BBNet yeni etkinliği (Fikir halinde)

Kodla Büyü

Niyazi SARAL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni bir etkinlik daha yapsak diyorum. Örneğin bizim "Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Programı" tarzı öğrencilerinize bir sınav. Sınavda başarılı olan tüm öğrencilere sertifika, en yüksek başarı elde eden (her öğretmenden en az 10 öğrenci) sınıfın öğrencilerinin hepsine tornavida seti ve sınıf öğretmenine bizim bulut bilişim ürünümüz (http://market.cizgi.com.tr/product/educ ... -CloudCopy), posterler, "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 2" kitabı..vs.

Bilmiyorum ilgi çeker mi? Hasari Hocam olur dedi de ben tereddütteyim.

Ekli dosyalar

• Bilgisayar_Ogrenmenin_Kisayolu2_DVD.jpg
    Bilgisayar_Ogrenmenin_Kisayolu2_DVD.jpg
    380.4 KB · Görüntüleme: 2,117
  • Tagem_banner1.jpg
    Tagem_banner1.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 2,113
  • dhaber.jpg
    dhaber.jpg
    56.5 KB · Görüntüleme: 2,113
hangi konular olacak, hangi sınıf düzeyindeki öğrencileri yarışmaya sokabileceğiz, daha detay verilirse iyi olabilir, teşvik olur öğrencilere

Yapılabilir hocam :+1:
Öğrencilere sertifika verilecek mi ?
Bir de sınavda hangi konular olacak? Benim 7 sınıfım var sertifika almak isteyenleri mi yoksa hepsini mi sınav yapayım lisede görev yapıyorum

Güzel ve teşvik edici bir uygulama olur bence. Ama arkadaşların dediği gibi konular seviyeler belli olmalı. Ortaokullar ve liseler katılabilmeli. Ortaokullarda kendi aralarında 4 seviye şeklinde olabilir.

evet biraz daha detaylar şekillenirse bende öğrencilerimi bu etkinliğe sokmak isterim.. :+1:

Süper takip. Konulara göre 6. Sınıflarım katılabilir 5 te ve 6 da gördükleri konulardan.

Güzel bir etkinlik olacaktır.

Çizgi tagem'in eba bağlantı durumu nedir?portaller kısmında göremedim. Yer almasının iyi olacağını düşünüyorum

Sent from my iPad

Hocam iyi çalışmalar bu etkinlikte öğrencilerin kayıtları esnasında okul , öğretmen vs nasıl olacak...bilgi verirseniz hemen biz kayıtlara, derslere başlayalım...

Hocam önceki en güzel bilişim sınıfı etkinliği gerçekten çok etkiliydi,en azından benim için... arkadaşların yaptığı bi çok etkinliği ben de sınıfıma uygulamayı düşünüyorum. :+1: :+1: :+1: :+1: Tekrar en güzel bilişim sınıfı etkinliği hazırlarsanız da katılmak isterim.Tarihi ve seviyeyi belirlerseniz biz de yarışma için öğrencilerimizi yönlendirebiliriz,öğrencilerimiz için de güzel bir etkinlik olur

En güzel sınıf etkinliğinden hediyelerimizi aldık teşekkürler niyazi beye ve hasari hocama. Bizde alışkanlık yapacak gibi her etkinliğe varız :)

Hocam çok güzel bir düşünce, teşekkür ederim, zira bizi bizden fazla düşünüyorsunuz..

Bu sistemi EBA ya entegre edebilme olasılığı nedir acaba?
Öğrenciler EBA portalinden girseler, seviyelerini, kaldıkları yerleri .. buradan takip etseler..
Tekrar tekrar efor sarfetmemek için, bir öğrenci bu sertifikayı hak etmişse EBA da kayıtlı dursa...

Öğrencilerimin tamamına code.org u bitirtmek üzereyim.. Daha 5.6. sınıf öğrenciler, kodlama dersi geldiğinde büyük ihtimalle aynı şeyleri tekrar tekrar görecekler ileri kademelerde..

Sizin önerdiğiniz eğitimde de boşa kürek çekmemek için, merkezi takibin çok önemli olduğunu düşünüyorum kıymetli hocam..

Geri