Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Belletmenlik ile İlgili Sorun?

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında Caterpillar tarafından paylaşıldı.


  1. Caterpillar

    Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    10 Ocak 2012
    Mesajlar:
    3.651
    Beğeni:
    52
    Arkadaşlar kadrom ortaokulda fakat yatılı bir liseye BTR olarak görevlendirildim, sorun şu;

    Ben nöbet tutmak için dilekçe vermek istedim ama müdür yardımcısı biz kendi içimizde belleticilik görevini hallediyoruz dedi kabul etmedi.Biraz da zoruma gitti açıkcası.
    Kadrom o okulda değil ama BTR olarak görevim orda normalde banada nöbet yazmaları gerek miyor mu?
     
  2. ucamus

    ucamus Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    18 Kasım 2010
    Mesajlar:
    1.428
    Beğeni:
    45
    hocam tamamen lisenin idaresine bağlı sana belleticilik yazmayabilir bundaki sorun nedir?
     
  3. mevzuat

    mevzuat Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    12 Ekim 2015
    Mesajlar:
    632
    Beğeni:
    27
    http://mevzuat.meb.gov.tr/html/82.html

    MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL PANSİYONLARI YÖNETMELİĞİ

    Madde 10- (Değişik birinci fıkra: 25.7.2001/24473 RG) Yatılı ve pansiyonlu okullarda; öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim, öğretim, etüd çalışmaları ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde belletici görevlendirilir. Belleticiler, okulda görevli öğretmenlerden, yeterli sayıda öğretmen olmaması halinde aynı yerleşim yerindeki diğer eğitim kurumlarında görevli öğretmenler arasından istekli olanlara öncelik verilerek okul müdürünün teklifi ve milli eğitim müdürünün onayı ile görevlendirilir.


    Norm kadrosu o kulda bulunan öğretmenler deseydi "müdür" haklı olurdu ama yine her zamanki gibi haksız bir idareci ile karşı karşıyayız. Dilekçe ile okula başvurun. Yukarıdaki maddeyide ekleyin. Aşağıdaki haberde bahsedilen genelgeyi de ekleyebilirsiniz.

    http://www.memurlar.net/haber/334645/
     
  4. Caterpillar

    Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    10 Ocak 2012
    Mesajlar:
    3.651
    Beğeni:
    52
    Belletici öğretmen ihtiyacı;
    a) Öncelikle aynı okulda görevli istekli öğretmenler arasından,
    b) Okulda istekli öğretmen bulunmaması durumunda aynı yerleşim birimindeki diğer eğitim kurumlarında görevli istekli öğretmenler arasından,
    c) Her iki durumda da yeterli sayıda istekli öğretmenin bulunmaması hâlinde aynı okulda görevli, durumu uygun öğretmenler arasından,
    kur’a ile yeterli sayıda görevlendirme yapılarak karşılanır.

    ilk maddeye istinaden nöbet görevi istedim hocam, ben o okulda görevli değil miyim?
     
  5. Caterpillar

    Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    10 Ocak 2012
    Mesajlar:
    3.651
    Beğeni:
    52
    aynı düşüncedeyiz hocam
     
  6. Caterpillar

    Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    10 Ocak 2012
    Mesajlar:
    3.651
    Beğeni:
    52
    ayrıca paylaştığınız yönetmelik yeniyse Rehber öğretmenin belleticilik yapmaması lazım? ama o okulda rehberlikçi de nöbet tutuyor

    3- Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği n 55 inci maddesi; "Eğitim-öğretim kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışma servislerinde görevli psikolojik danışmanlara yönetim, büro işlerinde, ders, nöbet ve sınav gibi rehberlik ve psikolojik danışmadaki hizmet alanlarıyla ilişkisiz konularda görev verilemez..." hükmü gereğince rehber öğretmenlere belleticilik görevi verilmeyecektir.

    değişiklilik yapılmış

    MADDE 41 – Aynı Yönetmeliğin 92 nci maddesine aşağıdaki üçüncü fıkra eklenmiştir.

    “(3) İstemeleri hâlinde, asker öğretmen ve rehber öğretmenler belletici öğretmen olarak görev alabilirler.”
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal