:
Böyle bir uygulama en azından Türkçe bir uygulamaya bulabileceğinizi açıkçası sanmıyorum. Özel olarak yazılması gerekir diye düşünüyorum.
ılce bazlı da neden olmaz hocam ? farkı ne acaba daha once fatıh ın tabletlerını hıc kullanmadım :(

alley_upp' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
ılce bazlı da neden olmaz hocam ? farkı ne acaba daha once fatıh ın tabletlerını hıc kullanmadım :(
Katılacak öğrencilerin aynı sınıfta olmaları gerekiyor. O sebepten olmaz.

alley_upp' Alıntı:

İlçemizde bilgi yarışması planlanmaktadır. Bilgi yarışmasında bizim istediğimiz her yarışmacı okula bir tablet verip soruları aynı anda baska yonetıcı bır tablet uzerınden yarışmacı gruplara iletmek. Bu ıstedıgımız olayı hangı program ya da yontemle gerçekleştirebiliriz.

Kendi okulunuzda ki bir öğretmenin tabletini yönetici

öğrencilere vereceğiniz tabletleri de sizin okulunuzun bir(10-a) sınıfda bulunan X tane öğrencinin tabletini kullanırsanız olur neden olmasın.

Önemli olan soruları öğretmen tabletin sorup yine oradan cevapları toplamak.

Hocam Eba İçerik yönetiminde ETüdyo var. Orda bilgi yarışması şablonu var. Kullanmadm ama işinize yarayabilir.

Socrative programı ile online sınav yapılabiliyo. Dezavantajı geri sayım süresi yok ama manual olarak soruları siz değiştirebiliyosunuz.. Socrative kullanışlı bi sınav pogramıdır tavsiye ederim.

ayhangunes' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:

Kendi okulunuzda ki bir öğretmenin tabletini yönetici

öğrencilere vereceğiniz tabletleri de sizin okulunuzun bir(10-a) sınıfda bulunan X tane öğrencinin tabletini kullanırsanız olur neden olmasın.

Önemli olan soruları öğretmen tabletin sorup yine oradan cevapları toplamak.

evet hocam bu dedıgınız olur gıbı deneycegım

rohun' Alıntı:
Socrative programı ile online sınav yapılabiliyo. Dezavantajı geri sayım süresi yok ama manual olarak soruları siz değiştirebiliyosunuz.. Socrative kullanışlı bi sınav pogramıdır tavsiye ederim.
evet hocam inceledim guzel ve işlevsel bır program

Hocam evvela basit bir alan adı alın. Sonra Burada bir webservice oluşturun. Sonra Tabletlere yazdığınız uygulama bu webservislere bağlansın. Veri alış-verişinizi bu web servisler üzerinden yapın. Projeksiyonun bağlı olduğu makine de webservisin olduğu siteyi açın. Jquery-ajax ile sayfadaki alanı sürekli güncelleyin işlemler anlık yansıyacaktır. He basit bir bilgi yarışması için bu kadar emeğe değer mi bilemem ama kendinizi geliştirirsiniz.

rohun' Alıntı:
:+1:

Geri