Biçimlendirme isteyen USB belleğin Hayata Dönüşü AÇIKLAMA

Kodla Büyü

bilişim21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir Arkadaşımız bu konuyu eksik olarak açmış dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım arkadaşlar.

Öncelikle Chipgenius programını yükleyiniz (Bir Sonraki Mesajda Programı Yükledim) bilgisayarınıza ve flash belleğinizi bilgisayarınıza takın

Arkadaşlar Chip programını çalıştırdığınızda her flashın ayrı bir pic kodu vardır 1.jpg gösterdim bunu. O kodu bir yere yazın çünkü Girdiğiniz sitede o kodlu
programı indirmeniz gerekecek farklı bir program indirirseniz çalışmıyacaktır.

Şimdi 1.jpg de gösterdiğim yere tıklayarak indirme sitesine gidelim.

2.jpgde sitemize giriş yapmış oluyoruz. Sayfayı aşağıya indirdiğimiz zaman flash belleğinize ait olan flashı indiriyorsunuz benim AU6989 olduğu için bu programı indiriyorum. 3.jpg de göstermiş olduğum gibi

4.jpg ve 5.jpg resimlerini takip ederek indirme işlemlerinizi sonlandırın.

6.jpg de eklediğim gibi .rar dosyası inecektir. Ve bu dosyayı rardan çıkartın.

Sırasıyla aşağıda gösterdiğim gibi Uygulamaları devam ettirin.

Daha fazla eklentiye izin vermemektedir. Zaten Başkada bir şey kalmamıştır.

NOT: Bazı programlarda otomatik AutoMP den AlcorMP.exe Yüklemesine geçer bazılarında geçmez. Geçmeyenler tıklayarak giriş yapsın ve start desin.

Size Anlatayım derken Çalışan Flashımı Formatlamaya başladım :puhaha: . Herkese kolay gelsin şimdiden.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    243.1 KB · Görüntüleme: 8,699
  • 2.jpg
    2.jpg
    158.2 KB · Görüntüleme: 8,659
  • 3.jpg
    3.jpg
    170.7 KB · Görüntüleme: 8,652
  • 4.jpg
    4.jpg
    169.1 KB · Görüntüleme: 8,638
  • 5.jpg
    5.jpg
    43.7 KB · Görüntüleme: 8,622
  • 6.jpg
    6.jpg
    23.7 KB · Görüntüleme: 8,608
  • 7.jpg
    7.jpg
    144.6 KB · Görüntüleme: 8,613
  • 8.jpg
    8.jpg
    78.6 KB · Görüntüleme: 8,612
  • 9.jpg
    9.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 8,606
  • 10.jpg
    10.jpg
    178.7 KB · Görüntüleme: 8,453
Buda chip programı arkadaşlar

FORMAT İŞLEMİ BİTTİĞİ ZAMAN GELEN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ARKADAŞLAR

Ekli dosyalar

• Chip Ögrenme prog.rar
    185.4 KB · Görüntüleme: 1,406
  • 11.jpg
    11.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 7,821
  • 12.jpg
    12.jpg
    40.5 KB · Görüntüleme: 7,802
Walla süper olmuş anlatım teşekkür ederiz, kullanıyorum ama başkasına anlatmak problem oluyordu, emeğine sağlık

evet hocam daha detaylı açıklama yapmışsın teşekkürler :alkis: :alkis: :alkis:

byramdan' Alıntı:
TC58NC6623/SSS6698-BA

hocam bu kodu yazan hiç gelmedi ne yapayım

Hocam bu programı yazılım firması henüz yayınlamamış bende internet te çok aradım 6698 i. Çünkü elimde toshiba 16 flash var aynı koddan ve firma yayınlamadığı için herhangi bir şey yapamıyoruz. Elbet bir gün yayınlar o yuzden kenarda bekletiyorum.

btogretmeniyim' Alıntı:
hocam chipgenius da controller part number kısmında unknown yazıyor bende o yüzden diğer adımlara geçemiyorum bile :)
bende benzer durumla karşılaştım, aynısı olmasa bile aynı firmanın benzer programları ile deneyerek buldum :)
sizde deneme yanılma yapın bence biri mutlaka işinize yarar

arkadaşlar aynı programı internetten siz indirilmisiniz belki sorun vardır benim yükledigimde ama bende sorun olmuyordu. Bir arkadaş indirmiş bir problem kalmamış. Birde o şekilde deneyin

Hocam "Load Driver" kısmında Install deyince herhangi bir eylem gerçekleşmiyor... Sonraki "AutoMP" kısmında da herhangi bir aktif slot gözükmüyor...?

Ah yaa! Birkaç hafta önce flash gitti benim. Neyse artık bir daha olursa buradaki yöntemle hallederiz. Teşekkürler :+1:

hımm teşekürler peki usb ye taktığında hiç görmediğinde yapacak birşey varmı.

Geri