Benzin bitti. 3 lt. benzzin koydum yine çalışmadı

Kodla Büyü

suatozt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dün aracı parkettim. Bugün sabah çalıştırmak istedim çalışmadı. Benzin lambası yanıp sönüyor. Anlaşılan benzin bitmiş. Arada sırada benzin göstergesine bakmakta fayda var :) 3 lt benzin aldım. Araç hala çalışmıyo. Artık yarına bıraktım. Bi 5 lt daha benzin alıp deneyeyim diyorum. Aracı yokuşta parkettim. Benzin yetmemiş olabilirmi. Araç otomatik vites tavsiyeleriniz

hocam benzini tam olarak bitirmemek gerekio,zor çalışma durumu olabilir...

dizel araçlar hava yapar havasını çıkartmadan çalışmaz ama benzinlilerde böyle birşey varmı bilmiyorum. Bi araştır istersen.

hocam ne adamsın, 3 litre benzin kime yetecek, arabanın bile zoruna gitmiştir :D şaka bir yana hocam sen depoyu 5-10 litre benzinle doldur ve öyle dene. araban yeniyse(digital) vurdurma yapma.yoksa çok fazla benzin parasına malolur sana.

Yeni nesil araçlarda genelde pompa deponun içinde oluyor ve bir kere çalışmadıysa 3 litreyle çalışmıyor.
Bizimde başımıza gelmiştide ustayı aramıştık, 5 litre daha ekleyin demişti, öyle yaptık hemen çalıştı. 3 litre benzine kontak bile açmıyor şimdikiler :)

ymb' Alıntı:
Yeni nesil araçlarda genelde pompa deponun içinde oluyor ve bir kere çalışmadıysa 3 litreyle çalışmıyor.
Bizimde başımıza gelmiştide ustayı aramıştık, 5 litre daha ekleyin demişti, öyle yaptık hemen çalıştı. 3 litre benzine kontak bile açmıyor şimdikiler :)
Kendimden utandım şimdi. Arkadaşlar yanlış anlamayın. Elim boldur benim ama kap küçüktü. Yarın telafi ederim inşallah :)

Otomatik araçlarda vurdurma yapılmaz. Sakın böyle birşeye girişmeyin hocam.
Eğer çekici filan çağırırsanız da 4 tekerin de çekici üzerinde olmasına dikkat edin.

suatozt' Alıntı:
ymb' Alıntı:
Kendimden utandım şimdi. Arkadaşlar yanlış anlamayın. Elim boldur benim ama kap küçüktü. Yarın telafi ederim inşallah :)
hadi hadi yeme beni kardeşim şimdi... eli bolmuş, Foça'da bi bardak çay la bi poaça'yı zor ısmarlatıyorduk sna unuttuğumuzu sanma kardeşşş... (Yoksa sen değimiydin o Kamil miydi?? :roll: )
Kardeşim dizel olsa yakıt filtresi hava yapar diyecektim de benzinli de sen elini korkak alıştırma koy 5-10 litre çalışır büyük ihtimal. bi de tüp yokmu arabanda, eğer yoksa elin bayaa bi bolmuş... :mrgreen:

suat'cım; 1- aracın önünde yada arkasında yol varsa aracı sallattır, el fireni ile. Maksat pompaya benzin gitmesi.
2- araçta lpg sistemi Landirenzo ise; benzine gerek olmadan lpg ile aracı çalıştırabilirsin. tam sıralı sistem ise.

Arkadaşar aracınıza lpg kiti taktıracaksanız; 5 fazla verin landi renzo taktırın. :+1:

sert_hard' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
ymb' Alıntı:
Bizimde başımıza gelmiştide ustayı aramıştık, 5 litre daha ekleyin demişti, öyle yaptık hemen çalıştı. 3 litre benzine kontak bile açmıyor şimdikiler
hadi hadi yeme beni kardeşim şimdi... eli bolmuş, Foça'da bi bardak çay la bi poaça'yı zor ısmarlatıyorduk sna unuttuğumuzu sanma kardeşşş... (Yoksa sen değimiydin o Kamil miydi??
Kardeşim dizel olsa yakıt filtresi hava yapar diyecektim de benzinli de sen elini korkak alıştırma koy 5-10 litre çalışır büyük ihtimal. bi de tüp yokmu arabanda, eğer yoksa elin bayaa bi bolmuş... :mrgreen:
Devrem, incikayaydı örnek karakoldu yardırmaktan makamımızamı geliyodun da sana çay ısmarlayalım. :++: bu arada yarın ilk iş 5 litre benzin alıp şansımı tekrar deneyecem :)

suatozt' Alıntı:
sert_hard' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
ymb' Alıntı:
Bizimde başımıza gelmiştide ustayı aramıştık, 5 litre daha ekleyin demişti, öyle yaptık hemen çalıştı. 3 litre benzine kontak bile açmıyor şimdikiler
hadi hadi yeme beni kardeşim şimdi... eli bolmuş, Foça'da bi bardak çay la bi poaça'yı zor ısmarlatıyorduk sna unuttuğumuzu sanma kardeşşş... (Yoksa sen değimiydin o Kamil miydi??
Devrem, incikayaydı örnek karakoldu yardırmaktan makamımızamı geliyodun da sana çay ısmarlayalım. :++: bu arada yarın ilk iş 5 litre benzin alıp şansımı tekrar deneyecem :)
o da doğru ya örnek karakolla incikaya ömrümü yedi ömrümü, teke gibi dağ taş bayır... 576 - 570 mevkin... İNCİKAYA...

karbiratöre benzin gelmiyordur. benzin yolundan nefesinizle biraz çekip karbiratörü benzinle biraz ıslatın.
eski tip arabalarda böyleydi en azından.

Sabah 4 litre daha benzin koyunca araç çalıştı ve ilk işte depoyu fullemek oldu. :) Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar

benimde bir kaç gün önce başıma geldi 2,5 litre benzin ekledim çalışmayınca tamirci çağırdım arabayı zorla çalıştırdı beni biraz korkutta yolda kalırsın diye. Sonra arabayı dükkanına götürdü benzin pompası değişecek dedi 300 tl ye maloldu. Beni biraz kandırdı gibime geldi ama tamda emin değilim. İnşallah sizinde pompa değişecek demezler.

Öncelikle arabaya arkadaşların dediği gibi daha fazla benzin katın 3 litre benzine bende çalışmazdım :p

Diğer konu arabada eğer lpg ile çalışıyorsa çoğu kişi mesela bunu bilmez benzin bitse dahi araba durduğunda gazla çalıştırmak için gaz benzin değişim düğmesine basıp gaz pedalına basarak benzinsiz çalıştırabilirsiniz.

Hocam zaten biraz daha benzin ekleyince araç çalışmış, bende ufak bir hatırlatma yapayım özellikle lpg kullanan arkadaşlar için.
benzin pompasının soğutmasını benzin yapar, aracınızda lpg kullanıyor olsanız bile çeyrek depo benzin bulunmasına dikkat etmeniz gerekir yoksa benzin pompasını yakabilirsiniz.

dilarayanal' Alıntı:
Öncelikle arabaya arkadaşların dediği gibi daha fazla benzin katın 3 litre benzine bende çalışmazdım :p

Diğer konu arabada eğer lpg ile çalışıyorsa çoğu kişi mesela bunu bilmez benzin bitse dahi araba durduğunda gazla çalıştırmak için gaz benzin değişim düğmesine basıp gaz pedalına basarak benzinsiz çalıştırabilirsiniz.
evet hocam. bu vesileyle onuda öğrendik. teşekkürler

the_korsan' Alıntı:
Hocam zaten biraz daha benzin ekleyince araç çalışmış, bende ufak bir hatırlatma yapayım özellikle lpg kullanan arkadaşlar için.
benzin pompasının soğutmasını benzin yapar, aracınızda lpg kullanıyor olsanız bile çeyrek depo benzin bulunmasına dikkat etmeniz gerekir yoksa benzin pompasını yakabilirsiniz.
haklısınız hocam. Bundan sonra dikkat edeceğim inşallah :)

Geri