Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BBNet&Çizgi-Tagem Cisco CCNA Eğitimi

Konu, 'BBNet Mesleki Eğitim Programı' kısmında ebfo45 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ebfo45

ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

[attachment=0]cisco.JPG[/attachment]
    BBnet&Çizgi-Tagem Cisco CCNA Eğitimi, Çizgi-Tagem'in öğretmenlere sunduğu ücretsiz bir hizmet olarak 21 Şubat 2011 Pazartesi Saat : 20:00 da başlıyor.

Bu eğitimin temel amacı, ağ teknolojisi konusunda temel bilgiler vermek(TCP/IP,OSI,Protokoller, Ağ tipleri v.b.),temel ağ sorunlarına çözüm bulabilmek,küçük ve orta büyüklükte (SOHO) ağlar oluşturup bu ağlarda yaşanabilcek problemleri çözmek,ağlarda kullanılan aktif cihazların (router, switch) konfigürasyonunu öğrenmek, farklı ağlar arasında yönlendirme yapabilmek gibi temelde Cisco CCNA müfredatına yönelik fakat özelde temel ve orta seviye ağ bilgisi edindirmektir.

Sadece BBnet üyesi öğretmenlerin http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner adresindeki sınıfa kayıt yaptırarak izleyebilecekleri bu eğitim için, Çizgi Tageme kayıt olurken kullandığınız Ad Soyad ve E-posta ilgilerini bana PM (ÖM) ile iletmeniz kimlik doğrulama için yeterli olacaktır. Bu duyurudan sonra BBnete üye olacaklardan ise Ad Soyad ve E-posta bilgilerinden başka Mebbis Personel Bilgisi Ekran Görüntüsü istenecektir. Dışardan katılımın engellenmesi için bu şekilde bir doğrulama düşünülmüştür. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Eğitimleri izlemek için ilgili tarih ve saatte http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner adresindeki sınıfa giriş yapıp sol üstteki interaktif oturumlar linkine tıklayıp, açılan sayfadaki takvimdeki eğitime tıklayıp yukarıda resimde göründüğü gibi eğitim saatinde aktif olacak en alttaki bağlan butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Burada yazılanlardan başka herhangi bir işlem ve yönteme gerek yoktur.
    18 Şubat 20:00 da düzenlenen Oryantasyon Eğitimi ile bir tanışma ve eğitim hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    LİSTE GÜNCELLENDİ : 17/02/2010 19:13

Arkadaşlar Cuma günü saat 20:00 da bir oryantasyon eğitimi yapacağız. 21 Şubat pazartesi 20:00 da ise ilk eğitim. Fakat talep çok oldu. oda kapasitesini aştık o sebeple 20 şubat pazar 20:00 a kadar bana pm ile ad soyad e-posta bilgilerini göndermeyenleri sınıftan sileceğim. Arkadaşlar yanlış anlamayın bu uyarı sadece http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresine kayıt olanlar içindir. Diğer arkadaşlar pm atmasınlar. Daha önce bana pm atan ve onaylananların isimleri ;

Ahmet KUŞDEMİR
    Alparslan ÖZTÜRK
    Can OCAK
    Cemil ELÇİ
    Cumhur TORUN
    Çağatay YILDIRIM
    Dilek SARIOĞLU YÖNEY
    Ekrem YUMLU
    Emirhan Kefeli
    Erdal ÖZDOĞAN
    Ersan Hasan Adıgüzel
    Esra ATAŞ
    Fatih DEMİRCİ
    Fuat ŞENOL
    Hasari
    İbrahim KILIÇ
    İbrahim KÜÇÜKHALICI
    İsmail SU
    Mete TAŞÇI
    Murat BODUROĞLU
    Murat ÇELEBİ
    Orhan ÇAM
    Özgür ÇELEN
    Özgür GİRGİN
    Selami ALTINTAŞ
    Selçuk KARA
    Selim BAYKÖSE
    Serkan GÜRSOY
    Şükrü AYKAT
    Yunus ANBARCI

Tekrar söylüyorum bu arkadaşlar http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresindeki sınıfa kaydolup ad ve soyadını (çizgi tageme kayıt olurken) bana pm atanlar. Eğer pazar günü 20:00 a kadar sınıfa kaydolan diğer arkadaşlar da pm atmazlarsa sınıftan sileceğim çünkü sırada bekleyen çok kişi var. Pazartesi sabah yeni bir duyur yapıp açılan yerelere yeni kayıt alacağız. Şu an için sadece sınıfa kaydolanlar pm atsın kutu dolup taşıyor karıştırıyorum.

Ekli Dosyalar:

2. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

İlk egitim cisco ccna ile başlıyor, tüm katılımcı arkadaşlarımız için faydalı, hayırlı olur inşallah.
    Bu egitimi cemal hocamızdan alacak olmamızda ayrı bir şans bizim için :)

Başarılar, kolaylıklar dilerim

3. Niyazi SARAL

Niyazi SARAL Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkasından yakın planda bir Java eğitimi geliyor arkadaşlar. Şu an yürülükte olan plan aşağıdaki tabloda verilmiştir. Hayırlı olsun.

[attachment=0]Mseleki Eğitim.rar[/attachment]

Ekli Dosyalar:

4. Kolemans

Kolemans Seçkin Üye Seçkin Üye

Java eğitiminizi sabırsızlıkla bekliyorum. Java konusunda eğitim bulmak gerçekten çok zor. Olanlarda zaten yeterli düzeyde değil. Bu tür güzel çalışmaların devam etmesini diliyor teşekkür ediyorum.

5. Niyazi SARAL

Niyazi SARAL Seçkin Üye Seçkin Üye

Korsan yetki versin şimdi geliyor :)

6. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Tamam olması lazım hocam şu an.

7. yesimk06

yesimk06 Süper Üye Süper Üye

almak istediğim eğitimler ikiside. Bu yüzden çok sevindim ve emeği geçenlere de çok teşekkür ederim.

8. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

:alkis: güzel çalışmalar yakında :alkis:

9. adeministrator

adeministrator Seçkin Üye Seçkin Üye

katılım için pm gönderdim. acaba sertifika da alabilecek miyiz?

10. ebfo45

Arkadaşlar şimdilik sınıfa katılım şifreli yapıldı ve kayıtlar 110 u geçtiği için şimdilik durduruldu ben şehir dışında olduğum için pek ilgilenemiyorum ama eskiden sınıfa kaydolmuş ve bana PM ile Ad soyad E-posta bilgilerini (Tageme kayıttta kullandığınız) herkes eğitimlere katılacak. 18 inde görüşmek üzere :)

11. stattlich

stattlich Aktif Üye

hocam katılmayı cok istiyorum acilen ihtiyacım olan kurslar Allah razı olsun saolun.

12. alperatabek

alperatabek Site Gezgini

teşekkür ederiz :+1:

13. ebfo45

Sevgili arkadaşlar şu an için 100 kişilik sınıf doldu fakat, Çizgi-tagem ana sayfasından haberdar olup eğitime katılanları eğer bbnet üyesi değil ise eleyeceğiz bu sayede yer açılacak o sebeple eskiden üye olanlar ad soyad e-posta bilgilerini göndesinler. kayıt olamayanlar bana pm ile ad soyad e-posta verirlerse oturum adresi ve parola vereceğim, bilahare sınıfta yer açılınca kayıt yapabiliriz.

14. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

tekrar gönderdik bilgileri hocam

15. ebfo45

gerek yok hocam flood yapıp durma :)

16. ebfo45

LİSTE GÜNCELLENDİ : 17/02/2010 19:13

Arkadaşlar Cuma günü saat 20:00 da bir oryantasyon eğitimi yapacağız. 21 Şubat pazartesi 20:00 da ise ilk eğitim. Fakat talep çok oldu. oda kapasitesini aştık o sebeple 20 şubat pazar 20:00 a kadar bana pm ile ad soyad e-posta bilgilerini göndermeyenleri sınıftan sileceğim. Arkadaşlar yanlış anlamayın bu uyarı sadece http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresine kayıt olanlar içindir. Diğer arkadaşlar pm atmasınlar. Daha önce bana pm atan ve onaylananların isimleri ;

Ahmet KUŞDEMİR
    Alparslan ÖZTÜRK
    Can OCAK
    Cemil ELÇİ
    Cumhur TORUN
    Çağatay YILDIRIM
    Dilek SARIOĞLU YÖNEY
    Ekrem YUMLU
    Emirhan Kefeli
    Erdal ÖZDOĞAN
    Ersan Hasan Adıgüzel
    Esra ATAŞ
    Fatih DEMİRCİ
    Fuat ŞENOL
    Hasari
    İbrahim KILIÇ
    İbrahim KÜÇÜKHALICI
    İsmail SU
    Mete TAŞÇI
    Murat BODUROĞLU
    Murat ÇELEBİ
    Orhan ÇAM
    Özgür ÇELEN
    Özgür GİRGİN
    Selami ALTINTAŞ
    Selçuk KARA
    Selim BAYKÖSE
    Serkan GÜRSOY
    Şükrü AYKAT
    Yunus ANBARCI

Tekrar söylüyorum bu arkadaşlar http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresindeki sınıfa kaydolup ad ve soyadını (çizgi tageme kayıt olurken) bana pm atanlar. Eğer pazar günü 20:00 a kadar sınıfa kaydolan diğer arkadaşlar da pm atmazlarsa sınıftan sileceğim çünkü sırada bekleyen çok kişi var. Pazartesi sabah yeni bir duyur yapıp açılan yerelere yeni kayıt alacağız. Şu an için sadece sınıfa kaydolanlar pm atsın kutu dolup taşıyor karıştırıyorum.

17. ebfo45

Bu akşam 20:00 da Oryantasyon Eğitiminde görüşmek dileğiyle. Pazartesi bu başlığı takip edin, sınıfta yer açılırsa kayıt yapabilirsiniz.

18. kerrem

kerrem Üye

-------------------------------------

Cemal Hocam , Niyazi Hocam

Yaptıklarınız , Eğtim için Olan Destekleriniz Sonderece Güzel

Fakat Bunu Sadece Bilişim Öğretmenleri İle Kısıtlayıp Neden Bizleri Mahrum Ediyorsunuz.

En Azından Katılımcı Olarak Soramasak Bile İzleyici Olarak Bu Bilgilerden Bizimde İstifade Etmemiz Fenamı Olur.

Paylaşılmayan Bilgi Bilgi Değildir. Evet Bu Yüzden Katılamıyorsak Hatta İzleyemiyorsak En Azından Bu Eğitim'i Kayıt Altına Alın Ve Daha Sonra İzleme Şansı Verin Bizlere.

Çizgi Tagem-e 2 Kez Bu Konuda Mail Attım. Cevaplar Son Derece Kibar Ve Tatlı Dille Olumsuz Olarak Geldi.

Lütfen Türkçe Kaynağın Sıkıntı Olduğu Ve Adam Akıllı Materyaller 'e Ulaşmanın Zor Olduğu Türkiyede Bize Destek Olun ve İçeriği Bizlerlede Paylaşınız.

Tüm Eğitmenlere ve Sizlere Teşşekkür Ediyorum.

19. ebfo45

Sayın AVCUOĞLU olumsuz bir cevap yazmamıştım size. İleride bu eğitimleri çok cüzi ücretlerle herkese açık yapacağız zaten . Ayrıca eğitimlerin flv formatında kayıtlarını tabi ki paylaşacağız. Telif hakkı bana ait deyip parayla satayım desem bile millet kırıp orda burda paylaşacak nasılsa :)

20. hayyhak

hayyhak Üye

Oda Parolası istiyordu
    norton antivirus'un sonar ını kapatınca düzeldi...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal