Benq projeksiyon ayarı

Kodla Büyü

gny53

Üye
Arkadaşlar projeksiyonu tavana taktığımızda görüntü ters oluyor ya onu nasıl düzeltebiliriz? Teşekkürler

Ekran kartı ayarlarını karıştır biraz. Benim Ati ekran kartında Altgr+Yön tuşları ile ekranı çevirebiliyorum

Menüye bas üstten 4. sekmeye gel orada yansıtma menüsü var oradan ayarlıyosun kardeş

Projeksiyon makinasının üstünde ayarları var,ordan ayarlama yapabilirsiniz,eğer dil sorunu varsa dili türkçe olarak da ayarlayabilirsiniz?

ekteki resimde tavan ayarının nasıl yapılacağı mevcuttur hocam.kolay gelsin.4 yıl sonra cevap verende bir ben varımdır herhalde...ama illaki bir arkadaşımızın işine yarar.

Ekli dosyalar

• benq projeksiyon ayarı.png
    benq projeksiyon ayarı.png
    127.7 KB · Görüntüleme: 6,072
bu sorunla ilk karşılaştığımda ne zorlanmıştım şu an hatırlamıyorum ama okulda önemli günlerin biri için bir sunu yapmamı istemişlerdi projeksiyonu falan kurdum fakat bir sorun oldu çalışmadı elde de başka projeksiyon makinesi yok bende bölümde tavana asılı olanı söküp getirdim tabi tavanda iken normal gösterdiği için ben onu toplantı odasına alınca masaya koydum zaten program gecikmiş millet beni bekliyor bir çalıştırdım görüntü ters allah allah ne yapcağım ugraş ugraş kızarmaya başladım tabi derken buldum menü ayarlarından halletmiştim ne günlerdi bee hey gidi günler hey :++:

elrond' Alıntı:
masaya ters koysaydın ya hocam :puhaha:

bunu benim eski okulumdaki hizmetli yapıyordu :D Ayarları elletmiyordu iş uzamasın diye :D "Pratik zeka(!)" ürünü olarak direk projeksiyonları masaya tersten koyuyordu.

benim de benq projeksyonumla sorunum var, hem projeksiyona hem de monitore aynı anda goruntu veremiorum bi turlu, sınıf kuruldugunda oyle bi sorunum yoktu ama bilgisayar cokunce format attım, o zamandan beri bu sorunla ugrasıorum:( monitoru kullanacagımda monitorun kablosunu, projeksiyonu kullancagımda oteki kabloyu takıyorum, ama cok sinir bozucu olmaya basladı. bilgisi olan var mı arkadaslar ne yapabilirim?

ekran kartı ayarlarından clone seçeneğini seçeceksin hocam...seninki büyük ihtimalle single dır.yani tek monitörü görüyordur.ekran kartının ayarlarına gir sistem tepsisinde vardır simgesi, oradan görüntü ayarlarıyla oyna clone yazısını gördün mü seç onu ve uygula sorunun düzelir.

cevabınız icin tesekkur ederim hocam. evet cok kurcaladıgım için o secenegi gordum, hem projeksiyonu hem de monitoru baglıyorum ama klon sekmesine tıkladıgım zaman tek ekran gosteriyor, onu secip tamamlaya tıkladıgım zaman da hicbi sey olmuyor

diğer bir seçenek erkan kartınızın driverını değiştirin hocam...eskiyle yenileyin...yeniyse eski sürümünü kurun...ama mutlaka clone seçeneğini seçin...çünkü başka türlü görüntüyü aktaramazsınız...ekranın kararması ekran kartının driverı ile ilgili.

sorun cozuldu, ilgilenen arkadaslara tesekkur ederim. lazım olabilir diye nasıl cozdugumu de yazıorum: oncelikle ati catalyst yazılımı guncelledim. programın arayuzu eskisinden cok farklı, kolnlama diye bi secenek yok, bunun yerine dublicate kelimesini tercih etmişler. ozetlersem;
1. Desktop management sekmesine tıkladım
2. change to dublicated
3. convert your extenden desktop to dublicate the main display secenegine tıklayınca sorunum cozulmus oldu. umarım faydalı olmustur:)

geçmiş olsun hocam....sorun tahmin ettiğim gibi driverdaymış...

Geri