Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bi türlü Çözemedim Acil Yardım !!

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında rohun tarafından paylaşıldı.

1. rohun

rohun Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar okulumuzda internet alyapısı kuruldu. Fatih ağı ile internet var. Bütün bilgisayarlara imajla win 10 kurdum. Netsupport programını bir türlü çalıştıramadım. Şöyleki netsuport öğretmen yazılımını tahtalardan birine kurduğumda tahtaları görebiliyorum onda bir problem yok. Fakat laptopumla Fatih ağına bağlanıp netsupport programını çalıştırdığımda tahtaları görmüyo. Yani dışardan bağladağım hiç bir bilgisayarla programı çalıştıramadım. Nasıl bi sorun olabilir yardımarınızı bekliyorum Teşekkürler ....

2. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

Hocam aldığınız ip numaralarını karşılaştırın. Farklı serilerden alıyor olmalısınız. Bu durumda bir akıllı tahtanın kablosuyla bağlanıp deneyin. O zaman muhtemelen diğer tahtalarını da dizüstü bilgisayarınızla göreceksiniz.

3. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

kabinette iki farklı switch iki farklı ip dağıtıyor kabineti açıp yönetici bilgisayarın kablosunu taktığınız portu tahtalarla aynı switche takarsanız sorununuzu çözersiniz sanırım

4. rohun

rohun Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam dün tahtadan kaldırdım programı bugün gene kurum ve bu sefer tahtada da çalışmadı :S

5. eguzilla

eguzilla Üye

Hocam tahtaların IP'sini kontrol edin. 3. oktet kaçlı Ip'dir. 192.168.1.xx mi yoksa 192.168.2.xx mi. Netsupport 3. oktetten sonrasına göre yani 1'li mi 2'li mi ona göre tarama yapıyor. Laptopun IP'sinide statik olarak tahta grubunun ki gibi verirseniz görür diye tahmin ediyorum. Birde NetSupport taramayı IP'ye göre mi yoksa PC adına göremi yapıyor onu kontrol edin.

6. kdoksan

kdoksan Seçkin Üye Seçkin Üye

Güvenlik duvarlarını kontrol etmeni tavsiye ederim.

7. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

ağ ayarlarından ip aralığı girerek yapıyorum herzaman her koşulda buluyor :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal