Bilet no nasıl oluşturabiliriz?

Kodla Büyü

mstsdmr

Site Gezgini
Mesajlar
39
OYUN ALANI.jpg


Arkadaşlar merhaba, yardımınıza çok ihtiyacım var. okulumuzda bahar şenliği için, çekiliş biletleri ve etkinlik biletleri için bilet no oluşturmam gerekiyor. Okulumuz kalabalık elde yapmam ya da tek tek tasarlamam mümkün değil. Matbaacılar bunu numaratör ile yapıyormuş esasında ama okulda baskı alacağız. Nasıl yapabilirim fikri olan var mı?
 
bir excel tablosuna sıradan numara yaz hocam. wordde adres mektup birleştirme işlemi ile yapabilirsin. wordde özelkağıt boyutundan biletlerin boyutunu girin. yerleştireceğiniz biletno etiketlerinin yerini belirleyip yazıcıya biletleri koyarsanız sırayla hepsine basar numaraları.
 
Çok çok teşekkür ederim hocam. Oldu ama biletleri a4 e bastıracağım bir sayfada 10 bilet olacak şekilde. aynı sayfadakilerin hepsine aynı numarayı veriyor Onu bulamadım. Onu nasıl yapabilirim acaba bilginiz var mı?
 
Adres ve mektup birleştirme kullanarak yaptım. Yalnız bir sayfaya 5 bilet sığdı. İsterseniz boyutu küçülterek 10'a çıkarabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • Bilet.rar
    274 KB · Görüntüleme: 51
Hocam corel draw'da birleştirerek yazma seçeneğiyle de çok kolay oluşturulabiliyor. Ben her yıl bahar şenliği için çekiliş bileti basıyorum bu şekilde.

 
  • Beğen
Tepkiler: omd
Numara yazılacak kısımları silerek bir boşluk oluşturacak şekilde png formatında resim hazırlayıp, resimdeki boşluğa, otomatik sayı girilmiş excel hücrelerini hizalamak suretiyle de yapılabilir.
 
Geri
Üst