Bilgi yarışması hazırlama

Kodla Büyü

esmacan

Aktif Üye
Arkadaşlar QR kodla çalışmayı içeren bir bilgi yarışması hazırlama mı istedi müdürümüz.
Yarışma şu şekilde olsun istiyor. Öğrenciler verilen yönergelere uyarak, okulda saklanan QR kodları bulacak.Qr koda saklanan soruları cevaplayacaklar. En hızlı cevaplayan 3 öğrenciye ödül verilecek.
QR kod hazırlamak için web2 araçları var,bilgi yarışması için de kahoot var. Ama ben bu formatı nasıl uyarlarım bu iki araca bilemedim.
QR kodu bulan öğrenci, kodda saklı soruyu cevaplayacak. Sonra diğer QR kodu bulacak. Soruyu cevaplayacak. Sonunda kim ne kadar sürede bitirdi sıralayacak. Böyle bir bilgi yarışmasını nasıl hazırlarım?

merhaba, güzel bir etkinlik fikri
ilk aklıma geleni yazıyorum: google forma isim soyisim veya sadece okul no +1 soru oluşturup bağlantı linkini qr kod yapıp etiket çıktı alabilirsiniz.her soru için ayrı form oluşturmak gerkir.Sonrası için zaten google form bütün verileri size sağlıyor.

Soru sıralaması önemli mi? Benim de önce ikinci soruyu bulursa ne olacak sorusu takıldı

bana deseydi bizim müdür "bu işi yazılımcılar yapıyor, üstüne de iyi para alıyorlar. yaparım yapmasına da bana hangi kalem üzerinden ödeme yapacaksınız onu merak ediyorum." der geçerdim. öğretmenin böyle bir görevi yok.
not : kişisel düşüncelerimdir. isteyen istediğini yapsın.

bana deseydi bizim müdür "bu işi yazılımcılar yapıyor, üstüne de iyi para alıyorlar. yaparım yapmasına da bana hangi kalem üzerinden ödeme yapacaksınız onu merak ediyorum." der geçerdim. öğretmenin böyle bir görevi yok.
not : kişisel düşüncelerimdir. isteyen istediğini yapsın.
Sayın Hocam bu iş ders programını ayarlamak gibi bana göre. Bunun bir görev değil inisiyatif olduğunu karşı tarafa belirtmek gerekli diye düşünüyorum.

Sayın Hocam bu iş ders programını ayarlamak gibi bana göre. Bunun bir görev değil inisiyatif olduğunu karşı tarafa belirtmek gerekli diye düşünüyorum.
sıkıntı bunu görev olarak tebliğ eden müdürde sayın hocam. ayrıca ben yapmam isteyen yapar demiştim zaten mesajımda. malesef bir çok meslektaşımız müdürün her dediğini yapmak zorunda olduklarını zannediyorlar. hak hukuk bilmek lazım biraz. bu tür konularda benzer düşüncelerimi genelde yazıyorum. biraz bilinçlenmemiz lazım.
konuyu açan hocamızın mesajını tekrar okursanız "yapmamı istedi" "şöyle olsun istiyor" vs... çok istiyorsa kendi öğrensin yapsın...

İlginize teşekkürler hocalarım. Mesajımda ifadelerim yanlış anlaşılmış. Bir dayatma yok aslında, böyle bir etkinlik yapsak diye konuşuldu. Fikir güzeldi, yol gösterme açısından bilgilerinize başvurmak istedim. Vakit bulduğumda yapmak isterim web2 araçlarıyla yapılabilirse😊

Uzun yillardir çalışmasını yaptığımız ,okulda özellikle oryantasyon sürecinde uyguladığımız yöntem "Education Escape Room". Sürece yayarsaniz çok eğlenceli bir okul olursunuz.
Eğitimde oyunlastirma temalı bir konsept.

Avrupa da bol bol kullanılan yöntem.

Eğitsel kaçış odası olarak da bilinir.

Geri