Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ben Yorum Yapmıyorum.Buyurun yorumu siz yapın...PKK Mezarı

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında CİVAN tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. CİVAN

  CİVAN Site Gezgini

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  63
  Beğeni:
  0
 2. aruda

  aruda Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Mart 2007
  Mesajlar:
  143
  Beğeni:
  0
  Bunların hepsi şerefsiz,hain...
   
 3. ramconet

  ramconet Site Gezgini

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  47
  Beğeni:
  0
  2006 diyarbakırdaydım. Kulpta 14 terörist öldürüldü. ve bu şerefsizler belediyenin araçlarıyla hainlere tören yapmak istedi. Olaylar büyüdü hemen sarıldıkları şey masum vatandaş ve küçük çocuklardı. Belediye çalışanlarının lojistik destek sağladıklarını çok izledik.
  Dağdakiler terörist de bunlar değil mi?
   
 4. ataaka

  ataaka Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2007
  Mesajlar:
  174
  Beğeni:
  2
  Şerefsizler. Birgün gelecek dayandığınız Amerika buralardan çekip gidecek. O zaman yalvaracaksınız bize... Ne olur bizi içinize alın diye. Ama vakit geçmiş olacak.
  Kahrolsun PKK. Kahrolsun PKK'yı cesaretlendirenlere...
  Ne Mutlu Türküm Diyene...
   
 5. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  90 lı yıllarda bayrağı diken komutanlarımız zorunlu emekli edilmiş durumda şu anda. Örnek Osman PAMUKOĞLU. Gerçekten mükemmel bir komutan...
  "Tümgeneral Osman Pamukoğlu neden emekli edildi?
  "….. Derecik karakolu'nda bir gece karyolada uyuklamaya çalışırken başıma doğru büyük bir kan basıncı hissettim. O güne kadar hayatımda ne iğne bilirim, ne ilaç, ne hastalık. Ayağa kalkıp duvara tutunarak kendimi yandaki uyduruk tuvalete zor attım. Yüzümü yıkadım, geçer gibi oldu. Sabah bir baktım ki alt ve üst çenelerimdeki sapasağlam dişler sallanıyor. ‘İdare edeyim’ diyorum ama konuşmada zorlanıyorum, kahvaltıya indik. Kimse fark etmeden önümdeki tuzluğu bir peçetenin içine boşaltıp cebime koydum. Şemdinli'ye gitsem dişçi bulurum ama, ayrılacak saniyem yok. Hemen yukarı çıkıp lavabo aynasının karşısında sallanan iki dişi elimle tutup çıkarttım. Alt çenedekileri tuttum, bir türlü çıkmıyorlar. Sen misin çıkmayan? Komando bıçağımı baldıra bağlayan ipi çıkarttım, kalın geldi. Kafaya koymuşum, o iş bitecek. İpi ortasından keserek incelttim. Dişlere sıkıca bağlayıp hızla çektim, lavabo kan içinde kaldı. Peçeteye boşattığım tuzu, kanayan yaralara bastım.Yıkadım yine bastım. Sonra birkaç sigarayı parçalayıp tütünleri yerleştirdim ve masaya döndüm."
   
 6. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Emekli Tümgeneral Pamukoğlu’nun bu kişisel öyküsü aslında kişiliği ile ilgili olduğu kadar komutanlığı ile ilgili olarak da ipucu veriyor.

  Popüler Paşa!

  Ard arda gelen terörist saldırılardan sonra kuşkusuz medyada görüşlerine en çok yer verilen ve yine tartışmasız biçimde en çok ilgi gören kişi emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu. Ancak bu durumdan çok memnun olmayanlar da var.

  Dağlıca’da yaşanan terörist saldırının olduğu gün, Türkiye’de bir çok televizyon kuruluşu ulaşabildiği hemen tüm uzmanları yayınlarına konuk etti. Bunlardan biri de Osman Pamukoğlu’ydu.
   
 7. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Özellikle SkyTürk’te kendisi ile birlikte “Kan Uykusu” serisini hazırladığı Serdar Akinan ile birlikte yürüttüğü program, tam da operasyonun devam etttiği, bölgeden sağlıklı haberlerin gelmediği, hükümetin ve Genelkurmay’ın da yeni yeni kamuoyu ile bilgi paylaşmaya başladığı saatlere denk düştü.

  Durum böyle olunca Pamukoğlu paşa, zaten içinden geldiği ve bizzat ayak basarak gezdiği, karış karış bildiği bu coğrafya ve yine aynı bölgeden gelen askeri tecrübesini kullanarak sanki operasyonu yönetiyormuş denli önemli açıklama ve analizlerde bulundu.

  Bulunda ama hükümet tarafından-isim vermeden de olsa-oldukça sert reaksiyon gördü. Önce Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, ardından da bizzat Başbakan birden çok kez bu tür yayınların doğru olmadığını, “uzmanlığı kendinden menkul uzmanlar” serzenişini de kullanarak hem medyaya hem de bu uzmanlara kaş çattı.
   
 8. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Bu eleştiri doğru veya yanlış tartışılır ama o sırada kamuoyu çoktan Pamukoğlu’na kilitlenmişti ve bu kadar başarılı bir askerin nasıl olup da emekli edildiği konusunda da merak sahibi olmuştu.

  Nitekim ATV’deki “Siyaset Meydanı”nda ve daha bir çok kanalda bu soru gündeme geldi. Hatta sorular “emekliliğinizde gizli bir durum olduğunu düşünüyor musunuz”a kadar vardı.

  Pamukoğlu ise bu soruları açık biçimde yanıtlamadı. "Bir duyum ve spekülasyonlara bakarak, benim kulağıma şu veya bu geldi diyerek bilmediğim bir konu hakkında yorum yapamam” diyerek kestirip attı.

  Pamukoğlu fenomeni hem konjonktür hem de seri belgesellerle kamuoyuna yansımış bir akım olmakla birlikte, aslında çok uzun zamandır internt sitelerinde “fan”ları oluşmuş bir mesele.
   
 9. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Bu sitelerde ve forumlarda Pamukoğlu paşa gerçekten de “efsane komutan” ünvanını çoktan kazanmış bulunuyor. Ve yine bir çok kişi paşanın emeklilik öyküsünün arkasını sorguluyor.

  Bu sorgulamanın ana ayağı ve nedeni ise Pamukoğlu’nun askeri kariyeri. Çünkü Yüksek Askeri Şura, subayların terfilerinde önce ve öncelikle bu sicillerine bakıyor. Ve Pamukoğlu’nun sicili “emeklilik” için pek uygun gelmiyor kimseye.
   
 10. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Bu nasıl sicil?

  Osman Pamukoğlu’nun klasik ve ansiklopedik biyografisi şu; “1947 yılında Sinop'un Gerze ilçesinde doğmuştur. Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi, Kara Harp Okulu, Piyade Okulu, Kara Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Milli Güvenlik Akademisi'nde öğrenim yapmıştır.11 yaşından itibaren 43 yıl üniforma giymiştir. On yıl piyade subayı, 16 yıl kurmay subay olarak, kıta komutanlıkları ve karargah subaylığı görevlerinde bulunmuştur.1993'de Tuğgeneralliğe terfi etmiş,1997'de Tümgeneralliğe yükselmiştir. 2002'de Tümgenerallikten emekli olmuştur.1990-1992'de Edirne-Uzunköprü'de 42'nci Piyade Alay Komutanlığı,1993-1995'de Hakkari'de Dağ ve Komando Tugayı ve Güvenlik Komutanlığı,1998-2000'de Kıbrıs'ta 28'nci Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı, 2000-2001'de İstanbul'da Piyade Okul Komutanlığı vazifelerini yapmıştır. Osman Pamukoğlu; 1. Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, 2 kez Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı ve 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almıştır.”
   
 11. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Tabii oldukça resmi bir biyografi. Önemli ayrıntılar yok. Örnekleyelim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almış başka bir komutan bulunmuyor. Hatta bir subayın bu onuru tüm hayatı boyunca ancak 3 kez yaşayabileceği söyleniyor.

  Bu vaka o subayın çok yüksek “sevk ve idare” kabiliyetine sahip olduğunun bir göstergesi.

  Bu şaşırtıcı ama yine de küçük bir örnek. Benzerine çok nadir rastlanan bir başka örnek, Pamukoğlu’nun daha Albay rütbesindeyken Tugay Komutanlığı’na getirilmiş olması. Bu şu demek; daha ortada Şura yokken general olacağı belli anlamına geliyor.

  Tabi bunlar bile TSK’da son derece önemli ve yüksek bir makam Korgenerallik rütbesi için yeterli olmayabilir. Zira bu başarılar dönemsel olabileceği gibi, bir subayın askeri geçmişinin de çok önemi var.
   
 12. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Fakat burada da bir problem-bilindiği kadarı ile-gözükmüyor. Pamoğlu Yüzbaşı rütbesindeyken de 1. sırada olan, generalliğe giden yolda ana geçit olan kurmaylık sınıfında 86 kişi içinde “üstün sicille” mezun olan sadece 5 kişiden biri ve bu 5 kişi içinde de birinci sırada bulunan bir subay.

  Nihayet Kurmay Albay rütbesinden generalliği ilk açıklanan subay da Pamukoğlu. İşte tüm bu kariyer ve askeri başarılar Pamuoğlu’nun bir üst rütbeye terfisine yetmemiş ve emekli edilmiş.

  Yüksek Askeri Şura kararları Anayasa’da tanımlalan biçimde oluşan ve devamında hukuksal yolu kapalı olan bir süreç. Esasında böyle olması da mantıklı. Çünkü askeri disiplin mimarisi ve emir-komuta zinciri böyle olabilir.

  Zaten kamuoyunun merak ettiği de tam olarak bu değil. Merak konusu olan Pamukoğlu’nun neden emekli edildiği. Bu sorunun tam bir yanıtı yok. Ama ipuçları mevcut.
   
 13. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Bunlardan biri zamanın Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş’le yaşadığı söylenen anlaşmazlıklar. Bunların da ne olduğu bilinmiyor. Aslında bilinmesi de çok gerekmiyor.

  Çünkü Güreş o sırada TSK’nın komutanı ve onun emirleri geçerli. Pamukoğlu’na düşense bu emirle uymak. Zaten bu iddianın bir de çürük tarafı var. Osman Paşa Güneydoğu’da Tugay Komutanı olduğu zaman hala Albay rütbesinde idi ve Doğan Güreş tarafından özel olarak seçilip gönderilmişti.

  Öte yandan bir başka spekülasyon konusu ise zamanın Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel ile ilgili.

  Cumhurbaşkanı Demirel’in, İran sınırlarını da zorlayan, terör kampı çevrildiği ve 1 saat sürecek çatışma ile terör örgütünün çok ciddi bir darbe olacağı başlamış bir operasyonu, "iran ile iliskilerimize zarar verir" gerekçesiyle iptal etmesiyle başlayan ve daha sonrasında saldırıya uğrayan bir askeri karakolu ziyareti sırasında Demirel ile Pamukoğlu arasında dialoğun emeklilikte payı olduğu iddiasıdır.
   
 14. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  509
  Beğeni:
  10
  Evet arkadaşlar görüyorsunuz ki böyle bir paşamızı kuvvet komutanı yapmadan emekli etmişler acaba neden?
   
 15. aslicakir

  aslicakir Site Gezgini

  Kayıt:
  24 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  92
  Beğeni:
  0
  Kan Uykusu belgeseliyle ilgili daha önce mesaj atmıştım, o belgeseli izlerseniz Osman Pamukoğlu' nun neler yaptığını görebilirsiniz.

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f7manYK8mWE[/youtube]
   
 16. zorba

  zorba Site Gezgini

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  95
  Beğeni:
  0
 17. oncu

  oncu Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  23
  Beğeni:
  0
  ıraka girmek için bush dan izin almaya giden , maalesef iktidara gelme nedeni olanlara borcunu ödeme çabası (ABD,AB,Tüm komşularımız ve en çok oyu aldığı Güney doğu anadolu insanı) ve bu sırada kendi ülkesini satan bir insan tarafından yönetilmesi ne acıdır bilseniz
   
 18. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.448
  Beğeni:
  177
  bu nu yerle bir etmeyen hükümete laf demeli ayıp bekardeşim ayıp
   
 19. besi_gok

  besi_gok Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  13
  Beğeni:
  0
  KAHROLSUN PKK
   
 20. beklet

  beklet Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  41
  Beğeni:
  0

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal