Benzin 5 lirayı geçti

Kodla Büyü
opian' Alıntı:
sen musul 'u kerkük sudan batum 'u lozanda ingiliz ağalara verirsen
ve
bunu ders kitaplarında lozan başarısı olarak okutturulmuş bir nesil, 10 liradan bile alsa az gelir. şimdi bizden geriye kalan her yerde kan var.

kimseyi övmek veya kötülemek için söylemiyorum bunları.
gerçek olan birşey varsa o da, geçmişten ders almadıkça gelecek hep karanlık.

eleştiren arkadaş olursa lütfen 22 yaşıma kadar bana ezberletilmiş şeyler dışında bana eleştiriyle katkıda bulunursa minnettar kalırım. çünkü onları bu güne kadar çok dinleyip, ezberleyip savundum.
:+1:
20 yy herkes farklı kalemşörlerden okuyup sentezlemeli

suriyeli mültecilere para lazım 500 bini geçmiş memlekette sayıları hatayda tek kalemden (afet md deki arkdaşdan) çıkan 30 milyon tl yi geçmiş durumda diğer kalemler ve diğer iller hariç ayrıca el altından yapılan lojistik destek silah para vs yardımlarla siz düşünün bu para nerden çıkacak

ekonominin resmi rakamlarına bakarsanız çok kötü. zaten bu zamların geliş sebebide açığı kapatmaya çalışmaktır. benzinde ,dolar düşüncede yükseliyor, yükselincede yükseliyor. hükümet sıkıştıkça milletin üstüne biniyor en kolayda harçlar, tekel ürünleri ve benzine zam yaptınız mı sorun yok ve narkozu alıştıra alıştıra verceksinki millet hissetmesin. ben öğretmen olarak yılda %3+%3 zam alacağım ve bunun %5 ini devlet geri alacaksa bana kimse ekonominin iyliğinden bahsetmesin ben gelirime ve giderime bakıyorum her geçen gün daha kötüye gidiyor. bir öğretmenin aldığı maaş yokusulluk sınırının çok çok altında olduğunu unutmayın. ekonomide büyüyorsak ben niye küçülüyorum.

başbakan diyor ki ayağını yorgana göre uzat diyorda yorganın sağından solunda kısaltan sensin. büyük şirketlerin holdinglerin vergilerini düşüreceksin o açığıda kapatmak için ver allah benzine ver allah benzine

bilo' Alıntı:
noldu sorumluyu buldunuzmu...
durmak yok :puhaha:
sen daha bulamadın mı sorumluyu
serkanaytekin e göre sorumlu ayağını yorganına göre uzatmayan HALK

savunulan başbakan "şu kredi kartları falan var ya almayın kullanmayın bunları be" diyor
başbakanı savunmak için türlü gayretlere girenler o kartlar ve kredilerle alınan ürünlerin fazlalığına bakarak ülke ferah içinde diyor

ne bileyim bir terslik var ama...

zaqwert' Alıntı:
opian' Alıntı:
ve
bunu ders kitaplarında lozan başarısı olarak okutturulmuş bir nesil, 10 liradan bile alsa az gelir. şimdi bizden geriye kalan her yerde kan var.

eleştiren arkadaş olursa lütfen 22 yaşıma kadar bana ezberletilmiş şeyler dışında bana eleştiriyle katkıda bulunursa minnettar kalırım. çünkü onları bu güne kadar çok dinleyip, ezberleyip savundum.

birilerinin ağzında kerkük ve musul bizimdi ama zamanındakiler bunu başklarına verdi gibi imalarda bulunuyor. lozanı objektif olarak detaylı olarak okumanızı tavsiye ederim bütün dünayını karşınıza almışsınız ama mücadele etmişsiniz bu işler sizin dediğiniz gibi kolay değil yarın sizin torunlarınız diyecek kki siz doğu ve güney doğuyu pkk ya peşkeş çek sonrada çözüm süreci diye bize yuttur demeyecekleri ne malum. siz tarihle uğraşacağınıza gelceğinize bakın. birileri bı ülkeyi yıkmak için özellikle yavaş yavaş 1923 den hesap sormaya başladı bile. daha önceki geçmişe gidelim sen niye 1. dünya savaşına katıldın diye sorgula dahda geriye gidelim viyanada neden yanlış yaptın, kırımı neden rusyanın eline bıkratın bu işler bitmez. sen petroldeki verginin suçunu akp den değilde Atatürkten ve inönüden çıkarırsan artık sizin öğretmenliğinizden de şüphe duymak şart olur

serkanaytekin' Alıntı:
erencan' Alıntı:
bu ne olursa olsun hükümeti savunanlar ve diğer partilerin nasıl yöneteceğini çok çok iyi bilip en iyi yönetenin bu parti olduğunu düşünen arkadaş sayısı amma arttı arkadaş.
ha birde komik buluyorlar diğer alternatiflerin iktidara gelmelerini "mesela kemal yada bahçeli gelse" durumunu gülünç derecede zayıf ihtimal görüyorlar ve en iyisi bu diyorlar ya bende bu durumu komik buluyorum

kimse bu parti gelmeden nasıl yöneteceğini bilmiyordu sadece gidip destek oldu.Diğer partiler içinde aynı durum geçerli değil mi yani? Öyle elbette ama çok bilen arkadaşlar diğer partilerin devlet idare etmesini bilmediklerini bilecek kadar bilgeler

"dün arabanız yoktu" cular var şimdi.E ne yapsın benzin fiyatları açısından hükümeti savunacak başka yöntem kalmadı tabi.ne diyecek "dün arabanız yoktu şimdi şükredin var kalkıp benzine laf edebiliyorsunuz" diyorlar
Bence bu laf için bankaların konut ve ihtiyaç kredi sayılarına ve kalan borç ve vadelere iyi bakmak lazım
Bu hükümet zırt diye kredi alabilmenin önünü açmıştır.Zaten tüketim çılgınlığı revaçtadır her zaman kapitalist düzende.Körüklenmiştir tüketim çılgınlığı kredi alma kolaylığıyla.Sonuç bu epey ev ve araç sahibi var ancak kat kat fazlası "borç" var.Ha elbette borçlanarak alınacak bunlar.Kalkıp devlet eliyle hediye edemez elbette yurttaşlarına ev-araba.Ama zaten borçla olabilecek şeylerse bu konuda bu partinin abartılarak övülecek neyi var acaba
Her yıl kendi içindeki şartlar çerçevesinde övülür yada yerilir.O yüzden "tableti - 3D tvleri" bu parti getirdi yoktu bunlar 10 sene önce demeyelim mesela

Zam gelmiş evet.Benzin 5 Tl aştı.Yarısından fazlası vergidir doğru.Maliye bakanının bile yaptığı açıklamalar ortada olmasına rağmen onlardan bile fazla savunmayalım partileri bence

bahsettiğin partiler iktidarda bulunmuştur. birini zaten millet ne halt olduğunu biliyor, bir daha iktidara taşımaz, diğeride o hakkını çar çur etti.
"birini milettimiz ne halt olduğunu biliyor" denilen parti galiba CHP
bu tarz görüşü olan adamların bu düşmanca yaklaşımları ancak Cumhuriyet Halk Partisi oluyor nedense

öncelikle kimi savunursan savun serkanaytekin beni ilgilendirmez ancak üslubunu düzeltmelisin bence bu konularda konuşurken
o parti gayet ciddi , senin savunduğun partiden sonra bu ülkede en çok oy alan bir partidir.Ülke yönetiminde senin savunduğun partinin en büyük rakibidir
bu ülke seçmenlerinin dörtte biri bu partiyi ülkenin başına geçmesi için oylarıyla desteklemiştir

sen nasıl bir "herşeyi bilen"sinde tüm seçmenler adına konuşabiliyor ve "ne halt olduğunu halkımız biliyor" şeklinde saçma sapan bir genelleme yapabiliyorsun
herkes burada kafasına yatan partiyi bildikleri doğrultusunda savunabilir kimsenin buna karışmaması gerekir ancak "benimki harika gerisi tukaka" demek diğer fikirleri olan insanlara saygımızın ne kadar alçaldığını kanıtlar

camide içilen içkiler-türbanlı kadınların yerde sürüklenmesi gibi onlarca kez yalanlanmış yada ispat edilememiş konularda neler düşünüyorsun merak bile etmiyorum açıkçası

Akp parti sıkıştığında sandıkta sandık diyor ama kendisinin işine gelirse Adana belediye başkanı için başbakan neler söyledi neler olmadık yakıştırmlar da bulundu adamın ne hrısılzığı kaldı neden arsızlığı
o kadar uğramlarına rağmen Adana büyükşehir belediye başkanı Aytaç durak suçsuz olarak tahliye edildi. Sayın akp li sandıkçılar. mısırdaki mursi sandıktan çıktıda Adanada aytaç durak şapkadan mı çıktı. sandık sonucu hoşunuza giderse sandık çok güzel gitmezsse olmadık işgence onlarca mhp ve chp li belediye başkanlarının suçsuz yere yargılandıklarına bende çok şahit oldum. ayatç durak sadece bir örnek...

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/02/ ... sina-cikti

Akp'ye oy vermeyip kime oy vercez diyen arkadaşlar, evlenecek kız bulamayınca Bülent Ersoy'la mı evleneceksiniz?

mustafatoker' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
opian' Alıntı:
ve

birilerinin ağzında kerkük ve musul bizimdi ama zamanındakiler bunu başklarına verdi gibi imalarda bulunuyor. lozanı objektif olarak detaylı olarak okumanızı tavsiye ederim bütün dünayını karşınıza almışsınız ama mücadele etmişsiniz bu işler sizin dediğiniz gibi kolay değil yarın sizin torunlarınız diyecek kki siz doğu ve güney doğuyu pkk ya peşkeş çek sonrada çözüm süreci diye bize yuttur demeyecekleri ne malum. siz tarihle uğraşacağınıza gelceğinize bakın. birileri bı ülkeyi yıkmak için özellikle yavaş yavaş 1923 den hesap sormaya başladı bile. daha önceki geçmişe gidelim sen niye 1. dünya savaşına katıldın diye sorgula dahda geriye gidelim viyanada neden yanlış yaptın, kırımı neden rusyanın eline bıkratın bu işler bitmez. sen petroldeki verginin suçunu akp den değilde Atatürkten ve inönüden çıkarırsan artık sizin öğretmenliğinizden de şüphe duymak şart olur

ben o kadar çok araştırdım ki. lafla olmuyor, biraz da siz araştırın mustafa hocam. ondan sonra kehanetler daha sağlıklı.

opian' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
opian' Alıntı:
ve

ben o kadar çok araştırdım ki. lafla olmuyor, biraz da siz araştırın mustafa hocam. ondan sonra kehanetler daha sağlıklı.
araştırpta elde ettiğin sonuç ne?

erencan' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
erencan' Alıntı:
bu ne olursa olsun hükümeti savunanlar ve diğer partilerin nasıl yöneteceğini çok çok iyi bilip en iyi yönetenin bu parti olduğunu düşünen arkadaş sayısı amma arttı arkadaş.
ha birde komik buluyorlar diğer alternatiflerin iktidara gelmelerini "mesela kemal yada bahçeli gelse" durumunu gülünç derecede zayıf ihtimal görüyorlar ve en iyisi bu diyorlar ya bende bu durumu komik buluyorum

kimse bu parti gelmeden nasıl yöneteceğini bilmiyordu sadece gidip destek oldu.Diğer partiler içinde aynı durum geçerli değil mi yani? Öyle elbette ama çok bilen arkadaşlar diğer partilerin devlet idare etmesini bilmediklerini bilecek kadar bilgeler

"dün arabanız yoktu" cular var şimdi.E ne yapsın benzin fiyatları açısından hükümeti savunacak başka yöntem kalmadı tabi.ne diyecek "dün arabanız yoktu şimdi şükredin var kalkıp benzine laf edebiliyorsunuz" diyorlar
Bence bu laf için bankaların konut ve ihtiyaç kredi sayılarına ve kalan borç ve vadelere iyi bakmak lazım
Bu hükümet zırt diye kredi alabilmenin önünü açmıştır.Zaten tüketim çılgınlığı revaçtadır her zaman kapitalist düzende.Körüklenmiştir tüketim çılgınlığı kredi alma kolaylığıyla.Sonuç bu epey ev ve araç sahibi var ancak kat kat fazlası "borç" var.Ha elbette borçlanarak alınacak bunlar.Kalkıp devlet eliyle hediye edemez elbette yurttaşlarına ev-araba.Ama zaten borçla olabilecek şeylerse bu konuda bu partinin abartılarak övülecek neyi var acaba
Her yıl kendi içindeki şartlar çerçevesinde övülür yada yerilir.O yüzden "tableti - 3D tvleri" bu parti getirdi yoktu bunlar 10 sene önce demeyelim mesela

Zam gelmiş evet.Benzin 5 Tl aştı.Yarısından fazlası vergidir doğru.Maliye bakanının bile yaptığı açıklamalar ortada olmasına rağmen onlardan bile fazla savunmayalım partileri bence

bahsettiğin partiler iktidarda bulunmuştur. birini zaten millet ne halt olduğunu biliyor, bir daha iktidara taşımaz, diğeride o hakkını çar çur etti.
"birini milettimiz ne halt olduğunu biliyor" denilen parti galiba CHP
bu tarz görüşü olan adamların bu düşmanca yaklaşımları ancak Cumhuriyet Halk Partisi oluyor nedense

öncelikle kimi savunursan savun serkanaytekin beni ilgilendirmez ancak üslubunu düzeltmelisin bence bu konularda konuşurken
o parti gayet ciddi , senin savunduğun partiden sonra bu ülkede en çok oy alan bir partidir.Ülke yönetiminde senin savunduğun partinin en büyük rakibidir
bu ülke seçmenlerinin dörtte biri bu partiyi ülkenin başına geçmesi için oylarıyla desteklemiştir

sen nasıl bir "herşeyi bilen"sinde tüm seçmenler adına konuşabiliyor ve "ne halt olduğunu halkımız biliyor" şeklinde saçma sapan bir genelleme yapabiliyorsun
herkes burada kafasına yatan partiyi bildikleri doğrultusunda savunabilir kimsenin buna karışmaması gerekir ancak "benimki harika gerisi tukaka" demek diğer fikirleri olan insanlara saygımızın ne kadar alçaldığını kanıtlar

camide içilen içkiler-türbanlı kadınların yerde sürüklenmesi gibi onlarca kez yalanlanmış yada ispat edilememiş konularda neler düşünüyorsun merak bile etmiyorum açıkçası

İşinize gelince 4 te 1 i nasıl savunuyorsunuz değil mi. ama akp için sandık her şey değil diyorsun. % 50 akp ye karşıysa % 75 te chp ye karşı :)

Ayrıca ben akp yi sahiplendiğim falan yok. ferasetsiz muhalefet yüzünden akp, akp olmuştur. keşke adam gibi bir muhalefet olsaydı. şu anki genel başkanın bile nasıl başkan olduğu malum. yıllar öncesinden çekilen kaset ortaya çıkıyor, çarkçı müdür 2 gün sonra çıkıp genel başkan adayı olmayacağım diyor, ama 3 gün sonra adaylığını koyuyor. bahsettiğin parti hiç bir zaman milletin çoğunluğuyla barışık olamamıştır, olamayacaktır. Daha darbeye bile adam gibi darbe diyememiştir NEDEN!! Çünkü darbelerden nemalanan bir partidir kendileri. Türkiye de ki darbelere bakın anlarsınız.

Ayrıca camide içki ve türbanlı bayanın taciz edilmesi meselesi, gezicilere izlettirilmiştir, sen daha ayakta uyu.

Burada, BBNet'te ne kadar da meraklıymışsınız beyler siyaset yapmaya, gidin kardeşim konu dışında tartışın ne diyorsanız orada söyleyin yada atılın siyasete oyumuzu size verelim ya hu..

mustafatoker' Alıntı:
opian' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
opian' Alıntı:
ve

yazdık işte yukarı. teferruatını da sen araştır abi. ezbercilik yok. araştır bul doğrunu. tarihe tanıklık etmişlerin hepsini dinle.

mustafatoker' Alıntı:
opian' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
opian' Alıntı:
ve

sayın hocam boşverin isteyen istediğini söyleyebilir. 2013te klavye başından atmak-tutmak kolay. lozanı sevr ile karşılaştırınca başarısı belli zaten. ayrıca tavizler var evet ama bu tavizleri 2000lerin kafasıyla yorumlayıp beğenmeyenlere soruyorum. sen yada senin favorin olan siyasi bu ülke için daha önemli ne yaptınız? atıp tutmak kolaysa siz alsaydınız musul-kerkükü 2003te amerika girdiğinde????

konuya dönersek te 5tl az bence 10 tl olsun en azından 40 yılda bir bir şeyde birinci olmuşuz bütün dünyada bari fark atıp yerimizi garantileyelim. :+1:

opian' Alıntı:
ve

Yeni Petrol yasasından bahsetmeyi unutmuşsun, yada görmezden gelmek işine gelmiş. Milli petrol şirketimiz Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı varken acaba neden yabancıların Türkiye topraklarında petrol çıkarması teşvik ediliyor. Acaba bu yasa ne zaman çıktı? Kim çıkardı?

Birde şuna bak haber7'nin yeni petrol yasasına yaptığı haber içerisinde "YABANCI" kelimesi daha geçmiyor, çok ilginç!
http://www.haber7.com/siyaset/haber/103 ... bul-edildi

Buda petrol mühendisleri odası basın açıklaması
http://pmo.org.tr/turk-petrol-kanunu-basin-aciklamasi/

Haberi birde başka kaynaktan oku
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22918729.asp

erhan bey, gelecek hakkında klavyede atıp tutanları anlarımda aynı şekilde geçmişi eleştirenlere bu tanımlama bana tuhaf geldi. sevr bence lozandan daha başarılıdır, bi dinle. çünkü sevr ölüdür zaten. ölü, uygulanamaz. uygulanamadı da. lozanda ise kendi rızamızla imza attık. vazgeçtik. kaybettik. buna kimse başarı demesin. ekip lozandan döndükten sonra günlerce hezimetin tartışmaları sürdü 1. mecliste. sonra bu muhalefetten meclis kapatıldı, çoğu kötü adam ilan edildi. ve ilan edenlerin ders kitaplarıyla büyümedik mi. eleştirmiş olan kötü adam mıdır ? eleştirdi diye asılması mı gerekir ? neden böyle oldu diyen adam vatanına karşı hıyanet içinde midir ? nereye elini atsan yanlış.
ne başarı veya yenilgi çok su götürür, kesin konuşmamak lazım, tarih belgelerle günden güne değişen bilimdir. söyleyebileceğim şeyler var fakat amacım siyaset olmadığı için 2. sorunuza değinmiyorum ve hiçbir siyasi oluşumu öven yeren bir kelime etmediğimi düşünüyorum.

the_korsan' Alıntı:
Burada, BBNet'te ne kadar da meraklıymışsınız beyler siyaset yapmaya, gidin kardeşim konu dışında tartışın ne diyorsanız orada söyleyin yada atılın siyasete oyumuzu size verelim ya hu..
Bu kadarda olsun ya hocam.Bence ortada siyaset falan yok.Burası forum.Kimse kimseyi kırmadıktan sonra gerisi önemli değil.Herşeyi susup seyretmekte iyi değil.

opian' Alıntı:
erhan bey, gelecek hakkında klavyede atıp tutanları anlarımda aynı şekilde geçmişi eleştirenlere bu tanımlama bana tuhaf geldi. sevr bence lozandan daha başarılıdır, bi dinle. çünkü sevr ölüdür zaten. ölü, uygulanamaz. uygulanamadı da. lozanda ise kendi rızamızla imza attık. vazgeçtik. kaybettik. buna kimse başarı demesin. ekip lozandan döndükten sonra günlerce hezimetin tartışmaları sürdü 1. mecliste. sonra bu muhalefetten meclis kapatıldı, çoğu kötü adam ilan edildi. ve ilan edenlerin ders kitaplarıyla büyümedik mi. eleştirmiş olan kötü adam mıdır ? eleştirdi diye asılması mı gerekir ? neden böyle oldu diyen adam vatanına karşı hıyanet içinde midir ? nereye elini atsan yanlış.
ne başarı veya yenilgi çok su götürür, kesin konuşmamak lazım, tarih belgelerle günden güne değişen bilimdir. söyleyebileceğim şeyler var fakat amacım siyaset olmadığı için 2. sorunuza değinmiyorum ve hiçbir siyasi oluşumu öven yeren bir kelime etmediğimi düşünüyorum.

öncelikle üslubunuz için teşekkür ederim sayın hocam. herkes eleştirilebir fakat genel olarak konuşacak olursak 1920nin şartlarını karşıdaki ülke sayısını yıllardır hem iç hem dış savaş yaşayan ülkenin, insanların yorgunluğunu, ekonomiyi ve o zamanki bilemeyeceğimiz değişkenleri düşünürsek bence tavizleri olan fakat yine büyük bir başarıdır bunu beğenmeyenlerin samimiyetinden şüphe duyarım ve sorarım sen yada senin kendine iyi bir lider olarak gördüğün kişi daha iyisini yapabildimi diye?

ne demek ben teşekkür ederim.
benim şüphe duyduğum konular da farklı.
savaştan galip çıkan biziz, yenilen yunan, a aa topraklarını artıran da yunan. bu işte bir terslik var.
adanın adı aklımda değil, çanakkale boğazının dibinde durumunun görüşülmesi unutulmuş ada var. ben bu samimiyetten şüphe duyarım arkadaş.
mısır özel anlaşmalarla osmanlı vilayeti ve hak talep etmek, ayak diremek bir yana bir yana, bizim görüşmeci zaten 1914(tam tarih aklımda değil) 'ten beri bizim değil diyor ve mısır güle güle.
araştırırsanız daha gider bu hezimet.. bunlar şu an benim aklıma gelenler.
resmi tarihin tek harfine güvenim kalmadı benim.

Depoyu fulluyorum, 11-12 TL tutuyor . Bir de üstüne 2 kutu mendil veriyorlar.
Peşin vergi tahsili demek benzin zamları.
Arabistan gibi Türkiye'nin her yerinden petrol fışkırsa ne olur benzin fiyatları çok merak ediyorum.
Bu arada Avrupa'da da benzin ucuz değil, son anda Hollandayı geçerek şampiyonluğumuzu ilan ettik.

Türkiye benzin fiyatında Avrupa ortalamasının 50 cent üzerine çıktı. Avrupa’da en pahalı benzini litresine 1,797 Euro ödeyen Hollandalılar kullanırken Türkiye’de fiyatlar bu ülkeye 20 cent fark atarak 2 Euro’ya yükseldi. Benzini en pahalı kullanan ülke olmaktan çıkmak için vergilerin düşürülmesi gerektiği dile getiriliyor.

Son günlerde akaryakıta peş peşe gelen zamlarla 1 litre benzinin fiyatı 2 Euro’ya (5 TL), 1 litre motorin ise 1,71 Euro’ya (4,29 TL) çıktı. Avrupa Birliği’ne (AB) üye 27 ülkede benzinin ortalama fiyatı 1,483 Euro iken motorininki 1,385 Euro. Son zamlarda Türkiye, AB ülkeleri ortalamasına benzinin litresinde 50 cent, motorinde ise 33 cent fark attı. Avrupa’da en pahalı benzini litresine 1,797 Euro ödeyen Hollandalı kullanırken, Türkiye 2 Euro’luk fiyatla Hollanda’nın 20 cent üzerine çıktı.

bence 10 TL olmalı!... (5 TL'de durmamalı!)
sonuçta %65'i vergi.
sokağa mı atıyoruz... daha ne!...
gerçi 300 bin TL'lik arabaya binen de 3 bin TL'lik arabaya binen de aynı oranda ödüyor vergiyi ama,
o da kaderin bi cilvesi olsa gerek.
dışarıya da 1.60 TL'den satıyormuşuz ya... o da bizden olsun hadi!...
teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
pardon "fiyat güncelleme"lerini diyecektim!

uçak yakıtı kullanalım!!!!

uçak yakıtı vergisiz satılıyor. jet yakıtı ÖTV'siz yaklaşık 1.60 TL.
http://ekonomi.haberturk.com/airport/ha ... it-vurgunu

ayrıca uçağın ötv'si de %0,5.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19229032.asp
her-telden-f29/benzin-zamlarini-elestirmeyelim-t83607.html

HAVA YOLU HALKIN YOLU OLDU!...

HAYALDİ GERÇEK OLDU!...
http://www.youtube.com/watch?v=UIfNOuV-sPI

164974_221596184657645_1012402005_n.jpg

5tl oluşu artık acitmiyor değil mi? Alıştık yani 5'e!

Geri