Bil.kursu bt'ci varken, diğer branş öğretmenler verebilir mi

Kodla Büyü

ferdurucan

Site Gezgini
Bulunduğum okulda tam yıl tam gün kapsamında bilgisayar kursu verilmekte...
bu kukrsta bilgisayar sertifikası olan ve görev almak isteyen öğretmenlere okulda kadrolu bilgisayar öğretmeni varken görev verrilebilirmi?
Yönetmelikte bu yönde bir madde var mı?
madde yoksa diğer öğretmenlerin nezaketen bırakmadıkları bu görevi isteğini benim ne şekilde hareket ederek pasifize etmem gerekir?
bilgisi olan varmı?
arkadaşlar konu yanlış yerde açılmış olabilir ancak çok acil ve önemli...teşeklür ederim...

Re: Arkadaşlar Çok Önemli...

nezaket kurallarını hatırlatmak lazım o arkadaşlara
ayıp yahu

hocam bu ne ya

Lisans mezunu (ve pedegojik formasyonu) olmayan kimse ne vasıfta olursa bu durumda ders veremez sonuçta o dersin bizim okuldaki derslerimizden bir farkı yoktur.

daha önceki okulumda vardı tam yıl tam gün uygulaması

Resmi olarak veriliyor hocam, ihtiyaç duyan halk eğitimlerde formasyonu olmadığı halde 2 yıllık programcılık mezunlarının, usta öğreticilerin kurs verdiğini görmüşsünüzdür.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2586_0.html
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Kadrolu Usta Öğretici, Uzman ve Usta Öğretici ile Gönüllü Öğretici

Kadrolu usta öğretici

Madde 10- Merkezlerde görevlendirilen kadrolu usta öğreticiler; ilgili mevzuat doğrultusunda müdür tarafından düzenlenecek esaslara uygun olarak görev yapar. Kadrolu usta öğreticilerin başlıca görevleri şunlardır;

a) Kadrolu usta öğreticilere, merkezdeki aynı alanda görevli öğretmenlerin aylık ve ek ders karşılığı okutmakla yükümlü oldukları ders saati kadar ders görevi verilir. Kadrolu usta öğretici, mücavir alan içerisinde gerektiğinde birden çok kurs merkezinde görevlendirilebilir.

b) Kadrolu usta öğreticilere kurs görevi verilemediği takdirde, görevli bulunduğu çevrede, merkez müdürlüğünün uygun göreceği plânlama, kursa hazırlık, program geliştirme, alan araştırmaları ve çevre inceleme görevi verilir.

c) Asıl alanlarında kurs açılamayan kadrolu usta öğreticilere, alanlarına yakın kurs dallarında görev verilir. Alanında veya yan alanda da kurs açılamaması durumunda kurumun uygun hizmetlerinde görevlendirilir.

Başka bir il emrine atanmaları durumunda, aynı esaslar doğrultusunda çalıştırılır.

Uzman ve usta öğretici

Madde 11- Merkezlerde yeterli sayıda öğretmen veya kadrolu usta öğretici bulunmaması durumunda ihtiyaç, ek ders ücreti karşılığında görev yapacak uzman ve usta öğreticilerden karşılanır. Ek ders ücreti karşılığında uzman ve usta öğretici görevlendirilmesinde öncelikle çevredeki yüksek öğretim kurumlarında görevli öğretim üyesi, öğretim görevlileri, alan uzmanları, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli öğretmenler ve diğer resmî ve özel kurum ve kuruluşlarda çalışan uzman kişiler, emekli; öğretim üyeleri, öğretim görevlileri, alan uzmanları, öğretmenler ve kadrolu usta öğreticiler ile Bakanlığa bağlı yaygın eğitim kurumlarında en az bir kurs dönemi başarılı şekilde uzman ve usta öğreticilik yapmış olanlar, öğreticilik yapabilme yeterliliğine sahip olup herhangi bir kurum ve kuruluşta veya kendi adına sigortalı çalışanlar, bireysel emeklilik sigortası kapsamında veya bağ-kur sigortalısı olanlardan karşılanır.

Kendi okulunda/kurumunda aylık karşılığı ve zorunlu ücretli ek ders karşılığındaki çalışma sürelerini tamamlayamayan öğretmenlerin, merkezlerdeki kurslarda görevlendirilmeleri kadrolarının bulunduğu okul ve kurumların günlük çalışma saatleri içinde olur. Kadrolarının bulunduğu okul/kurumların resmi çalışma saatleri dışında kurslarda görevlendirme, öğretmenin isteğine bağlıdır.

Yukarıda nitelikleri belirtilenlerle ihtiyaç karşılanamaz ise aşağıdaki şartları taşıyanlar arasından uzman ve usta öğretici görevlendirilmesi yoluna gidilir.

Uzman ve usta öğretici görevlendirilmesinde genel şartlar;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Yabancı uyrukluların görevlendirilmesinde Türkiye'de görev yapacak yabancı uyruklu öğretmenlerle ilgili şartlar aranır

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kışkırtıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

d) Görevli olacağı kurs süresince askerlik ile ilişkisi bulunmamak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak. Engelli kişilere yönelik düzenlenecek kurslarda engel grupları dikkate alınarak engelli uzman ve usta öğretici görev yapabilir.

f) Öğreticilik yapabilecek yeterlilikte olduğunu belgelendirmek.

Özel Şartlar:

Merkezlerde görev yapacak uzman ve usta öğreticilerin branş/alan yeterliliklerinde öncelik sırasına göre;

a) Eğitim fakültesi mezunu olmak.

b) Yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarından ve Yüksek Öğretim Komisyonunca denkliği kabul edilmek kaydıyla yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının ilgili alanlarından sırasıyla yüksek lisans, lisans ve ön lisans mezunu olmak,

c) Alanında en az meslek lisesi mezunu olmak,

d) Ortaöğretim kurumu mezunu olup alanında ustalık belgesi sahibi olmak,

e) En az ilkokul, ortaokul veya ilköğretim okulu mezunu olup alanında ustalık belgesi sahibi olmak,

f) En az lise düzeyinde öğrenim görmüş olup alanında/branşında en az 800 saatlik belgeye sahip olmak.

g) Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının ve kültürel değerlerin yaşatılması için yukarıdaki şartları taşıyan eleman bulunamaması hâlinde öğrenim durumu ve meslekî yeterlilik belgesi aranmaksızın çevresinde ustalığı kabul görmüş olması

şartları aranır.

Bunların dışındakiler için Genel Müdürlük görüşü alınır. Program geliştirme çalışmalarında görevlendirilecek uzman ve usta öğreticilerde yüksek öğrenim kurumlarının program geliştirme bölümlerinden mezun olma şartı aranır.

Alanında eğitim fakültesi mezunları ile daha önceki dönem/yıllarda başarılı şekilde uzman ve usta öğreticilik yapmış olanların sayısının ihtiyaçtan fazla olması durumunda diploma düzeyi, diploma başarı notu, Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın eğim kurumlarında başarılı şekilde yapılan öğreticilik çalışmaları ve benzeri değerlendirmeler yapılır. En yüksek puandan başlamak üzere sıra ile görevlendirme yapılır. İhtiyaçtan fazla durumda olanlar yedek sırada bekletilir ve ihtiyaç olduğunda o öğretim yılı içerisinde görevlendirilir. Tüm bunlara rağmen uzman ve usta öğretici ihtiyacının karşılanamaması durumunda özel şartların (b), (c), (d), (e) ve (f) bentlerinde belirtilenler arasından öncelik sırasına göre seçme yapılır. Başvuru sayısı fazla olduğunda seçme işlemi sınavla yapılır.

Uygulanacak programın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip ücretli uzman ve usta öğreticilerin sınavla tespitinde;

a) (Değişik fıkra : MAYIS 2009/2620 TD) Merkez müdürlerinin başkanlığında, yeterli sayıda branş öğretmeni ve diğer görevlilerden oluşan bir sınav komisyonu millî eğitim müdürünün onayı ile kurulur. Uygulamalı sınavlarda her branş için ayrı komisyon oluşturulur,

b) Sınavlarda yeterli sayıda öğretmen bulunamaması hâlinde en yakın örgün ve yaygın eğitim kurumlarından yeterli sayıda öğretmen görevlendirilmesi yapılır.

c) Sınavlar alanın/branşın özelliğine göre yazılı ve uygulamalı olmak üzere 2 bölüm hâlinde yapılır ve her bölüm 100 tam puan üzerinden değerlendirilir.

d) Yazılı sınav; genel kültür, meslek bilgisi, formasyon ve mevzuat bilgisinden hazırlanacak sorularla çoktan seçmeli test tekniği veya kısa cevaplı klasik sınav şeklinde yapılır.

e) Uygulamalı sınav; adaya, öğreticiliği alanında uzman ve usta öğreticilik için sahip olması gereken beceri seviyesini ölçmeye uygun olan ve komisyonca tespit edilen pratik çalışma yaptırılır.

f) Her iki sınavda sonuçlar tespit edildikten sonra, genel başarı değerlendirmesi yapılır. Adayın yazılı sınav başarı puanının % 40'ı, uygulama sınavı puanının % 60'ı toplanır, bu değerlendirmede 70 ve daha yukarı puan alanlar başarılı sayılır.

g) Başarılı oldukları hâlde sıralamada ihtiyaç dışında kalanlar yedek listeye alınır, bunlar gerektiğinde öğretim yılı içerisinde açılacak kurslarda görevlendirilir. Eşit puan durumunda beceri puanına göre sıralama yapılır.

h) Sınav komisyonunca belirlenen temrinlik malzemeler ile taşınabilir araç-gereç, sınava girecek adaylar tarafından temin edilir. Sınav evrakı merkezde bir yıl süreyle saklanır. Yaptırılan işler değerlendirme yapıldıktan sonra adaylara hemen iade edilir.

ı) (Değişik fıkra : MAYIS 2009/2620 TD) Görevlendirilmeleri kararlaştırılan ücretli usta öğreticilerin dilekçesi ile belgelerini, görev yeri ve zamanını, uygulayacağı programın türünü, günlük, haftalık ve toplam çalışma süresini, başarı puanını ve diğer bilgileri kapsayan teklifin, millî eğitim müdürünün onaylamasından sonra görevlendirme gerçekleşir. Uzman ve usta öğretici adayının dosyası merkez müdürlüğünde muhafaza edilir. Zorunlu olmadıkça Ek-6’daki onay çizelgesinin ekinde sunulmaz.

j) Görev yerleri ilgililere yazılı olarak bildirilir, görevi kabul etmeyenlere aynı öğretim yılı içinde bir daha görev verilmez.

Uzman ve usta öğreticilerin görev ve sorumlulukları

Madde 12- Merkezlerde görevlendirilen uzman ve usta öğreticiler, eğitim-öğretim hizmetlerindeki öğretmenlerin görev, yetki ve sorumlulukları içinde müdür tarafından düzenlenecek esaslara uygun olarak görev yaparlar. Ancak uzman ve usta öğreticiler görevlerini aksatmamak şartı ile başka kurumlarda veya serbest olarak da çalışabilirler.

Uzman ve usta öğreticilere çalıştıkları ders saati karşılığında ek ders ücreti ödenir.

Başka bir resmî kuruluşta görevli olanlara ücret karşılığında verilecek ders görevi haftada on saati geçemez. Ancak ücretsiz olarak gönüllü çalışmak ve görev yaptığı kurumun uygun görmesi kaydıyla on saatten daha fazla ders görevi verilebilir.

Ders görevi ile görevlendirilen uzman ve usta öğreticilerin günlük çalışma süresi en fazla sekiz saattir. Müdür, cumartesi-pazar günleri de dahil olmak üzere uzman ve usta öğreticilere günün 07.00 ile 24.00 saatleri arasında görev verebilir.

Uzman ve usta öğreticilerden resmi görevi olanlara haftada 10 saate kadar, herhangi bir özel kurum ve kuruluşta veya kendi adına sigortalı çalışanlar, bireysel emeklilik kapsamında olanlar ile Bağ-Kur sigortalıları gibi resmi görevi olmayanlar haftada 40 saate kadar merkezlerde uzman ve usta öğretici olarak görevlendirilebilir.

Uzman ve usta öğreticilerin yukarıda belirtilen şartları taşımadıkları, görevlerinde başarısız oldukları, bu yönerge hükümlerine uymadıkları merkez müdürlüğünce belirlenmesi ya da kursiyerlerin çeşitli nedenlerle öğrenime devam etmemeleri hâlinde kursun kapanma zorunluluğunun doğması durumunda, uzman ve usta öğreticilerin görevine, görevlendirilmesindeki yöntem ile son verilir ve durum kendisine gerekçeli bir yazı ile bildirilir. Bu durumda öğreticiye, yalnız görev yaptığı süre kadar ücret ödenir.

Çeşitli kanun, tüzük ve yönetmeliklerde devlet memurları ile öğretmenlerin eylem ve davranışları için öngörülen suç ve cezalar, uzman ve usta öğreticiler için de uygulanır.

Gönüllü öğreticilik

Madde 13- Uzman ve usta öğretici olma şartlarını taşımak kaydıyla merkezlerde açılacak kurslarda gönüllü öğreticiler de görevlendirilebilir.

Gönüllü öğreticilik, kişilerin herhangi bir karşılık beklemeden gönüllü çalışma ilkesine dayanır. Gönüllü öğreticiler görevli oldukları süre içerisinde öğretmen, kadrolu uzman ve usta öğreticilerin görev ve sorumluluklarını yerine getirmek ve müdürün belirlediği esaslar çerçevesinde çalışmakla yükümlüdürler.

(Değişik üçüncü fıkra : MAYIS 2009/2620 TD) Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine, ilgili programlara ve mevzuata, merkezlerin disiplinine uymayan gönüllü öğreticilerin görevlerine merkez müdürünün önerisi ile millî eğitim müdürlüklerince son verilir ve kendilerine tekrar görev verilmez.

Sınıf öğretmenleri ile emekli sınıf öğretmenleri, ilköğretim müfettişleri ve emekli ilköğretim müfettişlerinin dışında okuma yazma kurslarında görev almak isteyen gönüllü öğreticiler için en az lise ve dengi okul mezunu olmak şartıyla kurs düzenlenir. Bu kursu başarı ile bitirip belge alanlar, gönüllü okuma-yazma öğreticisi sıfatı kazanırlar.
Benim başıma ilk görev yerimde 2.senemde gelmişti.

Öğretmenlere yönelik hizmeti için kurs vardı, bilgisayar kursu. Kursu verebilecek 2 bilişimci var biri ben, diğeri de ev arkadaşım.
İşin aslı bana kurs ver deselerde ben kurs vermem o zamanlar meslek lisesindeyim, ev arkadaşıma teklif edilse o da aynı şekilde fakat biz öğrendik ki ilçe meb'de şube müdürü olan (görevlendirme ile) rehberlik branşında bir hoca kursu verecekmiş. Yapılanın ayıp terbiyesizlik olduğunu anlatsakta nafile.
Kursa bende başvuru yaptım ve ilk gün oraya gittim. Bizim öğretmenler yahu senin ne işin var kursu sen mi veriyorsun diye muhabbet açıldı derken bende yok arkadaşlar ya, bizden işi daha iyi bilen rehberlikçi arkadaş varmış da birşeyler de biz kapalım diye geldim dedim.
Derse girdik bizim şube müdürü eleman başladı, selim hocamın ki yanlışlıkla onaylanmış aslında filan derken sözünü kesip hayır hocam, ben kendi isteğimle geldim kursa dedim, bilmediklerimizi bir bilenden öğrenelim soralım, belki diplomamızın hiçe sayıldığı bu tip kursları alacağımız sertifika ile bizde veririz deyince adam toparlayamadı ara verelim dedi gitti. Yarım saat ortalarda yok, geldi derse başladı, bende soru üstüne soru derken o gün ders devam edemedi erkenden bitti.
Diğer gün beni aradı hocam sizin sertifikaya yazarız biz illa gelmene gerek yok diyor. Hocam bak benim kursa neden geldiğimi ve böyle davrandığımı anlamışsındır, yaptığınız ayıp, sizin sertifa diplomamdan daha mı üstüntü sertifikanızın peşinden koşayım demiştim.

Bazen işte bu tip olaylar yaşanıyor hocam. Sizin görev yerinizde de kursu vermenize engel olacak kadar ders yükünüz var mı? Yoksa eğer zaten kurs okuldaymış iş işten geçmeden diyalogla çözülebilecek bir durum, aslolan siz varken ve şartlarınız müsaitse sizin vermeniz.

hocam benim bilgdiğim kadarı ile eğer halk eğitim de iseniz siz varken başkasına kurs verilemez, en azından başkasına kurs verilebilmesi için öncelikle size kurs açılması gerekiyor..

mebde birinin işini başkasına yaptırmayı cok severler bakan bile eğitimci değilken sizinki devede kulak kalıyor suan bilgisayar kursu verenlerin çogu alakasız bölümden

eski çalıştığım okulda tam gün tam yıl yasası vardı. 3 bilgisayar öğretmeni kurs açmak istemediği için, başka branştan bir öğretmen de açmak istediği için, müdür bey bize istemediğimize dair kağıt imzalattırmıştı. belgesi varsa açabilir, ama siz ben açmak istiyorum diye itiraz ederseniz onun ki kapanır.

ana avrat sövecem artık. Yahu af buyrun bt öğretmeni okullarda yunan piçimi kardeşim bu zulümdür yahu. Zaten biraz önce bir konu yüzünden asabım iyicene bozuk. bu varya idarecilerin bazılarını Allah korkuları kalmamış sonuçtada vicdanları yok.

the_korsan' Alıntı:
Benim başıma ilk görev yerimde 2.senemde gelmişti.

Öğretmenlere yönelik hizmeti için kurs vardı, bilgisayar kursu. Kursu verebilecek 2 bilişimci var biri ben, diğeri de ev arkadaşım.
İşin aslı bana kurs ver deselerde ben kurs vermem o zamanlar meslek lisesindeyim, ev arkadaşıma teklif edilse o da aynı şekilde fakat biz öğrendik ki ilçe meb'de şube müdürü olan (görevlendirme ile) rehberlik branşında bir hoca kursu verecekmiş. Yapılanın ayıp terbiyesizlik olduğunu anlatsakta nafile.
Kursa bende başvuru yaptım ve ilk gün oraya gittim. Bizim öğretmenler yahu senin ne işin var kursu sen mi veriyorsun diye muhabbet açıldı derken bende yok arkadaşlar ya, bizden işi daha iyi bilen rehberlikçi arkadaş varmış da birşeyler de biz kapalım diye geldim dedim.
Derse girdik bizim şube müdürü eleman başladı, selim hocamın ki yanlışlıkla onaylanmış aslında filan derken sözünü kesip hayır hocam, ben kendi isteğimle geldim kursa dedim, bilmediklerimizi bir bilenden öğrenelim soralım, belki diplomamızın hiçe sayıldığı bu tip kursları alacağımız sertifika ile bizde veririz deyince adam toparlayamadı ara verelim dedi gitti. Yarım saat ortalarda yok, geldi derse başladı, bende soru üstüne soru derken o gün ders devam edemedi erkenden bitti.
Diğer gün beni aradı hocam sizin sertifikaya yazarız biz illa gelmene gerek yok diyor. Hocam bak benim kursa neden geldiğimi ve böyle davrandığımı anlamışsındır, yaptığınız ayıp, sizin sertifa diplomamdan daha mı üstüntü sertifikanızın peşinden koşayım demiştim.

Bazen işte bu tip olaylar yaşanıyor hocam. Sizin görev yerinizde de kursu vermenize engel olacak kadar ders yükünüz var mı? Yoksa eğer zaten kurs okuldaymış iş işten geçmeden diyalogla çözülebilecek bir durum, aslolan siz varken ve şartlarınız müsaitse sizin vermeniz.
Hocam helal olsun sana ben bu kadarını yapamazdım herhalde...Ama haketmişler gerçekten.

the korsan hocam müthiş yapmışsın helal sana. yıl 2003 bir formatörlük kursu varmış müdür dedi bize yazı geldi senide bu kursa kursiyer başvurusu olarak yazıyorum :) dedim o kursu verenlere ben kurs vereyim. Benim diplomam burada. Haklısın dedi gülüştük. Lakin o zamanlar branşımız Bilgisayar öğretmenliği diye geçiyordu.

hocam yaklaşık benzer durumdan ben hem kaymakamı hem de ilçe mem müdürünü mahkemeye verdim ve kazandım. Ayrıca haklarında devleti bilerek ve isteyerek zarara uğratmak suçundan da dava açıldı. kaymakama soruşturma izni verilmedi ilçe mem ne yaptı bilmiyorum.

HEM kalvuzuna bakarsanız öncelik hakkı alan öğretmeninindir hocam.

ferdurucan' Alıntı:
Bulunduğum okulda tam yıl tam gün kapsamında bilgisayar kursu verilmekte...
bu kukrsta bilgisayar sertifikası olan ve görev almak isteyen öğretmenlere okulda kadrolu bilgisayar öğretmeni varken görev verrilebilirmi?
Yönetmelikte bu yönde bir madde var mı?
madde yoksa diğer öğretmenlerin nezaketen bırakmadıkları bu görevi isteğini benim ne şekilde hareket ederek pasifize etmem gerekir?
bilgisi olan varmı?
arkadaşlar konu yanlış yerde açılmış olabilir ancak çok acil ve önemli...teşeklür ederim...
hocam yaklaşık benzer durumdan ben hem kaymakamı hem de ilçe mem müdürünü mahkemeye verdim ve kazandım. Ayrıca haklarında devleti bilerek ve isteyerek zarara uğratmak suçundan da dava açıldı. kaymakama soruşturma izni verilmedi ilçe mem ne yaptı bilmiyorum.

HEM kalvuzuna bakarsanız öncelik hakkı alan öğretmeninindir hocam.
+1
...
Hocam tek yapmanız gereken bir dilekçe vermek ondan sonra bak gör verebiliyorlarmı :D
...
______okulu müdürlüğüne
okulumuzda açılması düşünülen her türlü bilgsayar kursunda görev almak istiyorum.
bilgilerinize arz ederim
...
bunu kayda geçirtin yeter. sonra kursu size vermezlerse kanuni haklarınızı ararsınız. hatta isterseniz bu dilekçeyi biraz daha genişletin eğer ders veririm diyorsanız OKULUMUZDA ve İLÇEMİZDE AÇILACAK HER TÜRLÜ . derseniz halk eğtimde bilgisayar öğretmeni yoksa orda bile görev alabilirsiniz.

hatta bir de şunu ekleyin İLÇEMİZDE DÜZENLENECEK BİLGİSAYAR KURSLARI SERTİFİKA SINAVLARINDA GÖREV ALMAK İSTİYORUM. eğer ilçenizde bilgisayar kursu varsa yaptıkları her sertifika sınavında ilçede bir komisyon kurulur o komisyonda da hem soru hazırlamada hemde sınav uygulama aşamasında görev alabiliyorsunuz. güzel bir ücrette tabiki :D

Hocam ders yüküm fazla değil. eğitim öğretim yıl başında rotasyonla giden müdür yardımcımız gitmeden evvel bir kurs ayarladık ve tek başıma ben giriyorum şu an derslre..
şu anki müdür yardımcılarından biri elektrik öğretmeni sertifikalılarla arası iyi olduğndan kulaklarına kar suyu kaçırmışlar müdür yardımcısının. oda hocam ikinci dönem imzaya çıkarız görev isterlerse kursu saat olarak paylaştırırız dedi.
hocam kadrolu öğretmen yokke bu kursu vermişler ve alışkanlık haline gelmiş bunlarda..müdür yardımcısınada nezaketen çekilemleri gerektiğini söyledim. zira ben gelmeden önce 2 elektrik 2 kimya olarak 4 öğretmen veriyormu. ben gelince kimyacılar nezaketen vazgeçtiler.ama elektriklçiler gıcıklık yaptılar.

Ya inadına kursu onlara vermemek için mücadele edecem yada kuruma her türlü gerekçesini sıralayıp kursta görev almak istemediğimi belirtip bilgisayar işlerindi sallayacam...

arkadaşlar özür dilerim ben meramımı tam anlatamadım galiba...
şimdi ben ..... teknik ve end. meslek lisesi alan şefiyim.tam gün tam yıl kapsamında açılan bilgisayar işletmenliği kursunu habersiz olarak tek başıma açtım. yani imza sirküsüyle görev isteyen olup olmadığını sormadan.

bu arkadaşların sertifikaları varmış sanırım. ben kadrolu alan öğretmeni olmama rağmen sertifiklarının olması benimle birlikte yasal anlamda kurs verebilmeleri için yeterlimi? bu konuda bneim yapmam gerekn herhangi bir şey varmıdır. sertifikalılarla hatır gönül olayı kalmadı zaten ne düşündükleri de umrumda değil.

ferdurucan' Alıntı:
arkadaşlar özür dilerim ben meramımı tam anlatamadım galiba...
şimdi ben ..... teknik ve end. meslek lisesi alan şefiyim.tam gün tam yıl kapsamında açılan bilgisayar işletmenliği kursunu habersiz olarak tek başıma açtım. yani imza sirküsüyle görev isteyen olup olmadığını sormadan.

bu arkadaşların sertifikaları varmış sanırım. ben kadrolu alan öğretmeni olmama rağmen sertifiklarının olması benimle birlikte yasal anlamda kurs verebilmeleri için yeterlimi? bu konuda bneim yapmam gerekn herhangi bir şey varmıdır. sertifikalılarla hatır gönül olayı kalmadı zaten ne düşündükleri de umrumda değil.
..
hocam başlamış kursu SEN BİTİRİRSİN.
yeni kurslar içinde sen varken onlara susmak düşer.
..
not :önceki mesajımda belirttiğim dilekçeyide yaz.

Geri