Ben lafa degil icraata bakarim!!!

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Gecen bi cikiyim disari hem de su bu zamana kadar hic gormedigimiz o cok methedilen duble yollarda bi geziyim dedim. Yola cikmadan once de depoyu fulleyim diye akaryakit istasyonuna girdim. Heryer akaryakit istasyonu olmus renkli renkli civil civil. Mavi rengi severim rengi mavi olana daldim. Fulle dedim pompaciya soyle bi bakti anlam veremedim. Neyse odeme yapmaya gittim. Bilgisayardan bakti 250 lira dedi. Karti cikarip uzatirken elim ayagim bosaldi. Ne o abi rengin atti birden dedi kasadaki. Koymaz bize sen isine bak dedim. Cikarken de promosyon urun istedim hemen verdiler vermezler mi bulmuslar yagli musteriyi. Velhasil benzin olmus 5.20 lira. Yalniz kendimi godaman hissetmedim degil trinko verdim parayi. Allah boyle hissettirenlerden razi olsun. Ben lafa degil insani zengin hissettirene bakarim. Ben lafa degil icraata bakarim!!!

Ne demek istediğini tam anlamak için ikinci defa okumak zorunda kaldım. Ondan da bir şey anlamadım. Bir de; iki kelimenin biri hatalı yazılmış. İmladan bahsetmiyorum bile. Konuyu ne amaçla açıp ne yazmak istedin bilmiyorum ama "Bir lafa bakarım laf mı diye .." şeklinde bir deyiş aklıma geliveriyor.

tarolikpak' Alıntı:
Ne demek istediğini tam anlamak için ikinci defa okumak zorunda kaldım. Ondan da bir şey anlamadım. Bir de; iki kelimenin biri hatalı yazılmış. İmladan bahsetmiyorum bile. Konuyu ne amaçla açıp ne yazmak istedin bilmiyorum ama "Bir lafa bakarım laf mı diye .." şeklinde bir deyiş aklıma geliveriyor.
Valla akıl varmı da sen de aklına deyiş geliyo birader. Sen imla hatasını falan geç. İroniyi anlayamıyosan git kumda oyna. İki kere değil yüz kere de okusan anlamazsın sen zaten.

Biz de bunu anlayabilecek görebilecek kapasitede olanlara yazdık sana ağır gelmiş olabilir. Sen yorma leblebi kadar beynini bu işlerle işine bak.

Bi de bu yazdığım şey de sana giren çıkan ne oldu da hakaret içeren cümleler kullanıyosun bana bunun cevabını ver.

tarolikpak' Alıntı:

adam kompozisyon yazmıyor sende not veremeyeceğine göre manaya bakacaksın manayı anlamadıysan kompozisyona bakman bile yersiz. zorlama olmuş yazınız zorunuza giden şeyi açıkça yazabilseydin

Önceki gün öğle saatleri… NTV spikeri Erhan Ertürk, polisin attığı gaz fişeğiyle ölen Berkin Elvan’a ilişkin yabancı basında çıkan haberleri özetleyerek okuyor. Gazetelerden biri Berkin’in annesi Gülsüm Elvan’ın sözlerine yer vermiş. Erhan Ertürk, daha önce okuma fırsatı bulamadığı anlaşılan haberi okumaya başlıyor;

“Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, benim oğlumu Allah almadı….”
Erhan Ertürk cümlenin burasında aniden duruyor. Bir süre tereddüt ettikten sonra cümlenin devamını getirmeden bir başka gazeteye geçiyor. Erhan Ertürk’ün okuyamadığı cümlenin devamı şöyle;
“…Tayyip Erdoğan aldı.”

Özgür basın, şüphesiz iyi ya da kötü olabilir. Ancak özgürlük olmadan basın kesinlikle kötülükten başka bir şey olmayacaktır.
Albert Camus

http://www.ilk-kursun.com/haber/173307

toker42' Alıntı:
tarolikpak' Alıntı:

adam kompozisyon yazmıyor sende not veremeyeceğine göre manaya bakacaksın manayı anlamadıysan kompozisyona bakman bile yersiz. zorlama olmuş yazınız zorunuza giden şeyi açıkça yazabilseydin
Yani hocam demek istedigim buydu. Zaten belirttim anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az. Adam gitmis kelimelerin yapisina devrik cümlelere takilmis bi de ustune gelmis bizim adamligimiza laf etmis.

Son olarak bu anlayamayan arkadasa vatandaslik gorevimi yerine getirip cok sade bi sekilde anlatmak istiyorum. Arkadas benzin bizim buralarda 5.20 lira. Litresi 5.20 lira yani litreyi bilirsin heralde. Araba 50 litreye yakin benzin alir full depo. 50 ile 5.20yi carp sen bu islemi yapamayabilirsin ben sana söyliyim 250 lira civari yapar. Simdi anladin mi?

arkadaş hep 50 tl lik alanlardan herhalde :mrgreen: hesap yapmayalı çok olmuş

özel okullara öğrenci başı 3bin tl destek vercekmiş, bu maliyeti hesaplamak ömür alır.
devlet okullarına değil öğrenci başı, aylık 3bin verse bi sorun kalmaz! müdürü, öğretmeni... dilenci yaptılar.

Geri