Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Beş Yıl Ceza Olur Mu?

Konu, 'Sınav Görevi Başvuruları' kısmında zodiac tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

İlk sefer için 1 yıl ceza veriliyor. İkinci sefer için ise 5 yıl. Ben bir defa e sınav görevine gitmeyi unuttum ve 1 yıl ceza aldım artık yapacağım ilk hatada 5 yıl ceza yerim.
    Öğrenmek istediğim şu; ben emekliliğe kadar 5 yıl ceza yerim korkusu ile mi yaşayacağım. Önceki cezamı zaten çektim. Bunun bir süresi var mı, ilk cezayı alınca 10 sene içinde tekrar alınması durumunda 5 yıl ceza verilir gibi.

zodiac bunu beğendi.
  2. eyolcu

eyolcu Süper Üye Süper Üye

Cimer'e görüş yazabilirsiniz. Benim cezam yok ama ben yazmistim öneri olarak, belli sene kural ihlali yapmayanin cezasi silinsin diye. Ödül yok ama herseye ceza var.

zodiac bunu beğendi.
  3. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu konuda sendikaları kullanmak gerekir. Hakikaten ömür boyu devam edecek bir ceza olasılığının olması rahatsız edici. 3-5 sene gibi bir sürede cezalar kademeli olarak bir alt basamağa düşebilir.

zodiac bunu beğendi.
  4. mhmmdglsm

mhmmdglsm Üye

hocam benim eşim 2017 ya da 2018 de ilk cezayı sınava girmeyerek yedi..sınavlarda gözünün yaşına kimse bakmıyor..e sınava giriş yaptıgında saniyesine kadar yazıyor bakmış oradan 30 saniye geç giriş var..önceden de ceza yediyse işte 5 yıl..5 yıl sonra yine yer eşim ceza bu sefer 25 yıl verirler sanırım emekli ederiz sonra :)

zodiac bunu beğendi.
  5. zodiac

zodiac Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Hocam ilk cezayı 10 sene ya da 15 sene önce de yeseniz hiç fark etmiyor, direk 5 yıl oluyor, süre yok yani. Bu kesin bilgidir. Çok dikkat edin hocam hemen anında ceza veriliyor.

6. zodiac

Maalesef hocam, ilk cezayı anladım 1 yıl ama ikinci cezanın 5 katı olması çok mantıklı değil, kesinlikle bu durumun değişmesi gerekli. Ayrıca ilk ceza ile ikinci ceza arasında en fazla 3 sene olmalı gibi bir düzenleme yapılmalı. Geçmiş olsun hocam ne kadar dikkat etsenizde daha önce var olan bir ceza olduğu için ve süre de olmadığından zaten eninde sonunda ceza geliyor, insanlık hali.

7. zodiac

Hocam maalesef ilk cezayı 20 sene önce yesenizde yine 2.cezanızda 5 yıl oluyor. Sendikaların bu duruma bir çözüm yolu bulmak için destek olmaları gerekli.

8. zodiac

Aynen hocam, ödül falan vermiyor kimse ama cezaya gelince anında ceza kesiliyor. Dediğiniz çok mantıklı belli süre kural ihlali yoksa cezalar otomatik silinmeli.

9. Rdn Mth

Rdn Mth Site Gezgini

5 yıl ceza ile birlikte uyarı ya da kınama cezası da veriliyor mu?

zodiac bunu beğendi.
  10. zodiac

Hocam eğer soruşturmalık bir ceza ise verilebilir ama soruşturma geçirmeden ceza aldıysanız sadece 5 yıl cezası veriliyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal