Beceri Eğitimi Başlıyor mu?

Kodla Büyü

bas_kan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 21 Eylül itibariyle 12.sınıflar işletmelerde beceri eğitimi başlıyor mu?

Arkadaşlar 21 Eylül itibariyle 12.sınıflar işletmelerde beceri eğitimi başlıyor mu?

Eğer ki 15.08.2020 de çıkan resmi yazıdan sonra yeni bir yazı gelmediyse İME başlıyor hocam. Yazıyı ekledim madde 7 de yazıyor 21 Eylülde başlıyor diye.

Ekli dosyalar

• 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı ÇALIŞMA TAKVİMİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR.pdf
    157 KB · Görüntüleme: 73
BUnun için yazı bekleniyor diyorlar ama ne olur kimse bilmiyor. Cuma'ya kadar yeni yazı gelirse bakılır. Yoksa pazartesiden itibaren İME başlayacak.

Bugün bizim müdür yardımcısı bir ses kaydı gönderdi. Ses kaydındaki kişi ime nin 21 eylülde başlayacağının daha önceki takvimde ilan edildiğini fakat yeni bir takvim açıklandığını bu takvime göre de ime nin ne zaman başlayacağının bakanlıkça belirtilmediğini ifade ederek, 21 eylül itibariyle ime nin veya stajın başlatılması noktasında bir çalışma yapmayın diyordu.

Manisa valiliği açıklama yapmış. Yüzyüze eğitim başlayana kadar beceri eğitimi yok diye.
IMG-20200916-WA0002.jpg

Bugün bizim müdür yardımcısı bir ses kaydı gönderdi. Ses kaydındaki kişi ime nin 21 eylülde başlayacağının daha önceki takvimde ilan edildiğini fakat yeni bir takvim açıklandığını bu takvime göre de ime nin ne zaman başlayacağının bakanlıkça belirtilmediğini ifade ederek, 21 eylül itibariyle ime nin veya stajın başlatılması noktasında bir çalışma yapmayın diyordu.
Hocam bir yazı ile bu durumu netlestirseler çok iyi olur. Herkes beklemede ve pazartesiye bir kaç gün kaldı.

Bir kaç gün içinde resmî yazı gelir. Hatta konusu da tereddüt edilen hususlar şeklinde olur.

"Bakan SELÇUK önümüzdeki günlerde çok kısa süre içinde bu konuda bizden açıklama beklesinler dedi. Meslek liselerinde eğitimler konusunda İl müdürleri, okul müdürleri, valilikler ile süreli istişareler yaptıklarını söyledi.
Yinemeslek liselerinde işletmelerde staj eğitimleri konusunda da sıkıntılar olduğun ubaız işletmelerin staj yaptırmak istemediğin, bazılarında il hıfzıssıhha kurumlarının staj ı yasaklayan kararları olduklarını söyledi"
https://www.mebpersonel.com/meb/mes...la-bekledigi-aciklama-geldi-staj-h245262.html

Meslek Liselerinde Uygulamalı Dersler Nasıl Olacak ?

Ziya Hoca Uzaktan eğitim sürecinde Meslek liselerinde uygulamalı eğitimlerin aksamaması gerektiğini, onların uygulamalı olarak yapmalarının önemli olduğunu söyledi. Bu konuda da küçük gruplar halinde okulda uygulamalı çalışmalar yapmaları için çocukları okullara çağıracaklarını açıkladı.

Bakan SELÇUK önümüzdeki günlerde çok kısa süre içinde bu konuda bizden açıklama beklesinler dedi.
Meslek liselerinde eğitimler konusunda İl müdürleri, okul müdürleri, valilikler ile süreli istişareler yaptıklarını söyledi.
Yinemeslek liselerinde işletmelerde staj eğitimleri konusunda da sıkıntılar olduğun ubaız işletmelerin staj yaptırmak istemediğin, bazılarında il hıfzıssıhha kurumlarının staj ı yasaklayan kararları olduklarını söyledi.

Tüm bunalrın hepsini birlikte değerlendirerek önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacaklarını söyledi.

Işletmeler için bakanlıktan haber gelene kadar başlama ve sigorta işlemleri bekletilecek diye mesaj geldi.

Bu bakanlıkta hiç işten anlayan, sahayı takip eden birisi yok mu? 21'i geldi hala bir yazı gönderemediler. Bu kadar zor mu yani? Ülkenin yarısı başlatacak yarısı başlatmayacak. Bu nasıl iş?

Yazı çıkmasa da bu dediğim mesaja istinaden beklenecek . Tüm illere bu mesaj yollandı.

İkinci bir bilgiye kadar işlemleri durdurun bilgisi geldi dün itibaryle...

Muhtemelen yüz yüze eğitim başlayınca öğrenci işletmelere gidecek diye yazı gelecek deniliyor.

Beklenen yazı

Ekli dosyalar

• ABAD9708-F11A-4C44-A654-ED28145DC377.jpeg
    ABAD9708-F11A-4C44-A654-ED28145DC377.jpeg
    122.7 KB · Görüntüleme: 120
Bu saatten sonra sendikaların öğretmenlerin ders görevlerini yerine getirmiş sayması için bastırması gerekir.
Şu saatten sonra biz öğretmenler mağdur olacağız...

Geri